ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Зимен Балкан 2020
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Зимен Балкан 2020
Автор Съобщение
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Зимен Балкан 2020 Отговорете с цитат
Снимки
https://photos.app.goo.gl/PcG2iBMT31itu9jy8
Пет Апр 10, 2020 1:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Избраният маршрут е много панорамен -добре сте походили!

В началото на Март ли е било ходенето?
Пет Апр 10, 2020 3:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
От 28.02. до 04.03.
Пет Апр 10, 2020 4:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1507
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
ръкопляскания ръкопляскания ръкопляскания
Пет Апр 10, 2020 6:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Хубава разходка. Гледам на Купена все така няма сняг. Някъде наложи ли ви се да ползвате котки и снегоходки?

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пет Апр 10, 2020 6:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Re: Зимен Балкан 2020 Отговорете с цитат
Gollum написа:
Снимки
https://photos.app.goo.gl/PcG2iBMT31itu9jy8


Браво! А нещо като расказ ще има ли? Чакаме.
Пет Апр 10, 2020 7:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
Хубава разходка. Гледам на Купена все така няма сняг. Някъде наложи ли ви се да ползвате котки и снегоходки?

На излизането на южния гребен на Купена от Локвата,че беше доста стърмно, аз ползвах пикел,племенника -пикел и котки,Бироубиеца го водеше силата.
Съб Апр 11, 2020 9:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Re: Зимен Балкан 2020 Отговорете с цитат
ray написа:
Gollum написа:
Снимки
https://photos.app.goo.gl/PcG2iBMT31itu9jy8


Браво! А нещо като расказ ще има ли? Чакаме.


Еми в събота се качихме на х."Балкански рози"и на др.ден,по пътеката зад хижата излязохме на рида Хубавец и по него на Локвата.Оставихме излишния багаж,включихме се на южния гребен и по него до върха,където духаше неприятно и стояхме само 20мин.
От там слязохме на х."Левски"и на др.ден по зимната през Жълтец отидохме на з.Ботев,където беше доста пълно.Там се включиха двама приятели от Карлово.
С Вальо/хижаря/ направихме"малък" концерт-той с акордеона,аз с китарата.
Извинявам се ако сме пречили на рано легналите да спят,но ако се бяха обадили щяхме да прекратим.
На др.ден по Жълтец ни духа може би най-силния вятър,при който съм ходил.На една от снимките се вижда как ходим наклонени на юг.Слязохме пак на Балкански рози за прощален купон и на др.ден след чудесен обяд в Карлово,ресторант с многозначителното име"Дионисий" се прибрахме.
Съб Апр 11, 2020 9:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Re: Зимен Балкан 2020 Отговорете с цитат
Чудесно! Благодаря ти! А тая пътека, която всъщност не е точно зад Блакански рози, и която ккато знаеш е част от стара, клакическа пътека да не са я маркирали вече? Как ви пуснаха да минете оттам, не ви ли казаха че нямате право... Големи сте айдути. А като излязохте от гората как процедирахте?
И защо се извиняваш бе човек, изнесли сте безплатен концерт, а и ти що си мислиш че ората са отишли да спят? Smile Значи Вальо е във форма? А то там ако не те одуха и сдуха няма къде. Нормално е да имаш усещането че тито ти е заел леталото си и си полетял... благодаря ти и че споменаваш за ресторана - това е важно предвид че града е крайна и начална точка за много ходения... не че нямаме хора оттам, ама ей налага се nора отделеч да съобщаваj такава важнейшая информация. А след това някакви подобин разходки или май и за теб/вас тая години сезона завърши ранишко....? Smile
Съб Апр 11, 2020 11:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Пътеката не е маркирана,т.е. маркирана от аборигените с ножове по кората на дърветата,та по това се ориентирахме.
А като свърши гората сме почти на билото на рида Хубавец и все по него.

И сезона не е свършил,ама как да пиша в публичен сайт-сигурно знаеш кво стана с Каролев.

Ако те интересува-по добре на"лични съобщения".

Но за нищо няма гаранция-я пробие човек блокадите,я не.В концлагер е така.
Съб Апр 11, 2020 11:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ти. А пътеката лятно време е маркирана и от пласмаса и всекви найлонки... Доколкото ми е известно овчарите не я използват, или го правят много рядко, то те и не ги знаят околните пътеки, освен тая, която използват, а и сигани едва ли ходят ооттам за борвинки... А има някои чудни местенца, с гледка и т.н.... Е, като свърши гората може да се подходи по-сходни, но различни начини, затова попитах... А за сезона.... айде сега, моля те, тука обсъждаме само минали сезони, сега си имал време заради ситуацията и сега разправяш кво е било преди години... То това е ясно. Никой няма и да допусне че е било сега... във орума такива айдуци няма. Не, невъзможно е. А бе да ти кажа в концлагерите е било бая по-различно... Изключително разлигавено и глупаво поколение сме.... И най-важното, а бе интересува ме, и то много, такъв съм си... Аз ако взема да те запитвам само за това ваше ходене колко неща ме интересуват ще луднеш... Опитвам се да се съобрадявам и да не досаждам. Затова и питам само лесни, нелични неща, които биха били интересни и на доста други хора. Но на самия мен ми е многто интиресно макаар че безброй пътик съм ходил и ми е също интиресно как е и при другите хора, хеле пък при такива планинари като тебе и подобни... които не използват ходенията си като извинение да дрънкат глупости за себе си. Та затова невинаги се сдържам и питам... Та ще имам предвид предложението ти, на такива оферти не отказвам Smile.
А вие що държите на розите? Щото ако е за прякото може от хубавец нагоре/надолу да ходите... То, между другото, една моя неколкоминутна почивка на розите преди години стана повод да изуча наоколо местата за пиене на бира (да ме извинява мариЯнчето, ма ний зарад туй ходиме по баирите..)… А не се ли съблазнихте да скокните и до Ботев? Други хора на розите имаше ли? Също и я кажи, ама честно, горе по билото не беше ли голям кеф? Въпросът е риторичен Smile.

Бележса: Сигурно пак съм направил много грешки - извинявай. Считат ме за глупак, невъзпитан, трол, спамаджия и сичко подбно - и са ми орязали възможностите, нищо че не съм нарушил никаква разпоредби, за разлика от мнозина. Чакам да ме изхвърлят и от орума - още малко ще изчакам и сам ще го сторя. Не заради друго, ами щото чиляк трябва си селектира с кого си лафи Smile.
Съб Апр 11, 2020 2:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 566

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
стана повод да изуча наоколо местата за пиене на бира

Това с местата за пиене на бира ме заинтригува. Би ли смалил моето невежество?
Освен това, там мястото е малко усойно, та и местата за прием на по-съгревающи течности също представляват интерес.
Съб Апр 11, 2020 6:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1507
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
"Това с местата за пиене на бира ме заинтригува. Би ли смалил моето невежество?"
===========
Не е невежество. Някои хора, дори плондери като мен, не пият повече от четири бири след тежък преход, хем в жегата.
Има бироубийци, както бе казано, които могат да пият бира навсякъде. При тях просто има добри места и още по-добри места.
Ако ти ги отбележат на картата, релефът няма да се вижда от бири.
Аз изпих първата си литрова бира за годината вчера. Досега - вино.
Съб Апр 11, 2020 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Благодаря ти. А пътеката лятно време е маркирана и от пласмаса и всекви найлонки... Доколкото ми е известно овчарите не я използват, или го правят много рядко, то те и не ги знаят околните пътеки, освен тая, която използват, а и сигани едва ли ходят ооттам за борвинки... А има някои чудни местенца, с гледка и т.н.... Е, като свърши гората може да се подходи по-сходни, но различни начини, затова попитах... А за сезона.... айде сега, моля те, тука обсъждаме само минали сезони, сега си имал време заради ситуацията и сега разправяш кво е било преди години... То това е ясно. Никой няма и да допусне че е било сега... във орума такива айдуци няма. Не, невъзможно е. А бе да ти кажа в концлагерите е било бая по-различно... Изключително разлигавено и глупаво поколение сме.... И най-важното, а бе интересува ме, и то много, такъв съм си... Аз ако взема да те запитвам само за това ваше ходене колко неща ме интересуват ще луднеш... Опитвам се да се съобрадявам и да не досаждам. Затова и питам само лесни, нелични неща, които биха били интересни и на доста други хора. Но на самия мен ми е многто интиресно макаар че безброй пътик съм ходил и ми е също интиресно как е и при другите хора, хеле пък при такива планинари като тебе и подобни... които не използват ходенията си като извинение да дрънкат глупости за себе си. Та затова невинаги се сдържам и питам... Та ще имам предвид предложението ти, на такива оферти не отказвам Smile.
А вие що държите на розите? Щото ако е за прякото може от хубавец нагоре/надолу да ходите... То, между другото, една моя неколкоминутна почивка на розите преди години стана повод да изуча наоколо местата за пиене на бира (да ме извинява мариЯнчето, ма ний зарад туй ходиме по баирите..)… А не се ли съблазнихте да скокните и до Ботев? Други хора на розите имаше ли? Също и я кажи, ама честно, горе по билото не беше ли голям кеф? Въпросът е риторичен Smile.

Бележса: Сигурно пак съм направил много грешки - извинявай. Считат ме за глупак, невъзпитан, трол, спамаджия и сичко подбно - и са ми орязали възможностите, нищо че не съм нарушил никаква разпоредби, за разлика от мнозина. Чакам да ме изхвърлят и от орума - още малко ще изчакам и сам ще го сторя. Не заради друго, ами щото чиляк трябва си селектира с кого си лафи Smile.


На "Розите" почнахме да ходим от няколко години,щото Танчето и пич,има китара и винаги стаова весело.Иначе"Левски" ни е по любима,но от как му качиха на Вълбко телевизор преди 15-на години той загуби интерес към купона.
Освен това се отбихме за по бира на"Хубавец" и хижаря нещо не ни допадна.
До Ботев не"скочихме",щото до Заслона ходенете е достатъчно,а на др.ден духаше свирепо.
Макар,че имаше младежи,които се качиха.
На билото беше кеф ,като гледка,но като вятър-не.
Нед Апр 12, 2020 10:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
natchobg



Регистриран на: 04 Ное 2008
Мнения: 107

Мнение Отговорете с цитат
Евалата, Gollum, благородно завиждам за разходката!

Въпросната "тайна" пътека над х. Балкански Рози, същата ли е, която е показана в жълто на картата kade.si? Тази, която излиза на едни скали над р. Курнадере?

Поздрави и до нови срещи в Планината!

_________________
Never Stop Exploring
Пон Апр 13, 2020 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov