ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Две интервюта
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Две интервюта
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Две интервюта Отговорете с цитат
Покрай двете ми книги за децата на планината ме поканиха от агенцията "Бгнес" за интервю. Всъщност конкретният повод беше една сума, която кметицата е отпуснала за подобряване на транспорта до Витоша. Разговорът обаче им се е видял сполучлив, та го разделиха на две интервюта. Ето ги:

https://youtu.be/qafS7QxFU6A
https://youtu.be/Zv67DbV0gMs


Валеше дъжд, който доста затрудни оператора. Дори не можахме да покажем Витоша, както бяхме предвидили. Заради дъжда и водещият звучи малко приглушено. Дано да съм улучил акцентите!
Пон Юни 15, 2020 10:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Две интервюта Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Покрай двете ми книги за децата на планината ме поканиха от агенцията "Бгнес" за интервю. Всъщност конкретният повод беше една сума, която кметицата е отпуснала за подобряване на транспорта до Витоша. Разговорът обаче им се е видял сполучлив, та го разделиха на две интервюта. Ето ги:

https://youtu.be/qafS7QxFU6A
https://youtu.be/Zv67DbV0gMs


Валеше дъжд, който доста затрудни оператора. Дори не можахме да покажем Витоша, както бяхме предвидили. Заради дъжда и водещият звучи малко приглушено. Дано да съм улучил акцентите!

Добри думи, поздравления!

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Юни 15, 2020 5:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Две интервюта Отговорете с цитат
Сотиров написа:
...
Валеше дъжд, който доста затрудни оператора. Дори не можахме да покажем Витоша, както бяхме предвидили. Заради дъжда и водещият звучи малко приглушено. Дано да съм улучил акцентите!

Напротив, така с дъжда се е получило много добре и някак по-естествено.

Сотиров: Витоша беше място за разходка. За мен, за жена ми, за дъщеря ми, която тогава беше малка. Просто взимахме Княжевския лифт, отивахме на хотела и - ето, в тоя сезон ядяхме, да речеме - ягоди със сметана. В следващия сезон, след един месец - малини със сметана. Просто това беше една абсолютно достъпна и финансово, и транспортно планина... със всички удоволствия. Сега нищо от това го няма!

Интервюиращият: Нарочно ли се направи това?

Сотиров: Ами мисля, че... как иначе? Кой продаде хотелите? Кой продаде хотел „Щастливеца“, за да бъде след това взривен? Защо? Какви са съображенията? Ами вероятно има юридически проблеми, които са заложени като бомби още при приватизацията тогава и сега при всичките усилия - ето, кметицата вече четвърти мандат не може да ги реши тия проблеми, макар че обещава. Явно има големи трудности!


Ех, с тъга си спомням за Княжевския лифт, с който като дете направих първите си стъпки във Витоша...

А дали нашата любима, невероятна, блестяща кметица на София - г-жа Фандъкова - наистина иска да реши проблемите с Княжевския лифт?

Сотиров, ще използвам темата ти, за да публикувам разследването за възобновяването на Княжевския лифт на Валя Ахчиева.
Ако имаш нещо против - кажи и ще го преместя в нова тема, но мисля, че на разследването тъкмо при твоите интервюта му е мястото!

РЪЖДЯСАЛАТА ПЛАНИНА - от Valya Ahchieva - 06.07.2020 г.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Юли 08, 2020 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Какво излиза то според Валя Ахчиева:

- Тома Белев казва няма проблем, законът го позволява.
- Валя Ахчиева чете закона и коментира - според законът новопостроен лифт ще е незаконен, нуждаем се от промяна на един член.

На кого да вярваме?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юли 09, 2020 11:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Със сигурност Не на Валя Ахчиева, ако беше толкова просто щеше досега да е готово. Фактите са че тези съоръжения се изоставиха да изгният по този начин, а и не само тези, това е отказ на Витоша ски да ги поддържа.

За стълбовете специално на Княжевския лифт, експертите са прави, обаче за случващото се отдавна трябва да ви светне червената лампичка. Витоша ски и цеко и мафията методично през годините прави разни инициативи само и само да се промени законовата уредба и да се позволи узаконяване и строене на определени територии.

Искам само да ви припомня за втората кабинка какво се случи ? Ами просто след резрешението за строеж, последва мълчание. Витоша ски от години използват тази тема с тези съоръжения за рекет срещу зелените и настройване на обществото срещу тях.

Нека само да ви кажа че това тяхно напъване изведнъж, не е защото са много добри и искат да възтановят Княжевския лифт, просто използват тези 2-3 стълба, които така или иначе се знаят и отпреди сче трябва да се сложат, за законови промени. Това е цялата работа....

Точно такива промени тук и там доведоха до това територии които не трябва да се застрояват , сега да са бетон и тн ...

Не случайно, Княжевския лифт е подбран за този пиар, за съжаление мафията си има и държава, има си медии има си и добре облечени платени пиари и умни хора, които да промиват мозъците на хората.

И последно да добавя, зелените според мен затова са толкова упорити, просто защото сега например ако се предложи промяна на закона, в него ще влязат още хиляди други простотии, без това на държавните мутри само това им трябва.

Това което искат да направят за НАТУРА 2000 в момента дали е много добро ? Да махнат експертите от оценката, не стига че в РИОСВ почти няма управляващи експерти и си затварят очите постоянно ами .... абе дълга тема.
Чет Юли 09, 2020 5:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Ситуацията е:

Куче, вързано под джанка!

Кучето не яде джанки, но не дава и на другите да ядат джанки!

Факт е, че Княжевският лифт не работи заради игрите, надлъгванията и боричканията между „Витоша ски“ и „зелените“ организации.

На тяхната съвест ще тежи, че столицата София е наказана без лифт, но най-вече възрастните хора, трудноподвижните и децата!


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Юли 09, 2020 6:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:

...
„Витоша ски“ и „зелените“ организации.

На тяхната съвест ще тежи ...


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Стефко, станал си голям майтапчия! Това горното, дето го изрязох от твоя мисъл ... все още никаква технология и принуда не може да събере трите неща заедно. Двете страни на една и съща монета, нещо като цеко+тома=внл, като дупе и гащи са Smile
Първите викат на държавата "дайте да дадем" (мигар безвъзмездната на практика помощ от държавата за една цекова банка е е достатъчна, барабар с банските стартове и #азкарамски), вторите викат "дайте ни, за да ви дадем (разрешителни)" ... третото е явление на границата на изчезването, някакъв неразбираем и срамен архаизъм за преобладаващата маса хора, както и за първите две групи.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Чет Юли 09, 2020 8:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Аз не съм съгласен с това което казвате за зелените, ако имате някаква информация, кажете я. Витоша ски = Цеко Минев = ПИБ, която е фалирала банка и се подпомага няколко пъти. Дори сега държавата изкупи акции от нея и то не на пазарни цени, а на предварително обявени и пак не взе блокиращ дял. Дефакто наля едни пари които отидоха в джобовете на тези хора и не получи нищо.

Затова че да се говори за зелени и тяхната вина е смешно, предвид престъпните схеми, които се вихрят от толкова време.

Не мога да разбера, как може да си затваряте очите и да гледате на парче.

Имаше хиляди варианти, поне някои от лифтовете да работят, но пак казвам, оставиха се да се армотизират с годините. Та едва ли са виновни зелените за безстопанствеността.
Чет Юли 09, 2020 8:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Не мога да разбера, как може да си затваряте очите и да гледате на парче.

И аз това се питам и отговор вече не очаквам. Високопланински езера в паркове и резервати са снабдени с бетонни преливници, някои от тях още от 80-те или по-рано. Направени са водохващания, че и ВЕЦ-ове дори тук-там. От паркетните зеляндури -- ни гък, ни стон. Вероятно няма кой да им даде тон за песен...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Юли 09, 2020 10:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Vaskoo, абсолютно си прав! Аз затова и написах „игрите, надлъгванията и боричканията“ - защото те си играят заедно в комбина.

Vedrinе, пуснал си един много хубав пътепис в раздел Витоша - Разходка из Витоша.

Нека го прегледат хората, търсещи повече информация, които четат настоящата тема - снимките често са по-изразителни от думите!

Kaloyanvе, неслучайно поместих интервюто на Валя Ахчиева в темата на Сотиров.
Той е участвал в политическия живот и в живота на зелените организации. Може той да разкаже повече за тях...


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Юли 09, 2020 11:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
А бе оставете ги тия глупости зелени екологии и разни, ами кажете за банката... защо такиви обвиненийя?
Пет Юли 10, 2020 12:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
kaloyanv написа:
Не мога да разбера, как може да си затваряте очите и да гледате на парче.

И аз това се питам и отговор вече не очаквам. Високопланински езера в паркове и резервати са снабдени с бетонни преливници, някои от тях още от 80-те или по-рано. Направени са водохващания, че и ВЕЦ-ове дори тук-там. От паркетните зеляндури -- ни гък, ни стон. Вероятно няма кой да им даде тон за песен...


За замърсяванто на Рилската река с радиоактивни отпадъчни води дали някой от ония е обелил дума, протест нещо да организират?
За заровените италиански боклуци на Бобокови, някой нещо? Или конюнктурно Бобокови ще ги защитаваме от "посегателствата" на прокуратурата?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Юли 10, 2020 12:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Е, няма ли да споделиш за кво става на въпрос в рилско...?
Пет Юли 10, 2020 12:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
vedrin написа:
kaloyanv написа:
Не мога да разбера, как може да си затваряте очите и да гледате на парче.

И аз това се питам и отговор вече не очаквам. Високопланински езера в паркове и резервати са снабдени с бетонни преливници, някои от тях още от 80-те или по-рано. Направени са водохващания, че и ВЕЦ-ове дори тук-там. От паркетните зеляндури -- ни гък, ни стон. Вероятно няма кой да им даде тон за песен...


За замърсяванто на Рилската река с радиоактивни отпадъчни води дали някой от ония е обелил дума, протест нещо да организират?
За заровените италиански боклуци на Бобокови, някой нещо? Или конюнктурно Бобокови ще ги защитаваме от "посегателствата" на прокуратурата?


Еее, вие искате неправителствената организация да оправи всичко ли ? Нали затова си има държавни служби които да следят за това. Това съм го чувал 100 пъти и неща от рода на "Къде са зелените, като се изсичат горите".
Хубаво е че ги казвате тези неща, но контрола и опазването не зависи от тях. Те не са служба и нямат правомощията, но нищо чудно да са писали някъде за тези проблеми.

А това със заряването на боклуците е още по - сложно. Знаеш много добре колко е трудно да ходиш на терен, аз съм имал вземане даване с РИОСВ и още подобни случаи, те не искат да отидат че имат правомощия и уж закрила от държавата, а да се чака там на 2-3 човека да организират акцията, на която няма да дойде никой ... абе Smile)

Все пак искам да уточня, че не говоря за партия на зелените, а за организация като "Да остане природа в България", защото хората разбират тези организации под името "зелени", обаче се сетих че има и такава партия.
Пет Юли 10, 2020 6:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Ха дано! Отговорете с цитат
Възстановяват княжеския лифт по съществуващото трасе
Заглавието е подвеждащо оптимистично, защото нищо още не възстановяват, а "започват процедури по възстановяването" - процедури, които тепърва включват преговори с евентуално нов устройствен план. Но важното е, че ще се работи по старото трасе без промени в закона, както искаше собственикът Цеко Минев. Нивото на разговорите е твърде високо, но без собственика. За пореден път се оказва, че възстановяването е напълно възможно. Точно както твърдеше Тома Белев, по когото неизвестно защо ТУК летят камъни. (В скоби, нито ми е съпартиец, нито дори го познавам, да не говорим за "горски" далавери, както подмятат някои!) Прочетете статията. Аз отложих продължението на темата, която отворих, защото събирах материали. Не съм се отказал, за да се видят дребнавите уловки, които ни подхвърля Цеко, само за да клъвне общината и да му даде във владение цялата планина. Какво ще стане, да видим!
Чет Яну 07, 2021 6:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 1 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov