ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Палатки до х.Вихрен
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Палатки до х.Вихрен
Автор Съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Калояне, а ти лично познаваш ли някой, който се е променил, макар и с милиметър? Ето, и форумът дава чудни примери за непромяна. Въпросът ми е и, и дори най-вече, към всички останали.
Сря Юли 15, 2020 8:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
А защо не си опънете палатката на големия плац на реката на 100 метра преди х. Бъндерица. Там е безплатно и за каравани , има стотици места. Защо държите да сте точно до х. Вихрен, като съвсем наблизо имате места колкото щете ?

А виждал ли си въпросната поляна със стотина палатки,каравани и коли,които заплашват да минат през главата ти докато спиш в палатката,маанета лай на кучета и купон цяла нощ?? Щото аз-да!Отделно е усойно и палатката е чисто мокра сутрин.А и за еднодневни преходи губиш по 1/2 час в посока за да стигнеш до иначе изходна точка х. Вихрен.А както каза Сотиров-въпроса е принципен-един дава,друг-не...
Сря Юли 15, 2020 8:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Re: И после? Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Дойде ли парковата охрана? Учудвам се на смелостта ти, освен ако не си физически като Стивън Сегал и боец като Жан-Клод Ван Дам. Тия мутри са способни на всичко. Пази се!

Уплашиха се, някви дребни шимпанзета. Охраната мисля че няма как да дойде, даже и да иска, за по-малко от 5-6 часа. Съмнява ме и да искат.
Фена, прав си за мястото за опъване на палатки в долината на Бъндерица . Широко е, но си е един малък български джурасик - чалга, пиене , огнища има големи отпред ,свалки, песни, може и препикаване по главите на спящи в палатките от пийнали веселяци...няма лошо, веселят се хората, аз ги разбирам . Но някои ако искат да спят малко ще им е трудно, панаир е . Само съм минавал оттам и оставял колата, ако ходя в местността.
Затова от години - единствено и само спане по високите езера или на някое закътано място, и то без палатка, само с покривало върху спалния чувал. Кефят ме чехи и поляци - тихичко, цвъкнат си палатките на някое уединено високо място. Културно , нито палят огньове, нито замърсяват, на другата сутрин ги няма. Нито крещят , нито буйстват , не правят безобразия като български примати - евала на тия хора, пътуват хиляди километри, щото Рила и Пирин са много по-интересни от Алпите.
А за влагата на палатките - не е имало случай да не е мокра сутрин, покривалото също. То е повече от конденса от дишането. Прибирам я мокра сутрин в раницата, няма смисъл да се чака да съхне на място, бавно става . Някъде като се спре на почивка след 10 часа, като вече е напекло и е излязъл ветрец, разстила се върху някой клек отгоре, и изсъхва за 5 минути.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Сря Юли 15, 2020 10:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Има нова заповед от вчера (15.07.2020): https://www.pirin.bg/?p=4188

Директорът заповядва:

Цитат:

... 5. Местата за опъване на палатки, до хижите, да се определят съвместно от съответният главен инспектор на Парков учасък и наемателите на сответната хижа/заслон описани в т. I от настоящата заповед.

III. На подходящо място на местата, определени за опъване на палатки, описани в т. I, да се постави табела по образец неразделна част от настоящата заповед "МЯСТО ЗА ОПЪВАНЕ НА ПАЛАТКИ"

Копие... да бъде разлепено на подходите на парка, по съществуващите информационни табла.

... да се връчи на главните инспектори на Паркови участъци и служителите на парковата охрана, за сведение и изпълнение.


Ако на х. Вихрен няма определено място и табела, това значи, че главният инспектор на участъка, наемателят и посочените в заповедта контрольори инж. Мартин Лазаров и инж. Елена Топузова не са си свършили работата.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юли 16, 2020 12:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за прясната информация, Дидо! Тя за сетен път ме убеждава, че управлението на парковете е възложени на пълни некадърници, чиито цели очевидно са твърде различни от опазването на парковете. Същото, което го пише в заповедта от 15 юли 2020 т., го пише в заповедта от 4 август 2017 г. Къде гледа ТРИ години тоя директор, бе?! Отново ни правят на идиоти. Мене ако ме питат, много повече полза ще има, ако заплатата на тоя директор я разпределят между трима безработни да чистят пътеките. Ама не ме питат. И ще четем ужасяващите наблюдение на Ангел.
Чет Юли 16, 2020 11:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3283
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
... Същото, което го пише в заповедта от 15 юли 2020 т., го пише в заповедта от 4 август 2017 г. ...

Не е така - не пише същото.
В заповедта на парк „Пирин“ от 15.07.2020 година са изключени местата за палатки край хижа „Вихрен“ и край хижа „Бъндерица“.
Вместо това пише, че желаещите да бивакуват край тези две хижи да ползват мястото за бивак при паркинга преди хижа „Бъндерица“.
Тоест вече официално не може да се разпъват палатки край хижа „Вихрен“ и хижа „Бъндерица“, тоест 10+10=20 палатки по-малко в Пирин.

А защо през тези 3 години на действие на бившата заповед не е било определено мястото за палатки до х.„Вихрен“ - вече няма голямо значение.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Юли 17, 2020 1:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:

В заповедта на парк „Пирин“ от 15.07.2020 година са изключени местата за палатки край хижа „Вихрен“ и край хижа „Бъндерица“.
Вместо това пише, че желаещите да бивакуват край тези две хижи да ползват мястото за бивак при паркинга преди хижа „Бъндерица“.


Чукча - писател Smile

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Юли 17, 2020 10:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov