ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Къде има хайки около София?
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Къде има хайки около София?
Автор Съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
поляните между кантона и пети прозорец.


На кое казваш кантона и какво е "прозорец"? ВИК термини предполагам?
Пет Май 08, 2020 11:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Кантона си е кантона - има спирка на автобус 70 и две кофи за боклук на завоя до кантона, оттам остава още една спирка преди Y-образното кръстовище за Турмачка и Чарщийска махали. Кантона е част от стария рилски водопровод, оттам по течението на реката (Егуля) по черния път се стига до т.нар Пети прозорец - част от охраняваната вододайна зона, пак част от водопровода, подобен обект има и при водослива на Егуля с Куртова река. Пети прозорец е малък акведукт, наричан така от местните хора. Зоната е опасана с датчици за движение, пожелателно е да не се навлиза. Разбрал съм се с полицаите да отида и да маркирам границите на зоната с цел нанасяне на БГМаунтийнс, че да не влизат туристи. Малко преди охраняваната зона е отбивката от черния път за Алинския манастир - по мост от дебели клони над реката отдясно на пътя. За съжаление табелката при отбивката често се чупи и изчезва.
За съжаление чешмата при Кантона беше спряна от дружеството.

В неделя сме там, поне засега такъв е плана за Плана Smile
Черният път е вдясно (пътувайки към Плана) зад кофите, пресича се реката по мостче и започват поляните. Ние подържаме пътя и 4 от поляните. Ако видите един/едни с ножове, брадви, лопати, мотика и тример за трева, викайте "здрасти" и бегайте, че ще ви хвана на работа и скара Smile

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пет Май 08, 2020 11:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за ценната информация vaskoo,

Аз последния месец се отдадох на изучаване на ВИК-то от яз.Искър. Пак е Плана, ама другия край Wink Оказа се интересно занимание.
Ако пак ни карантинират, ще захвана Рилския водопровод Smile. По картите има ли го нанесено трасето?
Вто Май 12, 2020 3:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Трасето не знам да има карта, на която да го има. Това за стария рилски водопровод от язовир Бели Искър.
Пазил съм една от помпените станции над Рельово като войник. Трасето после се забелязва тук-там до шосето към Плана, има едно интересно съоръжение при бившия санаториум за лечение на белодробни болести.
От махала Брезите е ясно трасето - по него е обиколната алея на Витоша, наречена (в участъка Железница-Бистрица) на бившия кмет на столицата Иван Иванов, който е с основна заслуга за водопровода.

Ти кое изучаваш от другата страна - то новата тръба от язовир Искър е в тунели повечето. Край ВЕЦ Пасарел има проявления и при пресичането на Баба Ведена. Поне аз съм ходил из тия.
Да не си ходил по канала от бент Пасарел към Старата юзина и ВЕЦ Кокаляне? Че това се пада в Лозенската планина Smile

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Май 12, 2020 3:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
Да, за тунелите говоря.
Вто Май 12, 2020 3:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov