ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пътеки около Белинташ-състояние

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Пътеки около Белинташ-състояние
Автор Съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 173

Мнение Пътеки около Белинташ-състояние Отговорете с цитат
Здравейте, по нова година съм на Старите къщи- в местност Кабата и ако времето и условията позвлоляват искам да завъртя трите- Кръстова гора, Караджов камък и Белинташ в кръгов маршрут. Та да питам ако някой знае за състоянието на пътеката на две места, които не са ми ясни:

1. От Кабата до Мостово - зелена марка: https://www.kade.si/#map=16/2777232.56/5138509.95/0

2. От Караджов камък -надолу в дерето и нагоре до Белинташ - жълта марка: https://www.kade.si/#map=15/2778856.22/5135879.18/0

Благодаря Smile
Вто Дек 12, 2023 10:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 415
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Не знам доколко ще ми е актуално инфото, защото преди 2 години по Великден бяхме в района и минахме по тия пътеки, но ще опитам да насоча поне малко.
С двете пътеки, които слизат от Кабата към реката, няма да имаш проблеми. Вече пресичането на реката - не знам колко вода има в момента, но тогава в началото на май, трудно намерихме място да пресечем (за зелената), без да се събуваме.
Пътеката, която слиза от Караджов камък към мах.Ряката, през Виолетина поляна (жълтата) - ние от там се качихме. До поляната и малко след това е много приятно, после почва да върви в гората, покрай скалите, става стръмно и е пръст - тегаво се качваше, няма стабилна основа, свлича се надолу. Ако е кално - ще е доста неприятно, особено пък ако се слиза. Ако е стегнала почвата - мисля, че няма да е проблем, а може би и сняг ще има по това време. Но си е стръмничко в последния участък, чак не очаквах толкова да ни озори. Маркировка май много нямаше, но си върви край скалите.
Иначе бих те посъветвал, ако имаш време, да хванеш червената - от Ловна хижа Инкая към Солук ейля и Аква тепе, па докъдето стигнете. Много красиви гледки се откриват, диво е и леко се върви.
Вто Дек 12, 2023 6:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 173

Мнение Отговорете с цитат
Много благодаря за инфото. Като опция е да обърнем маршрута освен-1во Белинташ-после Караджов, за да го катерим. Червената съм я минавал по Е8 и седи като опция за маршрут, но ми се искаше да направя кръговия по 3те забележителности на един път Smile
Вто Дек 12, 2023 8:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov