ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Чит Кая до с. Лисиците, Студен кладенец - видео с дрон

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Чит Кая до с. Лисиците, Студен кладенец - видео с дрон
Автор Съобщение
SkyMaster



Регистриран на: 02 Юли 2020
Мнения: 4

Мнение Чит Кая до с. Лисиците, Студен кладенец - видео с дрон Отговорете с цитат
Публикувам видео, заснето с дрон, от скалните ниши в тракийското светилище Чит Кая до с.Лисиците, Студен кладенец. Мястото е много красиво, особено по залез слънце, когато бях аз, има страхотна панорама към язовира и крепостта Моняк на отсрещния бряг. Преходът до Чит Кая от село Широко поле, до което има асфалтов път, не е особено труден, но за да се стигне до самите скални ниши има малко провиране през шубраците, ако човек отива за пръв път.

По принцип може да се заходи по 2 начина. Първият е отдолу, откъм основата на скалите, което е по-удачният вариант, ако човек снима с фотоапарат или камера. За целта се минава през с. Лисиците, после през с. Соколско и се следва пътеката, която върви успоредно на брега на язовира.
Ако човек иска да излезе на скалното плато над нишите трябва да се отбие при чешмата, която е между двете села и да тръгне право нагоре по склона. Има пътека, но тя криволичи, прави разклонения и е лесно човек да се отклони от нея. Изкачването е около 30 минути, през гора и храсталаци, след което по усет и с малко помощ от offroad приложение за телефон или GPS се излиза на платото над нишите. От платото обаче е най-удачно да се снима с дрон, защото гледната точка към нишите не е особено подходяща за стандартни снимки с фотоапарат.

Мястото е много диво, аз лично видях 1 сръндак, 4 лопатара и един доста едър заек, буквално на 10-15 метра от мен.
Ако се връщате към моста по залез, както направих аз, ви препоръчвам да се спуснете право надолу от платото, заобикаляйки селото от дясната му страна, защото точно тогава се прибират всички овце и крави, някои от които са без пастири и запречват повечето подстъпи към с. Лисиците, а от рогатите аз лично имам респект, особено когато са с телета.

Ето и линкът към видеото, надявам се да ви хареса. Подготвям и видео с въжения мост, който е доста впечатляващ. Ще го кача отново към тази тема до няколко дни, надявам се.

https://youtu.be/xmtrpZRROmM

_________________
Моят Youtube канал с видеоклипове от моите пътувания е на https://www.youtube.com/channel/UCb_B8R1XIvctxjRCdaSe2Dg
Нед Юли 19, 2020 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov