ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
COVID-19
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 86, 87, 88 ... 101, 102, 103  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
COVID-19
Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Смъртност в България (1881-2020) Отговорете с цитат

Източници: Статистически годишник на българското царство, Статистически годишник на НРБ, НСИ

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Съб Яну 23, 2021 4:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Значи ни трябва един Априлски пленум и сме 6!

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Яну 25, 2021 12:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Вируси, лифтове и снегоходки Отговорете с цитат
https://www.dnevnik.bg/sviat/2021/01/25/4167339_rabotim_denonoshtno_covid-19_uvelichi_mnogokratno/

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Яну 25, 2021 5:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Една много добра карикатура Wink :

Хорхе Луис Кабрера Гарсия
Санта Клара, Куба
"Мутация"



_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Яну 27, 2021 2:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Мангъров нямал политически планове и не иска да е в листата на АБВ, 08.01.2021 г.

АБВ номинира доцент Мангъров за депутат, 27.01.2021 г.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Яну 27, 2021 3:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Мангъров нямал политически планове и не иска да е в листата на АБВ, 08.01.2021 г.

АБВ номинира доцент Мангъров за депутат, 27.01.2021 г.


23.10.2020, доц. Мангъров: Коронавирусът се използва за политически цели. Rolling Eyes

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Яну 28, 2021 12:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
vedrin написа:
Мангъров нямал политически планове и не иска да е в листата на АБВ, 08.01.2021 г.

АБВ номинира доцент Мангъров за депутат, 27.01.2021 г.


23.10.2020, доц. Мангъров: Коронавирусът се използва за политически цели. Rolling Eyes

Не се знае кой ще се смее последен. Я виж какво стана с "най-ваксинираната" нация - набързо и измислиха "щам Израел", щам UK, дето ваксина може ида не го лови... Това как си го обясняваш? Ами ако се окаже, че ти инжектират физиологичен разтвор. Кой може да потвърди, че ваксината наистина е ваксина? Води се война и се лъже като на война.
Много ми е смешно като гледам пропагандните им клипчета - хванаха някаква "студентка" по мелецина, засипа се с хвалби как щяла незабавно да се имунизира, а като питаха старите кучета/професорите й/, те лекичко се измъкнаха с оправданието, че "вече го били карали" и щели да си преотстъпят реда на "реално нуждаещи се"...
Проучете по-подробно "живота и делото" например на мерзавеца Ръмсфелд и някои отговори на щекотливи въпроси може и сами да ви се явят.
Чет Яну 28, 2021 12:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Не бе, просто най-после и той да познае. И не за друго, а защото сам се съгласи да се хване на хорото. Very Happy Ей за това се смея.

https://dnes.dir.bg/politika/atanas-mangarov-e-nominiran-za-kandidat-deputat-ot-abv?fbclid=IwAR0jmWGwzm1EgDIim58Ax0s7NWd7n2scSzbaK7ZkfX5gR0C_j0pJeqOasx8

Аз не знам на него каква му е далаверата, и не искам да знам, но очевидно го използват за политически цели, с надежда, че ще надскочат половиния процент, който иначе държат. Няма да е смешно, едва ако се докопат до Парламента, но според мен няма да стане.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Яну 29, 2021 12:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Ми не знам, за него нищо не мога да кажа добър ли е, не е ли/в специалността си, не в друго/. Разни хора покрай мен казаха, че си водели децата при него, но конкретика не ми дадоха.
Мен лично ме кефи единствено обстоятелството, че като отвори уста и на разни нощници и прочия проводници на "правилната линия" като да им се бръква у гъзовете. Вече дали това дето казва е правилно или не, е съвсем друг въпрос, който немедицински лица надали могат даде обосновано становище. Но щом реагират толкова "интензивно", явно знаят нещо, дето не кипят от особено желание да го споделят, но пък им и пари, когато се шуми, че затова подскачат.
Пет Яну 29, 2021 2:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Отговорете с цитат
Laughing
тамън ще се сбъдне мокрият сън на някои хора =да видят мангъров с маска

Mr. Green

_________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Пет Яну 29, 2021 3:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
COVID през 2021 г. – край или само начало на кризата?

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Фев 03, 2021 8:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Грипът се лекувал с хомеопатия. Обаче Ковид-19 е мноооого по-корав, изисква и паневритмия. Very Happy

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Фев 10, 2021 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Влажността от маските може да намали тежестта на COVID-19

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Фев 16, 2021 4:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Ми не знам, за него нищо не мога да кажа добър ли е, не е ли/в специалността си, не в друго/. Разни хора покрай мен казаха, че си водели децата при него, но конкретика не ми дадоха.
Мен лично ме кефи единствено обстоятелството, че като отвори уста и на разни нощници и прочия проводници на "правилната линия" като да им се бръква у гъзовете. Вече дали това дето казва е правилно или не, е съвсем друг въпрос, който немедицински лица надали могат даде обосновано становище. Но щом реагират толкова "интензивно", явно знаят нещо, дето не кипят от особено желание да го споделят, но пък им и пари, когато се шуми, че затова подскачат.


Аз като виден(вече) мангъровед Very Happy не мога да не отбележа, че неговата контра на тъй наречената "права линия" се дължи на 2 неща - невключването му в НОЩ и развалянето на евентуална далаверка с предпазни средства. Според мен двете неща, макар да са недоказуеми(от мен) са свързани, но и да не са, няма голяма разлика. Всичко, което следва го знаем. Изпада в противоречие със себе си, стига да е контра на посоченото по-горе.

На мен не ми беше особено трудно да извадя от архивите на БНР, как Мангъров защитава ваксинирането по принцип и ваксините като средство през годините:

През 2014:
https://bnr.bg/post/100413283/5-mita-za-razvenchavane-za-vredata-ot-zadaljitelnite-vaksini

През 2015:
https://bnr.bg/post/100520749/za-ili-portiv-vaksinite

През 2016:
https://bnr.bg/post/100742188

През 2019:
https://bnr.bg/hristobotev/post/101172416

Набързо и от БНТ:

През 2014, относно предпазване от грипа:
https://bnt.bg/bg/a/dots-manga-rov-shte-se-pradpazim-ot-grip-sigurno-s-vaksina?page=8

През 2017, относно ваксинирането против морбили:
https://bnt.bg/bg/a/d-r-atanas-mangrov-vzmozhno-e-da-ima-epidemiya-ot-morbili

Сигурен съм, че през годините е говорил и по частните медии, но там архиви май не се предоставят онлайн лесно и не ми се ровичка.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Фев 17, 2021 4:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Преди повече от век: когато България въведе задължителната ваксинация

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Фев 17, 2021 4:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 86, 87, 88 ... 101, 102, 103  Следваща
Страница 87 от 103

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov