ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Питане за вр. Студения чал

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Питане за вр. Студения чал
Автор Съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Питане за вр. Студения чал Отговорете с цитат
Здравейте! Въпросът е от Студения чал към зелената марка по р. Марица за едноименната хижа (на картата е дадено "без пътека") става ли за слизане..
Четох коментари за клек, стръмно...
И паркинг на Боровец (май не става иначе) 10 лв. ли е на ден..
Пет Окт 02, 2020 2:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Re: Питане за вр. Студения чал Отговорете с цитат
excalibur написа:
Здравейте! Въпросът е от Студения чал към зелената марка по р. Марица за едноименната хижа (на картата е дадено "без пътека") става ли за слизане..
Четох коментари за клек, стръмно...
И паркинг на Боровец (май не става иначе) 10 лв. ли е на ден..


Ей това е означèно като пътека на картата, само съм го гледал отдолу, тревясало /вероятно мокро/ плитко, но много стръмно улейче, на места с клек, в долната по-равна чàст също не личèше да има пътека:

https://www.kade.si/#map=17/2629804.51/5189051.29/0


За сравнение е може би, като да слезеш от връх Пирин в циркуса под него. Ако е заснежено, може би ще трябват котки.
.
Пет Окт 02, 2020 2:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Re: Питане за вр. Студения чал Отговорете с цитат
Plamen К написа:
excalibur написа:
Здравейте! Въпросът е от Студения чал към зелената марка по р. Марица за едноименната хижа (на картата е дадено "без пътека") става ли за слизане..
Четох коментари за клек, стръмно...
И паркинг на Боровец (май не става иначе) 10 лв. ли е на ден..


Ей това е означèно като пътека на картата, само съм го гледал отдолу, тревясало /вероятно мокро/ плитко, но много стръмно улейче, на места с клек, в долната по-равна чàст също не личèше да има пътека:

https://www.kade.si/#map=17/2629804.51/5189051.29/0


За сравнение е може би, като да слезеш от връх Пирин в циркуса под него. Ако е заснежено, може би ще трябват котки.
.

За утре питам, ако се тръгне натам... Ама сигурно ще е рисковано късен следобяд да се слиза оттам...И лифта не работи..А качването е през Сфинкса, което значи 4 часа поне по Мусаленската и повече... Rolling Eyes
Пет Окт 02, 2020 2:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Re: Питане за вр. Студения чал Отговорете с цитат
excalibur написа:
Plamen К написа:
excalibur написа:
Здравейте! Въпросът е от Студения чал към зелената марка по р. Марица за едноименната хижа (на картата е дадено "без пътека") става ли за слизане..
Четох коментари за клек, стръмно...
И паркинг на Боровец (май не става иначе) 10 лв. ли е на ден..


Ей това е означèно като пътека на картата, само съм го гледал отдолу, тревясало /вероятно мокро/ плитко, но много стръмно улейче, на места с клек, в долната по-равна чàст също не личèше да има пътека:

https://www.kade.si/#map=17/2629804.51/5189051.29/0


За сравнение е може би, като да слезеш от връх Пирин в циркуса под него. Ако е заснежено, може би ще трябват котки.
.

За утре питам, ако се тръгне натам... Ама сигурно ще е рисковано късен следобяд да се слиза оттам...И лифта не работи..А качването е през Сфинкса, което значи 4 часа поне по Мусаленската и повече... Rolling Eyes


Като знам с кой ходиш, само абмицираш човека Confused Днес бившият съфорумец ЗЦе..../Ивайло Киров/ пуска в фейса публични клипчета от Рила, има няколко см сняг по високото, вие си решавате.
Пет Окт 02, 2020 3:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Re: Питане за вр. Студения чал Отговорете с цитат
Plamen К написа:
excalibur написа:
Plamen К написа:
excalibur написа:
Здравейте! Въпросът е от Студения чал към зелената марка по р. Марица за едноименната хижа (на картата е дадено "без пътека") става ли за слизане..
Четох коментари за клек, стръмно...
И паркинг на Боровец (май не става иначе) 10 лв. ли е на ден..


Ей това е означèно като пътека на картата, само съм го гледал отдолу, тревясало /вероятно мокро/ плитко, но много стръмно улейче, на места с клек, в долната по-равна чàст също не личèше да има пътека:

https://www.kade.si/#map=17/2629804.51/5189051.29/0


За сравнение е може би, като да слезеш от връх Пирин в циркуса под него. Ако е заснежено, може би ще трябват котки.
.

За утре питам, ако се тръгне натам... Ама сигурно ще е рисковано късен следобяд да се слиза оттам...И лифта не работи..А качването е през Сфинкса, което значи 4 часа поне по Мусаленската и повече... Rolling Eyes



Като знам с кой ходиш, само абмицираш човека Confused Днес бившият съфорумец ЗЦе..../Ивайло Киров/ пуска в фейса публични клипчета от Рила, има няколко см сняг по високото, вие си решавате.


Не съм там със Стефан...Ааа няма да се натискаме да се пребиваме..Към х. Чакър войвода и надолу. Аз искам да кача Студения чал, ако е възможно..То и от хижа Плевен гледах клип, че вали...И какво го дъвчете Стефан, че е неразумен при ходенето. Последният път така "внимателно" подходи към първата кота на Дженгалския гребен и след нея... Exclamation Wink Но само той си знае как от Къркъмски чал е слизал към езерото. Пресрещна ни на езерото..А ние по улея на dido...
Пет Окт 02, 2020 3:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Само като ме подсети и започнаха да ми посиняват ноктите на краката Exclamation
Веднъж слизахме право надолу по склона южно от въпросното поточе, после паднаха три нокътя, два на палците.
Втори път - от кота 2636 на изток и на верев някъде към кота 2295 и после надолу и на изток до пътя на водохващането, после малко на ЮЗ по пътя и кривнахме надолу през гората и излязохме над кантон Марица. Неприятен страничен наклон през повечето време. Клек газихме малко. Тук имаше кой да ни води и се оказа не толкова проблемно спускането като първото.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пет Окт 02, 2020 3:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
Само като ме подсети и започнаха да ми посиняват ноктите на краката Exclamation
Веднъж слизахме право надолу по склона южно от въпросното поточе, после паднаха три нокътя, два на палците.
Втори път - от кота 2636 на изток и на верев някъде към кота 2295 и после надолу и на изток до пътя на водохващането, после малко на ЮЗ по пътя и кривнахме надолу през гората и излязохме над кантон Марица. Неприятен страничен наклон през повечето време. Клек газихме малко. Тук имаше кой да ни води и се оказа не толкова проблемно спускането като първото.


Ясно! До Студения чал и бегом през Дено към Шатър...Благодаря!!!
Пет Окт 02, 2020 3:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Преди месец специално гледах от Студения чал как е слизането на юг и ми се видя не толкова страшно. Но не слязах от там. Май няма и да го направя след поста на Васко с падналите нокти. А и наистина снегът ще затрудни слизането още повече. Днес в районът на седемте езера снегът започваше откъм 2450м. Дори да се е постъпил, Студеният чал е доста по-високо.
В Боровец тази година е някаква (синя ли, зелена ли) зона за паркиране, има автомати, може и с СМС. За “по-сигурно” обикалят и служители, които са готови да те таксуват “на око” с най-вероятно прибиране на (част от) сумата. Но местните ми казаха, че като спрат лифта през седмицата никой не идва да проверява и става без пари. Но за уикенд с хубаво време е друго.
Аз лично паркирам под едни смърчове малко над Олимп точно преди левия завой на пътя за Ситняково. От там има и път/писта до Мусаленската, а и като слезете от Шатър ще ви е удобно.
Пет Окт 02, 2020 6:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Antoon написа:
Преди месец специално гледах от Студения чал как е слизането на юг и ми се видя не толкова страшно. Но не слязах от там. Май няма и да го направя след поста на Васко с падналите нокти. А и наистина снегът ще затрудни слизането още повече. Днес в районът на седемте езера снегът започваше откъм 2450м. Дори да се е постъпил, Студеният чал е доста по-високо.
В Боровец тази година е някаква (синя ли, зелена ли) зона за паркиране, има автомати, може и с СМС. За “по-сигурно” обикалят и служители, които са готови да те таксуват “на око” с най-вероятно прибиране на (част от) сумата. Но местните ми казаха, че като спрат лифта през седмицата никой не идва да проверява и става без пари. Но за уикенд с хубаво време е друго.
Аз лично паркирам под едни смърчове малко над Олимп точно преди левия завой на пътя за Ситняково. От там има и път/писта до Мусаленската, а и като слезете от Шатър ще ви е удобно.

Здравей Antoon! Винаги си ми давал ценни съвети. Едно време за Мусаленския траверс, после за Скакавци..Много имам да те черпя Exclamation Прецених, че ще е трудно без лифта Дено, Студения чал и Шатър и слизане до х. Заврачица. А сме повече хора с различни планове. На Боровец ще решаваме кой накъде. Може Гроба, може директно към х. Марица и Чемберлия...Сещай се кой се включва в играта.. Very Happy Събира всички върхове над 2000 м...
Пет Окт 02, 2020 10:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov