ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Сбогуване
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини, планини Предишната тема
Следващата тема
Сбогуване
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
@Ivan`Dinkov, аз пък няма да кажа като останалите - не си тръгвай. Напротив, ние не сме дървета с корени, затова и няма нужда да оставаме, реално и виртуално, там където не искаме. Може да си тръгваме, да се връщаме, да пишем, да не пишем... Така че, каквото и да направиш - всичко най-добро и не бъди твърде строг към себе си!

@svidna, непоискан съвет е, но ми е жал да гледам жена да се самоунижава така. Това което сама си причинявате е в пъти повече от това, което е направил Иван Динков с пътеписите си. Пожар не се гаси като се налива бензин в него. Замислете се малко какво причинявате на децата си, уж за тяхно добро и, не, не е виновен Иван за всичко, той си е отговаря за неговите постъпки, а Вие за вашите.
Бъдете здрава, четете и мислете повече!

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Сеп 14, 2020 7:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Извинете....., Отговорете с цитат
svidna написа:
................. мога да започна производство по следните текстове от Наказателния кодекс: квалификация по чл. 152, 153 и 154 -...............



Чл. 152. (1) Който се съвъкупи с лице от женски пол:
1. лишено от възможност за самоотбрана, и то без негово съгласие;
2. като го принуди към това със сила или заплашване;
3. като го приведе в безпомощно състояние, се наказва за изнасилване с лишаване от свобода от две до осем години.
(2) За изнасилване наказанието е лишаване от свобода от три до десет години:
1. (изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) ако изнасилената не е навършила осемнадесет години;
2. ако тя е низходяща сродница;
3. (нова - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) ако е извършено повторно.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) За изнасилване наказанието е лишаване от свобода от три до петнадесет години:
1. ако е извършено от две или повече лица;
2. ако е причинена средна телесна повреда;
3. ако е последвал опит за самоубийство;
4. (нова - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) ако е извършено с цел въвличане в последващи развратни действия или проституция;
5. (предишна т. 4 - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) ако представлява опасен рецидив.
(4) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) За изнасилване наказанието е лишаване от свобода от десет до двадесет години:
1. ако изнасилената не е навършила четиринадесет години;
2. ако е причинена тежка телесна повреда;
3. ако е последвало самоубийство;
4. ако представлява особено тежък случай.



Чл. 153. (Изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Който се съвкупи с друго лице, като го принуди към това чрез използване на служебната му или материална зависимост от него, се наказва с лишаване от свобода до три години.



Чл. 154. Съвъкупление между възходящи и низходящи, между братя и сестри и между осиновители и осиновени се наказва с лишаване от свобода до три години.

....не останах с впечатление, че някой Ви е насилвал или изнасилвал?

Пон Сеп 14, 2020 1:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
svidna написа:
Уважаеми читатели на форума и фенове на г-н Динков,
Тъй като против волята си се оказвам въвлечена и ставам обект на някаква дискусия, в която съм засегната не само аз, но и администраторите на форума, се чувствам длъжна да ви уведомя за следното:

2. Според българското законодателство: след направена от мен консултация с юрист се оказа, че имам законови основания да изисквам от форума да свали този материал, както и че мога да започна производство по следните текстове от Наказателния кодекс: квалификация по чл. 152, 153 и 154 - обида, клевета и разкриване на чужда тайна.

Г-ца С. Михайлова Smile

Няма никаква правна логика на "учредителите" на Планинарски форум да се повдигнат обвинения по чл. 152, 153 и 154 от НК.

Чл. 35. (1) Наказателната отговорност е лична.
(2) Наказание може да се наложи само на лице, извършило предвидено в закона престъпление.
Пон Сеп 14, 2020 2:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Re: Извинете....., Отговорете с цитат
tzezko написа:
svidna написа:
................. мога да започна производство по следните текстове от Наказателния кодекс: квалификация по чл. 152, 153 и 154 -...............



Чл. 152. (1) ...

....не останах с впечатление, че някой Ви е насилвал или изнасилвал?[/b]


Вероятно е ползвана проектна версия на НК оттук
Доколкото мога да се ориентирам по смисъла, реалните членове биха могли да са 146-147-148.

excalibur написа:

Г-ца С. Михайлова Smile
Няма никаква правна логика на "учредителите" на Планинарски форум да се повдигнат обвинения по чл. 152, 153 и 154 от НК.

Чл. 35. (1) Наказателната отговорност е лична.
(2) Наказание може да се наложи само на лице, извършило предвидено в закона престъпление.


excalibur, ситуацията всъщност е доста по-тегава.

Форумният потребител Ivan`Dinkov не носи абсолютно никаква отговорност за нищо написано от негово име, защото не съществува начин да се свърже физическо лице към псевдонима. Просто така функционира форума. По същия начин не е възможно да се определи кое физическо лице е администратора му. Може да се изясни единствено кое физическо лице го хоства, но пък тази личност няма нищо общо с управлението на форума.

Добре е да се знае също, че хостинг-оператора е приятел на форума и хоства сайта безплатно от уважение и по приятелска линия. Все пак, при едно разследване, ако хостинг-оператора бъде притиснат да посочи даден човек за администратор, администратора може да опере пешкира. Ако не го направи, то потърпевш ще остане хостинг-оператора, т.е. един съвсем невинен човек.

Таааа, така за отговорностите, действията и последиците от тях.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Чет Ное 25, 2021 5:06 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Сеп 14, 2020 5:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Картинката е ясна! Отговорете с цитат
С уважение!


Последната промяна е направена от tzezko на Вто Сеп 15, 2020 1:02 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Сеп 14, 2020 6:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan`Dinkov



Регистриран на: 26 Юни 2012
Мнения: 213
Местожителство: София

Мнение Re: Картинката е ясна! Отговорете с цитат
tzezko написа:
Всеки що годе грАмотен си дава сметка, че е цитиран стар вариант на НК.
Ама като го играеш нахакана, нахъсана, навъсена, дипломирана и лицензирана госпожица, размахваща заканително пръст, редно би било, преди да раздаваш дидактики- кой да чете, кой да мисли- да вземеш да почетеш и помислиш какво произвеждаш върху белия лист.


Искрено Ви моля да заличите коментара си. В името на честта и достойнството на една жена.
След Вас ще направя същото със своя настоящ.
Пон Сеп 14, 2020 6:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
От собствен опит знам,че докато човек е жив нищо не е окончателно,та се надявам,като поотшумят емоциите/което е неизбежно/ да има шанс чистата радост от споделянето на преживяното със сродни души да надделее.

Неразказаната история е като безалкохолната бира-уж я има,а всъщност не е ясно дали е така.

Във всички случаи огромна благодарност за пътеписите-истинска литература ,за истински приключения.

Уточнявам,че последния не съм го чел,че отсъствах 15-на дни и нямам идея за какво става дума.
Пон Сеп 14, 2020 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Свидна г-це,

Досежно вашите точки 1 и 2: Да оставим за момент настрана правилата на орума, които невинаги се спазват от самите модератори, както и българското законодателство, което, разбира се, абцолютно винаги се спазва от съответните инстанции, и да кажем, че според здравия разум в текстовете си въпросният г-н Динков по-един твърде безпардонен, макар и елегантен, начин ви е представил като жена умна, красива и добра, отгоре на всичко и много способна, към която той изпитва любов и уважение, които може и да не са равностойни на вашите, ала на каквито, вервайте ми, малцина дето дундуркат нещо между краката си са способни.

Касателно вашата точка 7: Макар покорно и с благодарност да приемаме благопожеланието ви, намираме се принудени да ви обърнем внимание, че то най-вероятно ще си остане само пожелание. Както сама знаете ходенето не е лесна работа, отнема време и усилия да се научи, та зарад туй повечето „планинари“ стигат само до трамбоването. Същата е работата и с четенето и мисленето. Чуден пример за това, впрочем, са и глупостите написани под тази тема, на които, без да ме запитвате ви съветвам да не обръщате никакво внимание.

Уточнение: Вече „недостъпния“ пътепис на г-н Динков, както и другия споменат от Вас не сме чели. А дори и да станат достъпни няма да зачетем щом такова е желанието и на двама ви. А и щото още не сме изчели достъпните... които вероятно са по-важни, а и по-разголващи. Smile

Всичко най-хубаво ви желаем, уважаема Свидна госпожице, още повече че както по всичко личи го заслужавате!

Драги друже Динков, бъди рахат – този орум най-вероятно и за съжаление ще „продължи да бъде точно такъв, какъвто беше преди този случай да настъпи“. И си гледай работата – ич да не ти дреме кой орумец кво кудкудяка.

Всичко дотук, хаймани с хаймани (на другите не говоря), ако не сте се досетили, беше само предисловие – щото аз на хора като господина и госпожицата, намиращи се за разлика от мнозина други в чудно духовно, душевно и физическо здраве нямам кво съществено да кажа, освен че е редно когато ти идват кралска кента подир кралска кента да вземеш играта... или поне да черпиш една бира – към същинския ми коментар, който ще бъде много кратък.

Сега въпросът, тестът, изпитът, лакмусът или както щете го наречете е не кво ще стори Иван или Свидна, а кво ще стори орумът – като отделни членове, като общност и най-вече като орумна управа. Дали така както бързо-бързо се съобрази с молбата на Свидна съпроводена със заплаха за съд ще се съобрази и с чисто човешката и несъпроводена с никакви заплахи молба на Иван... С която, сигурен съм, и Свидна е съвсем съгласна.
Бях писал преди време за трите модуса на същесгвуване. Не си правя никакви илюзии, че орумът дори има идея какво представлява първия. Но интересно към кой от другите два ще наклони ... макар че вече сякаш и това е ясно. Smile
Вто Сеп 15, 2020 3:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Ей, Иване съсипа се бе, човек. Абе както казват турците, яваш-яваш я карай. Агаля-агаля, както думат византийците. Оти да се косим, ока шопо, като че ми мине.
Една кратка отбивка за размисъл. Тръшкал съм се, борил съм се, давал съм всичко, даже и каквото нямам, за любими навремето. Обаче...ръжда и жена тръгнат ли спиране няма.
И накрая кво стана!? Тия дето съм се разкъсвал за тях, егати не им помня даже вече имената. Много гот и комфортно ми е така, забравил съм, изтрил съм ги направо.
Помня и сънувам обаче, вече 40 години и трите си коня Гина, Юлка и Олимпия, бог да ги прости. Защо ли .... може би защото не се лигавеха и не правеха номера. Бяха верни и в смъртта си.
Всяко зло е за добро и всяко добро е за зло.
Не се яде туй, дето фърчи.
Гониш ли, бягат. Бягаш ли, гонят те.
Всеки край е ново начало.


_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Сеп 15, 2020 5:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
NuclearWinter



Регистриран на: 24 Юли 2015
Мнения: 94
Местожителство: ГА701

Мнение Совите не са това което са, да, ама не! Отговорете с цитат
Иване, винаги ми е било интересно да чета писанията ти! Понякога ми идваха леко възвишени за четене, или по-скоро за разбиране. Това произлиза от факта че ти си много класи над мен, префина, извисена и творческа душа, а аз само инженер (и напоследък бидейки ядрен такъв), станах голям бастун и сухар. Надявам се да го разбереш. Когато си прекарал последните 3 години от жвота си, забил нос само в книги и лекции с интригуващи заглавия като например "Ядрена техника"; "Ядрени горива"; "Съвременни енергийни ядрени реактори и парогенераотри"; "Анализ на надежността и риска"; "Управлвнив на радиоактивни отпадъци" и т.н. и т.н. няма начин да не се сдухаш малко ментално.

П.П.1. Трих и връщах (кртл+з) този пост 3 пъти, чудейки се дали имаш нужда и от моето ултракрепидарно мнение, но всепак реших да довърша:

Та, оприличавайки този форум на пъстроцветна, 7-цветна дъга (изключвам всякакви асоциации с лгбти), то ти ако престанеш да пишеш в този форум, то той ще се превърне в едва 6-цветна дъга. икога няма да бъде същия. Най-яркият и най-красив и пленяващ цвят ще изчезне.

Ако обаче решението ти е 100%, то ти имаш моята подкрепа, също на 100%. Разбирам те (опитвам поне), уважавам те, и приемам троята позиция.

Успех! Макар и да не се познаваме лично (никой от форума не познавам лично, пропуск голям), сигурно сме се разминавали из пътеките! И ще се разминаваме пак.

До нови среши и УСПЕХ!

Respect

_________________
Който го е страх от гората да не ходи при мечките!
ДА! На АЕЦ Белене.
Вто Сеп 15, 2020 7:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Иване и другите форумци, май оставих впечатление, че съм женомразец. Напротив, но има едно зло на социализама, което не е извадено на светло - като юноши получихме една идеалистична представа за отношенията жена - мъж, която несъзнателно се стремяхме да постигнем, и това ни нанесе страшни щети. През 90-те години двама случайно срещнати хора казаха 2 неща, които не веднага, но след 1-2 години разбах, че са основата за това какво става в реалният живот.
Един швед, живущ в БГ : Всяка жена има една малка проста изчислителна машинка в главата си и като види мъж / стига да не е обратна, или пълно хахо, говорим за нормални жени / тази машинка почва да смята - какво може да предложи този мъж, какво мога да спечеля / загубя / ако му пристана . Това въобще не са груби сметки на простакеси, това е генетично заложено в нормалната жена - да създаде сигурно и комфортно гнездо, дом , в което да отгледа своите деца / дали ще са доведени деца, направени от някой си, а мъжът до нея си мисли, че са негови, за нея няма значение/ и да живее добре по нейните разбирания. Не мъжът е важен, а това, което предлага. Любовта за жената е на съвсем друг план. Да, тя може да обича мъжа си, но съм виждал съпруги с по 2-3 любовника едновременно, а жените са искрени, обичат си ги всичките, обичат и мъжа си и държат на него.
Мъжът е по-глупав от жената, по-склонен на идеализации и себеотдаване. Манджата се претопля без той да се усети.
Един виден капиталист, за който работех още в началото на 90-те, на чашка така му казвам : Абе не ми върви с жените. Той: ти намери първо парите, после жените сами ще те намерят
Та като осъзнах тия прости правила, започнах веднага да разбирам какво вижда една жена в мен и колко ще продължи връзката - 1 нощ, 1 седмица, 1 месец, без да се разочаровам. Пуснах си машинка и аз в глупавата чутура.
Престанах да се тюхкам и да искам непременно, на всяка цена да съм с някоя жена. От кал да е , ама Марийка да е , както казва народа . Като става, става, като не става - пайдос кой откъде е.
Даже съм благодарен на всички жени, които ми отрязаха квитанциите , и на тези, на които аз ги отрязах, защото така намерих истинската жена за мен и тя истинският мъж за себе си. И много, много години освен че се обичаме, се и разбираме добре. Машинките ни горе-долу смятат и възприемат нещата по сходен начин.
Та всеки край е ново начало. Важното е да си жив и здрав, след време ще се смееш как си могъл да се филмираш толкова. А Свидна е права, ти си за бой. Нарушил си й представянето и имиджа на жената в обществото, може би трябваше да поговорите и да искаш мнението й , преди да се пусне онази публикация.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Сря Сеп 16, 2020 1:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Женомразец – не. Да речем – шегобиец. За да сведеш най-съвършеното сътворено същество в целия космос до „една малка проста изчислителна машинка “ се иска изключителен полет на въображението и още по-голямо и странно чувство за хумор.
А за гореупоменатите три мацки, които все тъй сладко сънуваш нещо повече няма ли да кажеш или както и друг път се е сручвало ше хфърлиш бонбата и ше си обереш крушите... Smile
Чет Сеп 17, 2020 2:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
За съжаление разводи и раздели винаги се превръщат в грозна картинка. Най вече защото хората предпочитат да обвиняват другия, вместо да погледнат себе си. А най-лошото е че това рано или късно измества онези чувства, които някога са ви е крепели с омраза и желание за отмъщение. От което колкото и да страдате Вие, най-много страдат децата. За добро или лошо вероятно ще се налага да се виждате дълги години и колкото по-рано го осъзнаете и колкото по-бързо загърбите егото си, ама и двамата, толкова по-бързо ще намерите спокойствие и най вече, ще причините значително по-малко вреди на децата си.
П.п Звучиш твърде крайно с тези сбогувания и финали. Не прави глупости! Края е само един и идва, окончателно около 5 минути след последния удар на сърцето. Дръж се заради себе си и децата си! Бъди мъж за пример за тях! Рано или късно другото ще се нареди. И не спирай да пишеш, макар и на лист хартия в някой стар тефтер, но не спирай, това което правиш е изкуство и ще оставиш едно страхотно наследство за тях!
Пет Сеп 18, 2020 9:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Twoo написа:
За съжаление разводи и раздели винаги се превръщат в грозна картинка. Най вече защото хората предпочитат да обвиняват другия, вместо да погледнат себе си. А най-лошото е че това рано или късно измества онези чувства, които някога са ви е крепели с омраза и желание за отмъщение. От което колкото и да страдате Вие, най-много страдат децата. За добро или лошо вероятно ще се налага да се виждате дълги години и колкото по-рано го осъзнаете и колкото по-бързо загърбите егото си, ама и двамата, толкова по-бързо ще намерите спокойствие и най вече, ще причините значително по-малко вреди на децата си.
П.п Звучиш твърде крайно с тези сбогувания и финали. Не прави глупости! Края е само един и идва, окончателно около 5 минути след последния удар на сърцето. Дръж се заради себе си и децата си! Бъди мъж за пример за тях! Рано или късно другото ще се нареди. И не спирай да пишеш, макар и на лист хартия в някой стар тефтер, но не спирай, това което правиш е изкуство и ще оставиш едно страхотно наследство за тях!

аааа- не съм съгласен - мойте разводи си бяха супер Very Happy
Пет Сеп 18, 2020 10:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Струва ми се, че от известно време разговорът все повече се отклонява от темата на темата и причините за нея, които са съвсем конкретни и дребни, макар и не маловажни. И би следвало да останат такива, ако целта е намирането на някакво решение. Ето защо би било сякаш по-добре, ако желаещите да споделят възгледите си по ключови и глобални въпроси на човешките взаимоотношения го сторят в отделна тема, която несъмнено би предизвикала голям интерес. Привнасянето на неща там, където ги няма, е, разбира се, широкоразпространена, ала много вредна отколешна практика.
Що така бягате от конкретното, малкото и лесното и се нахвърляте на голямото и трудното....
Съб Сеп 19, 2020 1:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини, планини Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov