ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Къде има хайки около София?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Къде има хайки около София?
Автор Съобщение
Aegagrus



Регистриран на: 15 Юли 2019
Мнения: 59

Мнение Къде има хайки около София? Отговорете с цитат
Предвид, че се задават свободни дни, нека, който знае, да пише къде е видял полицаи да патрулират или блокират пътища покрай софийските планини.
Само моля, не пишете къде няма, защото е абсолютно сигурно, че фатмаците четат форума.

За Витоша всички знаем, че северните подстъпи са блокирани - казвали са ми, че на всяка пътека има по един фатмак на пост, а и ми е известно, че има конни патрули по боянските пътеки.

Специално за Лозенска, пътеката БЧК - манастира е затворена още на едно мостче преди БЧК от кола с двама милиционера.
От други хора съм чувал, че около Панчарево има също хайки, както и около Германския манастир, но това си е непотвърдена информация.

Знаете ли за други?
Чет Апр 30, 2020 1:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
На Волуяк,ако пътуваш към Петрохан и преди първия тунел на АМ"Струма",ако пътуваш към Пирин,но това сигурно го знаеш.

Ако има човек в колата с някаква служебна или лекарска карта,останалите могат да заобиколят пеш.
Чет Апр 30, 2020 2:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 171

Мнение Re: Къде има хайки около София? Отговорете с цитат
Aegagrus написа:
Предвид, че се задават свободни дни, нека, който знае, да пише къде е видял полицаи да патрулират или блокират пътища покрай софийските планини.
Само моля, не пишете къде няма, защото е абсолютно сигурно, че фатмаците четат форума.

За Витоша всички знаем, че северните подстъпи са блокирани - казвали са ми, че на всяка пътека има по един фатмак на пост, а и ми е известно, че има конни патрули по боянските пътеки.

Специално за Лозенска, пътеката БЧК - манастира е затворена още на едно мостче преди БЧК от кола с двама милиционера.
От други хора съм чувал, че около Панчарево има също хайки, както и около Германския манастир, но това си е непотвърдена информация.

Знаете ли за други?


За Панчарево стената и Германския ти я потвърждавам. Уикенда имаше. Понеделник не.
Чет Апр 30, 2020 2:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мдааа, всякакви медицински лица, служители на МС, МВР, правосъдни органи, военни и ДАНС, пътуват без проблеми където си искат само при показване на служебна карта, другите трябва да се крием, добре че природата помага като разлиства дърветата.
Постовете се местят, вървят с мотори, патрулки и бусове. Тия с конете не сме ги виждали.
Возят се напред-назад и разгонват хората.

Лозенска планина - между Германския манастири и БЧК има десетки пътеки.
Жмичката и утре ще е забавна ... трябва позитивно да се гледа на този тийм-билдинг между органите (на каквото и да е) и хората. Завързват се запознанства ("пак ли ти бе"), раздвижват се униформите, обезвирусяват се на слънцето. Пък да видим след ден-два в дъжда дали ще има някой да ни гони.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Чет Апр 30, 2020 2:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
https://www.kade.si/#map=18/2620609.66/5270131.04/0
https://www.kade.si/#map=18/2628478.73/5271520.23/0

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Апр 30, 2020 3:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Aegagrus



Регистриран на: 15 Юли 2019
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ви за отговорите! Впрочем някой знае ли какво е положението в Бистрица и Железница, както и има ли изобщо достъп до Стара планина от София?
Чет Апр 30, 2020 3:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Вие сте добре, ами ние какво да кажем? Да фръкнем ли 10 км до Родопите? Rolling Eyes

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Апр 30, 2020 9:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За вас, траверс на Джендем тепе, от козела при детското влакче, надясно и нагоре между скалите, откатерване на подпорната стена на пътя като прехвърля от юг, селфи в посока Ботев или Белмекен, спускане към руините на бившата туристическа спалня над Медицинския. Оттам прехвърлянето към Бунарджика е кратко.

По дигата на Марица има ли фуражки, че в този сезон е приятна разходката през Острова чак докъм моста на околовръстното. Левурдата и копривата трябва да са преминали вече, поне птици трябва да има доста. Не е баир, но е някаква природа. А какви полянки има край Дерменката, около висящия мост и устието. Имаше страхотна гора там някога, над старата гребна база край реката.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Чет Апр 30, 2020 10:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
За вас, траверс на Джендем тепе, от козела при детското влакче, надясно и нагоре между скалите, откатерване на подпорната стена на пътя като прехвърля от юг, селфи в посока Ботев или Белмекен, спускане към руините на бившата туристическа спалня над Медицинския. Оттам прехвърлянето към Бунарджика е кратко.

По дигата на Марица има ли фуражки, че в този сезон е приятна разходката през Острова чак докъм моста на околовръстното. Левурдата и копривата трябва да са преминали вече, поне птици трябва да има доста. Не е баир, но е някаква природа. А какви полянки има край Дерменката, около висящия мост и устието. Имаше страхотна гора там някога, над старата гребна база край реката.


Често казано около Марица не знам какво е положението, нито познавам пътеки и места там.

Траверс на хълмовете последно правих преди 11 години, с край в "Рахат тепе" с бира. Сега май няма как да стане. На Джендем тепе знам как да изпъпля горе без да ме хванат, правил съм го за 9:30 минути, но пак ще трябва да се финтираме... Въпросът е, как да се излезе с кола от града? Около Коматево и Прослав има разни "пробиви", но не знам дали се минава с кола.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Май 01, 2020 10:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Днес спираха на входа на трите пътя в Бистрица, Лозенска беше чудесна, с нормално количество хора.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пет Май 01, 2020 5:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Aegagrus



Регистриран на: 15 Юли 2019
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
Всичко е спокойно и около Пасарел.
Пет Май 01, 2020 6:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Aegagrus



Регистриран на: 15 Юли 2019
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
Днес Витоша си беше достъпна в района на Бистрица и Железница . Нямаше нито хайки в нискообиколната пътека (по която преброихме сигурно 30 - 40 човека за няколко часа), но и липсва така очакваното от мен КПП.

С оглед на това, че времената на КОВИД шумкарството от минаха, мисля, че засега няма смисъл повече да коментираме темата.
Съб Май 02, 2020 4:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дано ковид-шумкарството отмине безвъзвратно! Плана я налазихме и ние допреди малко.
Но все пак проучихме днес алтернативни трасета днес Smile
Здраве да има за всички.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Съб Май 02, 2020 4:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Aegagrus



Регистриран на: 15 Юли 2019
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
Ти май изучи всички пътеки в Плана Very Happy
Съб Май 02, 2020 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Пътеките ги знам отдавна, тези в Плана. Пътища за колите търсихме, забравени, засипани ... който търси - намира Smile
А днес намерихме и една нова пътека, другият път ще бъде записана за целите на БГМаунтайнс.
А който се чуди къде да се шматка за малко и за дълго, без да ги има тълпите, па и с градски транспорт под ръка - Плана е мястото.

Там си заведох детето на 7-ия ден след раждането, там и проходи - по поляните между кантона и пети прозорец.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Съб Май 02, 2020 10:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov