ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
От кв. Ябълка към вр. Бедек - по коя пътека?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
От кв. Ябълка към вр. Бедек - по коя пътека?
Автор Съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 414
Местожителство: Варна

Мнение От кв. Ябълка към вр. Бедек - по коя пътека? Отговорете с цитат
Тази събота смятаме да се качим до Бузлуджа от север, но за да е по-дълго и по-интересно (и обзорно), смятам да го направим през Бедеците. Гледам по картата, че има две пътеки от квартала, които се качват към рида северно от Бедек. Едната - жълто-зелената, е пътеката към Плачковци, която излиза на Махченица. Предполагам, че е в добро състояние, а и доколкото четох - повечето време е по черен път от Ябълка нагоре. Втората, която изглежда по-кратка, е по Спасов дол (само зелено), но се чудя в какво ли състояние е и дали да рискувам да се качим по нея. Явно е основно през гора и по дерето на река, преди да почне рязко да вдига. Някой, ако е минавал сравнително скоро от там, дали може да сподели впечатления - става ли за вървене, че да не вкарам 10-ина души в приключение с драки и глиганинг (както почти се случи миналия месец край Рибарица за Васильов Smile ).
Пон Окт 12, 2020 12:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
В Балкана миналата седмица от сряда до петък не е спирало да вали -много е мокро и кално. Тази седмица прогнозата не е по различна.
Източно от вр. Бузлуджа няма други панорами освен ветрогенератори, защо да биете толкова път от Варна Smile
Пон Окт 12, 2020 2:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Тоше стига си плашил хората, не е кално хич вече и аз снощи се прибрах от Мазалат.
На въпроса минавал съм през Мъхченица добре е маркирано лесно се ходи. Другата не съм я минавал да каже някой друг Владофф сигурно знае нали е неговия край там
Very Happy
Пон Окт 12, 2020 2:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Снощи се прибрахме от Тетевенския балкан и имаме наблюдение от терена Smile
Ние се слушахме в съвета на Шогуна и сме супер доволни от х.Иванина поляна
Ще напиша няколко реда за тази нова хижа, само да ми остане време...

Не знам дъли знаеш но ние с Владофф сме градски Very Happy
Пон Окт 12, 2020 3:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
някой друг Владофф Very Happy

За там не ме питайте, познанията ми са погасени сигурно поне два пъти по давност, при това от оная дългата, дето преодолява и недобросъвестните отношения.
Пон Окт 12, 2020 3:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 414
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
След известен размисъл, малко попромених маршрута, та въпросът може да се каже, че не е от такава важност. Реших да се качим от Соколския манастир, през Шипка до Бузлуджа. А после да слезем през Бедеците към Ябълка. И отгоре ще преценя, ако ми се стори ясна първата пътека (на отбивката), ще отклоним по нея, ако не - към Мъхченица.
Вто Окт 13, 2020 9:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Пътечката от Ябълка през х.Здравец също е доста приятна...
А тази ако тръгнете през махалите Поток и Езеро(има градски автобус до тук https://www.kade.si/#map=16/2823011.09/5279006.94/0 ) ще минете през едно хубаво заслонче-Белчеви мини.От там нагоре вариантите са 3-и все излизат по средата между Шипка и Бузлуджа
Сря Окт 21, 2020 9:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 414
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Ходихме миналия уикенд, както беше планувано (според последната промяна). На качване - от Соколския манастир и през Шипка, а на слизане - през Бедеците и след това по зелената марка през Спасов дол, за където имах неизвестни как ще е. Е, мога да кажа, че е почти идеална тази пътечка, явно скоро е маркирана, горе имаше и нова табелка на отбивката. Явно и маршрута на "Трявна ултра" е минавал оттам, защото седяха още марките. Слизането почва доста стръмничко и бързо се сваля височина, докато се стигне до реката. Там вече става по-полегато, като от един момент е нещо като черен път. Цялото слизане от х. Бузлуджа до Ябълка ни отне точно 4 часа по тази пътека.
Виждам, че има доста варианти за качване от север. Преди бях минавал по пътеката през Курвина могила и тази по дерето източно от нея. Някое следващо ходене ще се мине и през Здравец и по тази от Поток, щом казвате, че е използваема. Мерси за предложенията. Районът е много приятен за такива уикенд разходки, а и нас от Варна ни е сравнително близък.
Сря Окт 21, 2020 9:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Yan4o написа:
нас от Варна ни е сравнително близък.

Поздравления за ентусиазма Clap
щом 3 часа път е сравнително близо-спирам да се оплаквам... Neutral
Чет Окт 22, 2020 9:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 414
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
3 и половина даже Very Happy , ама като няма по-близко...
Точно пък вие от Ст. Загора сте последите, които може да се оплаквате от локация Laughing Wink .
Чет Окт 22, 2020 9:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov