ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
COVID-19
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 101, 102, 103  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
COVID-19
Автор Съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 815
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Но не само в България е така. Знам, че има такава истерия и по бели страни, като Германия и Австрия примерно. В Австрия примерно наистина има празни рафтове.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Съб Мар 14, 2020 2:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1401
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Гледайки от n-ия етаж на офиса, беше интересно, но наложителността да мина през магазина за хляб и мляко, вече не беше забавно.
Имаше полиция пред билата на софийския булевард България. Преди малко не успях да вляза в лидъл и аптеката, само в плод-зеленчука.

Не знам кой, как и защо пусна вируса, но уцели идеален момент. Дали има нещо което не се казва или просто шубето е голям страх, все тая. Дано се успокоят нещата, да няма жертви и заразата изчезне.

Иначе в хубавата есен на 2018 изкарах същата пневмония дето сега е като ефект от вируса. Много гадна работа - два дни лека кашлица, малко петно на снимката при първоначална диагностика, 24 часа по-късно - хубава двустранна пневмония на почти целия дроб. Резултата - 11 дни в болница на системи, най-силният антибиотик ми вливаха. После вкъщи още 2 седмици. Ефекта от лекарствата ги усещах почти година. А не бях боледувал 25 години и за първа година ходих облечен, загащен и не излизах мокър на студа след баня.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Съб Мар 14, 2020 2:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
"Аз съм от поколението в България, което е преживяло късния социализъм, купонната система, Лукановата зима, Виденовата зима, дефицита, спекулата, хиперинфлацията и кафето втора-трета цедка. Като малък съм се бил с друго дете за парче шоколадово яйце, каквито по онова време не можеха да се купят в обикновен магазин дори да имаш пари, а днешните хлапета с досада изхвърлят в кофата, наполовина нахапани. Баба ми се е редила по произволни опашки, като ги види, без да знае какво са пуснали - просто защото явно са пуснали нещо дефицитно (поколението, родено след 1990 г., дори на понятийно ниво не разбира какво значи едни „те“ да са ти „пуснали“ нещо в магазинната мрежа). Майка ми е ставала в 3 часа заран, за да се нареди за прясно мляко като 150-ти човек в списъка. Екстремният шопинг е в гените ми. Развил съм специална скелетна структура, която улеснява спринтирането между стелажите. Имам специфичен захват на ръката, с който мога да изтръгна за милисекунди последните мокри кърпички изпод носа на завтеклия се към тях озверял 20-годишен, почти със силата на мисълта си мога да вкарвам в количката си за пазаруване всички пакети леща и консерви русенско варено в радиус 300 м и долавям аромата на варен боб в буркан от разстояние 13 км. Ако дойде време обезумели хора да се млатят с тояги пред хипермаркета за последното руло тоалетна хартия, от бърлогите си ще изпълзим ние, мутантите на Прехода, и вие нямате никакви шансове! (А междувременно, като хора, преживели всякакви форми на недоимък и знаещи колко опасни са те за уязвимите хора, ви молим засега с добро: не се презапасявайте като за война, излишно е и не е гот!)"

via Dimitar Iliev

-----
Между другото, гледате ли "Живите мъртви"? Е, вчера бяха наживо в Кауфланд, само че с колички в ръце.
Обаче сериозно, и погледите им сякаш бяха същите... Shocked

Мислещ, смях се с глас докато го четях. После ми стана тъжно. Помня как припадаха хората по опашките за олио, купоните, опашките за мляко, бананите и цитрусовите плодове само за Коледа, шоколадовите яйца и бурканите с Нутела от Кореком пак само за Коледа, празните щандове...всичко помня. Помня и как набих най-добрият ми приятел, защото се сдърпахме и той ми събори сандвича със салам на земята. Салам! Не знам откъде и как баща ми беше намерил. И сандвича го помня. Не само със салам, ами и с маруля беше. Да, човекът е прав. Опре ли ножът до кокала, спукана им е работата на тези млади аматьори, ако ще и да се изгледали всички сезони на Живите мъртви. Ние сме участвали в тях, хаха. Вчера бях потресена от гледката в магазините. Изобщо този вирус до голям размисъл ме доведе. Не за самия вирус...Сички Ша Омрем от нещо някога, а за всичко съпътстващо, за човешката природа, еволюция, социално и културно развитие...и още по-тъжно ми стана.
Както Светликс е написал, в Германия пазаруването е проблем наистина. Въпреки че се зареждат постоянно магазините и то с достатъчно продукти, те се изкупуват за отрицателно време и рафтовете пак са празни. Приятели ми пишат, че са обиколили 20 магазина, за да си намерят тоалетна хартия (не за да се запасят, а защото им е свършила и не са се били запасили), други в общи линии трябва да се борят, за да се докопат до някакви продукти. Каква масова психоза и какъв цирк настана от няма нищо. Потресена съм.
Съб Мар 14, 2020 3:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Ама такива глупости пишете, направо се чудя с какво са ви измили мозъчетата...
Съб Мар 14, 2020 9:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
DHG написа:
Ама такива глупости пишете, направо се чудя с какво са ви измили мозъчетата...

От ракията е и от изпаренията от дезинфектантите. В тези смутни времена поне оправдание има Alcohol правете редовна профилактика Wink
Съб Мар 14, 2020 11:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
По време на карантината в Италия:
- https://www.facebook.com/italia.azzurri/videos/2740126789375313/
- https://www.facebook.com/dearitaly/videos/200367594550295/
Questa è l’Italia. Forza!

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Мар 15, 2020 8:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kartechar



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 73

Мнение Отговорете с цитат
Мъжката тройка от втория клип поражда размисъл...
Нед Мар 15, 2020 2:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1519
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
DHG написа:
Ама такива глупости пишете, направо се чудя с какво са ви измили мозъчетата...


Абсолютно си права. Размили са се в изкривени спомени, сякаш е нямало салам или маруля. Битка за паднал сандвич!
Че беше тъпо-тъпо беше.
Но демонизацията на късния Соц е неуместна. Не бяхме стигнали до нивото на самоизяждане, няма да стигнем и сега. При Виденов беше в пъти по-зле и оцеляхме.
Имам чувството, че някои хора не само трябва да се връщат към миналото, но се чувстват длъжни да го направят легендарно или легендарно ужасно за наивните млади.
Или старите така се правим на интересни?
Нед Мар 15, 2020 6:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Мъж съм, това на картинката е Нико от Velvet Underground. Фен съм й на нея и на групата, Та затова съм я сложил Smile
Иначе аз съммлад, едва на 36 съм, но не помня да е било такава мизерия никога, помня, че преди 90-Та, а и след това ядяхме вкусни нища, а салами и луканки винаги е имало. Дядо ми правеше страхотни суджуци, баба ми правеше велик кюстендилски зелник, баница и юфка. Нищо не ни е липсвало - шоколадови яйца сме яли по-рядко, но никой и не е искал нон стоп да ги яде.
Помня вкуса на истинския кашкавал Балкан и на едни нектари, дето ги правеха в Кюстендил - такива вече няма, няма и да направят никога повече. А така великите банани, заради които всички говорят, като че ли са най-вщусното и важно нещо на света, нямам навика да ги ям , още по-малко да давам пари за тях. Предпочитам кюстендилските ябълки преди всичко.
Нед Мар 15, 2020 9:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
DHG написа:
Ама такива глупости пишете, направо се чудя с какво са ви измили мозъчетата...


Абсолютно си права. Размили са се в изкривени спомени, сякаш е нямало салам или маруля. Битка за паднал сандвич!
Че беше тъпо-тъпо беше.
Но демонизацията на късния Соц е неуместна. Не бяхме стигнали до нивото на самоизяждане, няма да стигнем и сега. При Виденов беше в пъти по-зле и оцеляхме.
Имам чувството, че някои хора не само трябва да се връщат към миналото, но се чувстват длъжни да го направят легендарно или легендарно ужасно за наивните млади.
Или старите така се правим на интересни?


Написаните от човекът в поста на Мислещия неща са в кръга на шегата. Не мисля, че е демонизирал късния соц. Нито пък аз демонизирам късния соц. или пък го правим легендарно. Спомените за късния соц. и коментарите по този повод са само в контекста на поведението на хората в такива ситуации. Не сме се самоизяли, защото положението не е зазляло толкова. Извинявай, но аз в доброто и здравия разум у хората не вярвам. Отношението на хората към соц времето не коментирам и не осъждам, защото това е пречупено през собствения им живот. А конкретно за салама, че за него си се хванал-да, салам нямахме. Нищо нямахме. Пращаха ни сухо мляко от чужбина, което не винаги стигаше, защото крадяха колетите. Много неприятни неща си спомням. Помня и хубавите, разбира се. Дали ми е харесвало-не. Дали сега ми харесва-пак не. Но това са моите впечатления. Имах приятели с баба на село и за тях салам имаше и много други работи също имаше, защото хвърчаха консервите за София. Тяхното виждане за това какво е имало или не може да е друго. Днес пищят, че по площадките катерушките са метални и видиш ли настилката била асфалт, а не гумени, омекотяващи плочи. Децата не се справят с елементарни неща, с които ние сме израснали, не мислят толкова комбинативно, липсва им здравата доза любопитство и непокорство. Така или иначе сме оцелели. Младите ще оцелеят също, защото и светът се променя. За това беше смешката в поста според мен.
Но темата не е за соца, а вицове за Короната. Затова:
Корона вирусът е най-доброто, което можеше да ми се случи:
-жена ми вече не иска да ходи на екскурзии в чужбина
-не иска да купува нищо, защото всичко идвало от Китай
-не ходи по моловете и не се вижда с приятелки, за да не се зарази
-по цял ден и нощ е със затворена уста.
Това не е вирус. Това е план за СПАСЕНИЕ.

Петък вечер е. Изкъпах се, гримирах се и си направих прическа, защото ще излизам...на балкона.
Нед Мар 15, 2020 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис написа:
...Написаните от човекът в поста на Мислещия неща са в кръга на шегата. Не мисля, че е демонизирал късния соц. Нито пък аз демонизирам късния соц. или пък го правим легендарно. Спомените за късния соц. и коментарите по този повод са само в контекста на поведението на хората в такива ситуации. Не сме се самоизяли, защото положението не е зазляло толкова. Извинявай, но аз в доброто и здравия разум у хората не вярвам. Отношението на хората към соц времето не коментирам и не осъждам, защото това е пречупено през собствения им живот. А конкретно за салама, че за него си се хванал-да, салам нямахме. Нищо нямахме. Пращаха ни сухо мляко от чужбина, което не винаги стигаше, защото крадяха колетите. Много неприятни неща си спомням. Помня и хубавите, разбира се. Дали ми е харесвало-не. Дали сега ми харесва-пак не. Но това са моите впечатления. Имах приятели с баба на село и за тях салам имаше и много други работи също имаше, защото хвърчаха консервите за София. Тяхното виждане за това какво е имало или не може да е друго. Днес пищят, че по площадките катерушките са метални и видиш ли настилката била асфалт, а не гумени, омекотяващи плочи. Децата не се справят с елементарни неща, с които ние сме израснали, не мислят толкова комбинативно, липсва им здравата доза любопитство и непокорство. Така или иначе сме оцелели. Младите ще оцелеят също, защото и светът се променя. За това беше смешката в поста според мен.
Но темата не е за соца, а вицове за Короната. Затова:
Корона вирусът е най-доброто, което можеше да ми се случи:
-жена ми вече не иска да ходи на екскурзии в чужбина
-не иска да купува нищо, защото всичко идвало от Китай
-не ходи по моловете и не се вижда с приятелки, за да не се зарази
-по цял ден и нощ е със затворена уста.
Това не е вирус. Това е план за СПАСЕНИЕ.

Петък вечер е. Изкъпах се, гримирах се и си направих прическа, защото ще излизам...на балкона.

Off Topic
Човек, извинявай, как се самоопределяш - мъж, жена, друго? Не че е фундаментално важно за мен.
Аз отдавна си мисля, че си жена. Още от времената на темата за пазаруването от чужбина.
Разокав ставам напоследък с тия никове. Very Happy

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Мар 15, 2020 9:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1519
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Уф, а при нас нищо драматично. Братовчед ми почина, отказаха поклонение заради вируса /не се правя на луд/. Минах като тайфун, оставих цветя и подължих за дреболии по магазините. Хора почти нямаше. На зеленчуковия пишеше: "Влизайте по трима".
Вътре имаше две жени, добре че се вмъкнах и аз, да попълним бройката.
После друга жена ни брои, бяхме трима с магазинерката, но тя не я разпозна. Махах да влезе.
Така си живеем.
Rolling Eyes
Нед Мар 15, 2020 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 815
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Лахесис написа:

Корона вирусът е най-доброто, което можеше да ми се случи:
-жена ми вече не иска да ходи на екскурзии в чужбина
-не иска да купува нищо, защото всичко идвало от Китай
-не ходи по моловете и не се вижда с приятелки, за да не се зарази
-по цял ден и нощ е със затворена уста.
Това не е вирус. Това е план за СПАСЕНИЕ.

Петък вечер е. Изкъпах се, гримирах се и си направих прическа, защото ще излизам...на балкона.

Off Topic
Човек, извинявай, как се самоопределяш - мъж, жена, друго? Не че е фундаментално важно за мен.
Аз отдавна си мисля, че си жена. Още от времената на темата за пазаруването от чужбина.
Разокав ставам напоследък с тия никове. Very Happy


Ристаки, ние сме от старото тесто и не ги разбираме тия неща. Може Лехата да е лезбо. Поне така разбрах от вица. Сега било модерно ... Както и смяната на пола.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Нед Мар 15, 2020 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:

Off Topic
Човек, извинявай, как се самоопределяш - мъж, жена, друго? Не че е фундаментално важно за мен.
Аз отдавна си мисля, че си жена. Още от времената на темата за пазаруването от чужбина.
Разокав ставам напоследък с тия никове. Very Happy

Наистина трябва да минава този вирус и да се видим на някоя среща със съфорумци. За ника ето да четеш, да се образоваш https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D0%B9%D1%80%D0%B8 "Мойрите са три: Клото (от гр. предачка) е най-младата мойра. Тя преде нишката на човешкия живот. Изобразяват я с вретено в ръка.
Лахесис (Лахезис) е средната по възраст сестра. Тя превежда нишката на съдбата през всички превратности в живота. Изобразявана е със свитък в ръка.
Атропос е най-старата мойра. Тя отрязва нишката на живота, когато дойде време човекът да умре. Изобразявана е с везни в ръка. Отровното растение беладона (Atropa belladonna) носи нейното име." Иначе казано, че гледам сте много модерни- съм жена и се самоопределям като жена Rolling Eyes Защо питаш? Ако е заради вицовете-аз харесвам и разказвам вицове за мъже, за жени, за блондинки, за брюнетки, за "обратни", за нормални, цинични, тъпи, за инвалиди, за евреи, за арменци, за чужденци, за черни, за жълти, за тъпанари, за интелигенти и т.н....иначе казано не дискриминирам, мразя всички. Laughing Ако вие не можете да се смеете над "себе си", собствения си пол и глупостта му и т.н., проблемът е във вашия приемник.
Нед Мар 15, 2020 10:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
Уф, а при нас нищо драматично. Братовчед ми почина, отказаха поклонение заради вируса /не се правя на луд/. Минах като тайфун, оставих цветя и подължих за дреболии по магазините. Хора почти нямаше. На зеленчуковия пишеше: "Влизайте по трима".
Вътре имаше две жени, добре че се вмъкнах и аз, да попълним бройката.
После друга жена ни брои, бяхме трима с магазинерката, но тя не я разпозна. Махах да влезе.
Така си живеем.
Rolling Eyes

Моите съболезнования. Изключително неприятно.
Нед Мар 15, 2020 10:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 101, 102, 103  Следваща
Страница 3 от 103

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov