ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Маршрут Паниците - хижа Рай
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Маршрут Паниците - хижа Рай
Автор Съобщение
vency911



Регистриран на: 05 Авг 2020
Мнения: 64

Мнение Отговорете с цитат
lz1fw написа:
Може да е от студа. Не знам, гадая.

След като покаже 2 черти моят се изключва неприятно бързо...


Не беше толкова студено, до Узана и обратно падна само една, а бе по-студено тогава. А и да се изключи, което е неприятно се бях запасил, то по тази пътека е почти като на Мусала. Smile
Нед Яну 03, 2021 11:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Къса се трака, мен това ме ядосва в такива случаи Smile
Нед Яну 03, 2021 11:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vency911



Регистриран на: 05 Авг 2020
Мнения: 64

Мнение Отговорете с цитат
lz1fw написа:
Къса се трака, мен това ме ядосва в такива случаи Smile


Да, това е така. Конкретно в този случай аз не бях заредил готов трак, предварително си бях направил сам "активен маршрут" с характерни точки, но дори и да бе станало взех да му свиквам и не е проблем да следя дали съм по пътеката от време на време без да следвам записан маршрут. Страхотна работа върши, долу при пресичането на реката какво се залутах, не видях маркировката веднага, един поглед към дисплея бе достатъчен да видя, че съм 20 метра встрани, това пести време, което понякога може да се окаже доста ценно. Всъщност ти го знаеш доста по-добре от мен това. Smile
Нед Яну 03, 2021 11:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
vency911 написа:
lz1fw написа:
На последната снимка батериите на GPS-а са на две чертички - много са паднали. С нови (прясно заредени акумулаторни) батер инии ли тръгна?


Да, и на мен ми направи впечатление това, не знам защо паднаха толкова. Със заредени тръгнах, още един комплект в раницата и външна батерия за всеки случай.
Странно, сега реших да го включа и ми показва 3/4 заряд, а не съм ги сменял.


Студеното влияе зле на батериите.
Ако си с външен акумулатор, дръж го на топло до тялото, изкарай USB-кабелче за да храниш GPS-a навън.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Яну 04, 2021 1:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
@vency911 Би могло да провериш дали в настройките на уреда е указан вида батерии, с които го ползваш -- това има отношение към точността на оценката на наличния заряд (Main Menu --> Setup --> System --> Battery Type). Освен това вероятно би могъл да спестяваш енергия ако изключваш ненужни в даден момент функции, например (Glonass, Galileo, WAAS/Egnos и компаса). Много помага също и изключването на подсветката на екрана, която денем не е особено нужна, а също и нощем при наличието на челник или фенерче. Добре е също да спираш WiFi-то и BlueTooth-a когато не ги ползваш.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Яну 04, 2021 1:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vency911



Регистриран на: 05 Авг 2020
Мнения: 64

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
@vency911 Би могло да провериш дали в настройките на уреда е указан вида батерии, с които го ползваш -- това има отношение към точността на оценката на наличния заряд (Main Menu --> Setup --> System --> Battery Type). Освен това вероятно би могъл да спестяваш енергия ако изключваш ненужни в даден момент функции, например (Glonass, Galileo, WAAS/Egnos и компаса). Много помага също и изключването на подсветката на екрана, която денем не е особено нужна, а също и нощем при наличието на челник или фенерче. Добре е също да спираш WiFi-то и BlueTooth-a когато не ги ползваш.


Някои от настройките не съм ги проверявал. Благодаря, Ведрин.
Пон Яну 04, 2021 7:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Венци, моите уважения! Браво! А защо упоменаваш че маршрута бил като на мсала? Всичко хубаво! Smile
Пон Яну 04, 2021 6:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vency911



Регистриран на: 05 Авг 2020
Мнения: 64

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Венци, моите уважения! Браво! А защо упоменаваш че маршрута бил като на мсала? Всичко хубаво! Smile


Малко неуместно може би бе сравнението, имам предвид, че пътеката е оживена. Не е като цял ден да не срещнеш хора. Благодаря, гледам да правя нещата с акъл и да не се надценявам по никакъв начин.
Пон Яну 04, 2021 7:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
А, напротив, много е уместно даже. Вярно че бяха неработни дни...
Само така! Но имай предвид че въпреки това ще имаш ситуации ... това да не те кахъри, не се самообвинявай, нормално и хубаво е.Smile Важното е, че цялата тая щуротия те кефи Smile. А така и рей се кефи. За което - благодарности. Smile
Пон Яну 04, 2021 9:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov