ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Маршрут от х. Ком до вр. Сребърна

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Маршрут от х. Ком до вр. Сребърна
Автор Съобщение
2016godina



Регистриран на: 04 Яну 2016
Мнения: 71

Мнение Маршрут от х. Ком до вр. Сребърна Отговорете с цитат
Здравейте, приятели!
Имам въпрос относно следния маршрут:
хижа Ком- връх Ком- връх Сребърна (граничен)- вр. Момина могила- вр. Здравченица- Берковица

Някой дали го е минавал? За колко време горе долу се минава (ще бъдем с леки раници, сравнително бързи)?
Някакви особености за маршрута може ли да споделите (например дали има вода по пътя, дали ще има някакъв проблем, защото е граничен вр. и т.н.)

https://kade.si/#map=14/2561702.44/5341845.23/0

Благодаря предварително!
Нед Авг 30, 2020 1:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: Маршрут от х. Ком до вр. Сребърна Отговорете с цитат
2016godina написа:
Здравейте, приятели!
Имам въпрос относно следния маршрут:
хижа Ком- връх Ком- връх Сребърна (граничен)- вр. Момина могила- вр. Здравченица- Берковица

Някой дали го е минавал? За колко време горе долу се минава (ще бъдем с леки раници, сравнително бързи)?
Някакви особености за маршрута може ли да споделите (например дали има вода по пътя, дали ще има някакъв проблем, защото е граничен вр. и т.н.)

https://kade.si/#map=14/2561702.44/5341845.23/0

Благодаря предварително!


Здравейте,
Преди 2 години минавах маршрута от х.Ком-нова до х.Горски рай. Затова мога да изкажа мнение само до вр.Сребърна.

От х.Ком-нова тръгнах към 5ч 20 мин. За 20 мин стигнах х.Ком-стара, до там е черен път. От там има стръмничко изкачване по пътека, на е сравнително кратко. Като се излезе на седловината между вр.Малък Ком и вр.Среден Ком, се върви по път за джип. На вр.Ком бях в 7ч 05 мин. От върха тръгнах 10 мин. по-късно, като до вр.Сребърна е само черен път за джип. Спускането от вр.Ком е доста стръмно, макар и по път. На вр.Сребърна бях към 9ч 10 мин.

Маршрутът при хубаво време и за подготвени хора е лек, още повече, че ще бъдете и с леки раници. Затова смятам, че ще го минете по-бързо от мен.

Относно разрешението от граничните, ще прочетете различни мнениия. Аз разбира се имах такова, защото маршрутът ми минаваше доста време по държавната граница. Във вашия случай разрешение трябва само за вр.Сребърна.

Ако решите да искате разрешение, изпращате имейл на ГП Драгоман, където описвате маршрута си, хората, ЕГН на всички участници, задължително водач на групата, телефон за контакт. Изпраща се около седмица преди тръгване. После те ви се обаждат, че (евентуално) сте одобрени. Не се изисква нищо повече.

Относно водата, до вр.Сребърна не знам да има, но като гледам картата, по вашия маршрут след този връх има вода, но аз не съм ходил. Нека каже човек, който знае.

Поздрави и успех!

_________________
Добрата преценка се дължи на опита, а той - на лошата преценка.
Нед Авг 30, 2020 2:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov