ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Заслон Казана
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Заслон Казана
Автор Съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Заслон Казана Отговорете с цитат
Някой има и актуална информация за заслон Казана - лято 2020?
Става ли за нощувка?
Пон Авг 03, 2020 12:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Алина, нека да припомня, че запитванията от теб за заслони са за обекти за аварийно подслоняване, не за планирани нощувки.

Не искам да порицавам никой, само да напомня, че е хубаво за някои неща да се питаме на лични, според видяните снимки на скорошни ходения или към хората, известни с постоянното трамбоване в отделни части на планините.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пон Авг 03, 2020 12:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
OK Idea
Иконката на човечето, което сменя цвета на лицето си не работи правилно - появява ми се икона - Oops - вместо нея.
Пон Авг 03, 2020 12:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
[quote="vaskoo"]Алина, нека да припомня, че запитванията от теб за заслони са за обекти за аварийно подслоняване, не за планирани нощувки.

Сърдете се, ако искате, но за мен тези заслони наистина са за аварийно подслоняване. Познавам хора, които планирано нощуват там, даже планирано бедстват и опустошават запасите, оставени от добронамерени туристи.
Обикновено тези заслони трудно побират над 8 човека. Какво става, когато три групички са си направили плана да дремнат там?
Категорично не одобрявам!!!
Пон Авг 03, 2020 8:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Тортомарин е един много готин господин
дето по пирино оди и пуши кат комин.

Смешното, драги тортомарине, е, че хората като тези, които познаваш го имат това за голям бабаитлък, френски романтизъм и хамерикански хепънинг, сиреч за ебати планинарството, а то си е най-обикновено чекиджийство и нищо повече.

Разбира се, случаят с Алина не е такъв. Тя е крайно свястна жена, макар да е хахава откачалка като всички планинарки, а впрочем - и планинари.
Пон Авг 03, 2020 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
"Нека който е безгрешен пръв да хвърли камъка!"

По форумите е пълно с постове на хора, които заявяват открито, че са планирали да спят на з.Кончето, което аз никога не бих направила, защото е действително място, което може да спаси човешки животи.

За з.Казана има много малко информация. От това, което разбирам - не е много популярен, а и в дълъг, горещ летен ден, защото в лошо време няма да се юрна по върховете - кой би могъл да замръкне там аварийно!? Всеки би акостирал там планирано.

Храна и провизии от заслон не бих взела, нали си носим наша, прясна. По-скоро бих занесла и оставила някакви консерви.
Пон Авг 03, 2020 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Няма вода. Алине, според мен не си струва за лято. Ако ще ход. цепнете до Влахини, Черната вода тва онова. Тоя заслон е авариен. Мен ми е спасявал /ако не говоря от кистисване, поне от безкрайни неприятности няк.ок. 1994 декември както обичайно 8-ми дек./. Но и лято да планираш там престоя е шитня.
Пон Авг 03, 2020 10:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Заслон Казана Отговорете с цитат
Alina написа:
Някой има и актуална информация за заслон Казана - лято 2020?
Става ли за нощувка?

Ето малко снимки от заслон „Казана“ от 11.07.2015 г. (включително и книгата за посетителите).
Снимките са правени на 7-мата форумна среща на къмпинг „Бъндерица“, проведена на 11-12.07.2015 г.

https://photos.app.goo.gl/3nnaoJBDM88NHwcp9

На 21.07.2018 г. (след Котешкия рид и слизане от Кутело) в заслон „Казана“ имаше група чехкини, с които се заприказвахме.
Чехкините бяха много впечатлени от Пирин. Понеже се мръкваше, поканиха ме да пренощувам в заслона, но трябваше да откажа.
Очевидно чужденците проучват картата на Пирин, виждат, че има заслон, и си мислят, че щом е заслон, той е за обществено ползване.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Авг 04, 2020 2:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy А снимки от кончето с развяти гащи има ли?
Вто Авг 04, 2020 7:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Re: Заслон Казана Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
в заслон „Казана“ имаше група чехкини, с които се заприказвахме.
Чехкините бяха много впечатлени от Пирин. Понеже се мръкваше, поканиха ме да пренощувам в заслона, но трябваше да откажа.

Вие сте много жестоки....как така сте отказали на чехкините Smile преди много години, ме поканиха така едни словачки и стана ....

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Авг 04, 2020 11:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Ароматерапия Отговорете с цитат
аngel написа:
...как така сте отказали на чехкините Smile преди много години, ме поканиха така едни словачки и стана ....


Аха, можеше и мирисен анализ-съревнование да си направите.
Вто Авг 04, 2020 11:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Re: Заслон Казана Отговорете с цитат
аngel написа:
stefan_iliev38 написа:
в заслон „Казана“ имаше група чехкини, с които се заприказвахме.
Чехкините бяха много впечатлени от Пирин. Понеже се мръкваше, поканиха ме да пренощувам в заслона, но трябваше да откажа.

Вие сте много жестоки....как така сте отказали на чехкините Smile преди много години, ме поканиха така едни словачки и стана ....


И кво стана бе Ангеле, кажи да чуем. Или по-хубаво нищо да не беше казвал. Припомни ми най-лошите спомени от и за соца- когато най-голямата хвалба на баш мъжете беше да се похвалят я с чехкини, я с нещо друго подобно. Схващаш ли връзката между тва и финанциите или да обеснявам?
Вто Авг 04, 2020 3:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Пич Рей, това с българо- словашката дружба не беше по време на соца, а малко след него , и се случи в Бавария. Тия работи не бяха необичайни, тъй като време на соца, младо момче и студентче, бях спасител на Черноморец / на Сл. бряг имах колеги, ходил съм да замествам малко на постовете, беше рай, там трябваше за да си постоянно, не чак толкова връзки, колкото да си на линия от 20 април, което бе невъзможно / . За тия времена мога да напиша цял сборник кратки разкази, но тъй като никой не чете вече, да кажем сериал да се спретне - как се крие валута в контакти за осветление, какво е шанже, какво е врътка , как се спи в кашони , как..тогава за между спасителите се правеха класации за сезона, даваха точки - за шведка , датчанка - 6 точки / щото беха много навити да се женят за спасители / , западно германка - 5 точки, англичанка - 3 точки / пиянство /. За източни германки, полякини, чехкини - 1-2 точки , зависи колко са убави. За ирландки - 0 точки / не пускаха тия пусти католички / . Класациите бяха много сериозни - за рускиня само да те видят на улицата се отнемаха по 3 точки. Тогава нямаше още оная болест с 4 букви, която излезе 1985 година.
Какво значеше израза " развързване на цветно" знаеш ли ?

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Авг 04, 2020 5:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Не знам, кажи ми. И ако може да уточниш: колкото повече или колкото по-малко точки имаш си по-напред в класацията?
Но не съм съгласен, че вече никой не четял. Напротив все още има хора, които четат, а и такива, които гледат филми и/или сериали. Макар разбира се, фейкбукаджиите да са мнозинство. Освен това много добре знаеш, че аз, а и куп други хора четем задължително и с удоволствие Smile квото пишеш. Така че не си намирай извинения и оправдания да не запечаташ тези паметни исторически моменти.
Ангеле, благодаря за отговора. Явно не щеш да се включиш в планинарската дружина, която смята, че е мвого шик да не разговаряш с рей.
Вто Авг 04, 2020 5:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
пич Рей, има няколко причини. Едната е, че това е доста труд и време. Втората е , че онова копеле / ние си викахме копеле навремето като един вид обръщение, не е обидно/ та с онова копеле Росен Цанков сме израсли заедно / дето списва сценариите на тъпите сериали по телевизиите , бълвоч дето не може да се търпи / и ще ми открадне като нищо идеите, които са от извора на живота. За по-малко от 10 000 евра не ги давам - Росене , не се прави че си в Русия, знам че слухтиш Smile / Щото после тряя се обяснявам на няколко места какво и защо, си иска компенсация стабилно от пеньонзи

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Авг 04, 2020 6:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov