ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пирин 2019: един изстрадан успех
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Пирин 2019: един изстрадан успех
Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Владо, успехът не е само един -- най-малко пет са. Много години да ехтят из планинските урви!

Ако си запазил от книгите за приятели -- надявам се на посвещение. Smile

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Окт 15, 2020 3:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров, хер Професоре! Smile В никакъв случай не бих си позволил да ви предложа някоя идиотщина - урва, скала или подобно. Не само отчитам, че сте голяма група буйни юноши, но че и ти като ментор на групата трябва да имаш няколко чифта очи. Млади и буйни сте...
Само за пример - ето какво предложих за х. Яворов . Вие сте отишли и върнали по една и съща пътека. Ако следвате сините стрелки на първата снимка / маршрутчето не се събира на едно място, затова е на две снимки / , минавате но много хубавата и лека пътека през Каменитица :



На тази снимка се вижда колко приятна е пътеката, а това ограденото с червено, са Гипопотамите - бегемоти Изглежда малко, но като влезеш в него, е огромно. Много леснодостъпно място, където голяма лавина се среща с огромни скални блокове, които я разкъсват. Девойката Мила е била много близо до това място, отбелязано с червена звезда на снимката



Продължавате нагоре и стигате до билото , където по жълтите стрелки се връщате на хижа Яворов:



Не казвам йок направете го. Просто един пример, как при маането по пътеките , забили нос в тях, не виждаме чудесата на планината, които са малко встрани. Ако съм минал през едно място, следващият път избирам друга гънка на релефа. После втора , трета и така....
И ... като останеш привечер и посрещнеш сутринта на такива места, виждаш неочаквани неща. Животните са се скрили през деня от викове, бръмчащи самолетчета, дронове / някой сеща ли се, че тия идиотски машинки носят смърт за птиците и страшен стрес за другите животни, и мястото им не е в Пирин и Рила ? /
Последно , гледах танца на 5 големи орела на изгрев в небето на Пирин.
Не давам 10 нощи в усмърдяни хижи за една вечер край езеро.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Чет Окт 15, 2020 4:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Лъчко, пишеш, бришеш, та трудно наваксвам с отговорите. Все пак прочетох твоя проникновен анализ на моето скромно литературно творчество. Доближаваш се до уроците на моята любима учителка, другарката Патрашкова, която ни учеше какво е искал да каже писателят с това, което е казал. Правиш само един пропуск, на който ни обръщаше внимание другарката Патрашкова: че лирическият герой най-често не съвпада с физическия автор. Та и при мен е така. Е, фактически участвам - то личи по снимките, но лирическите ми отклонения са си... лирика! Благодаря ти сърдечно, че ме четеш така прилежно! Симетрично, очаквам с интерес твоите "къде се мота последно" със снимки. А бюлетина за литража го следя, вервай ми... Ние също работимо, ама се и ранимо, па и пийемо, както сподели с мен един събеседник от трънско.

А, понеже спомена за книги. Пропуснал си, че на основата на тукашните ми пътеписи издадох дори две книги. Едната е огромен албум с формат А4, 400 страници с 1000 снимки, но засега е само в семеен тираж и не се продава по книжарниците. Втората е наръчник и няма снимки. Има само съвети по всички теми за отглеждане на планинарчета - спане в палатка, храна, дрехи, ходене и, разбира се, възпитание. Има и схеми на маршрути в няколко планини. Ето го:


Пет Окт 16, 2020 8:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Уважаеми господине Сотиров,
Скъпа великолепна четворка,
"бриша", щото нередко съм опотреблил алкохол и бира достатъчни да съборят кой да е як рилски катър. И осещам, че некви глупости съм напльокал. И от уважение към вас се саморазправям с тях. А така! А сега ще идем за цигарки и къркане и когато може ще отговорим. Дръжте се горе! Юнаци сте!
Вто Окт 20, 2020 7:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Браво, че сте приобщили децата към Планината!
Не търся излишни конфликти, но не бих бил толкова толерантен към разпищолилите се туристчета на Тевно.
Преди време бяхме в подобна ситуация с двама приятели там и серизно си поговорихме с водача им, май имаше и леко повишаване на тона, та ги посъбра да отворят място. Иван беше слязъл надолу, но ако е там е редно чрез водача да им направи забележка.
Вто Окт 20, 2020 8:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Уважаеми г-не Сотиров,
Ще започна да ви отговарям отзад напред, че е по-лесно.
Ще има да вземаш! Изпуснал съм само да те расссскритикувам и то само зарад уважение и обич към тебе. Ама щом сам отваряш въпрос - ок!
Хубаво си направил дето си написал тези книжки, ама защо трябваше да научаваме за това ей така между другото и то само защото са те интервюирали за витоша? Беше редно изпървом да запознаеш орума с тях и едва след това медии и разни други. Иначе интервюто беше много добро, личи си че си ошлайфан Smile. Големи поздравления за тези книги! Но имах предвид да напишеш още за планините и хората. Щото нали тия юначета скоро ще са големи и ще имат нужда и желание да узнаят и други неща. Е, и аз покрай тях, не го крия. Та ако искаш пиши, ако искаш остави разни амбициозни абдали да пишат времи некипели на базата на онова което не знаят.
Чета, а вие зачитайте книжките на гореупоменатия господин шериф, а също и други. И редовно му рапортувайте за напредъка. Айде, действайте, че ще се изпитваме. Smile
Чет Окт 22, 2020 11:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Драги Лъчезаре, естествено форумът бе първият, който бе уведомен за моите издания. Преди повече от година:

На планина с деца

Отново ти благодаря за интереса. Извинявам се, че зачекнах няколко проблемни теми - за лифтовете на Витоша, за Седемте езера и изобщо за националните паркове, пък и предстои отчетът ми за тазгодишната пиринска експедиция... Така е! Екскурзиите минават и отминават, а домашната работа край няма. Хванат ли те за ремонт - по-добре бегай в землянка при партизаните! Продължението следва... неизвестно кога.
Пет Окт 23, 2020 1:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря много, друже Сотиров. Нямаш грешка! Сега съм леко накъркан, ще зачета когато е редно. Всичко хубаво! Smile
Пет Окт 23, 2020 3:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov