ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Отива си и МАЛЬОВИЦА!
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Отива си и МАЛЬОВИЦА!
Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Христо Ковачки - новият властелин на Мальовица

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пет Дек 11, 2020 3:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
NuclearWinter



Регистриран на: 24 Юли 2015
Мнения: 95
Местожителство: ГА701

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Христо Ковачки - новият властелин на Мальовица


https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2020/12/12/4151457_kapital_prez_podstaveni_lica_i_s_pomoshtta_na/?ref=home_layer2

Жалко за хубавото местенце (ЦПШ). Вече ще ходим към вр. Мальовица от друга стартова точка.

_________________
Който го е страх от гората да не ходи при мечките!
ДА! На АЕЦ Белене.
Съб Дек 12, 2020 6:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Орлин Чачановски



Регистриран на: 20 Дек 2009
Мнения: 26

Мнение Отива си и МАЛЬОВИЦА! Отговорете с цитат
https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2020/12/11/4150215_hristo_kovachki_-_noviiat_vlastelin_na_malyovica/
Сря Дек 16, 2020 9:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vency911



Регистриран на: 05 Авг 2020
Мнения: 64

Мнение Отговорете с цитат
Жената до главния прокурор Иван Гешев - юристконсулт на Ковачки ,установи проверка на Биволъ.
Ханчева практикува като юрисконсулт в застрахователна фирма свързана с “енергийния консултант” Христо Ковачки. Това личи от въззивно частно търговско дело № 444 по описа за 2016 година във Варненския окръжен съд където тя представлява ЗАД „ОЗК – Застраховане“АД.

Връзките на главния прокурор Иван Гешев с лица от ъндърграунда и организираната престъпност не излизат за пръв път на бял свят. Преди избора му миналата година Биволъ публикува разследване и записи, от които става ясно как той се договаря с ОПГ “Недосегаемите”, за да сключи споразумение за леки присъди. Стига се дори до заличаване от делото на лице, привлечено като обвиняем.

По това дело също излизат фирми и структури, използващи схема за изчистване на дългове, свързани с енергийния бос Христо Ковачки. Това личи както от засечените контакти на един от обвиняемите – Владко Димитров, със служители на Ковачки, така и от многобройните дарения за ПП “Лидер”, направени от лицата разработвани по делото, включително и от малоимотните роми. “Недосегаемите дарители” превели на партията общо 125 000 лв. за изборите за Европейски парламент 2009 г.

Разкритието, че докато Гешев се е договарял с “Недосегаемите”, жената до него е била юрисконсулт във фирма на Ковачки е нов елемент в тази сага и поставя въпроса дали Гешев не е допълнил данните за многобройни престъпления по служба, свързани с това дело, и с класически конфликт на интереси и търговия с влияние.
Сря Дек 16, 2020 9:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Нищо хубаво не мога да напиша за лицето Ковачки.

Дано пък най-накрая дупки като ЦПШ, т.нар хотел Мальовица, съоръженията в района, ще вземат да заработят (дано) с нормални условия.
Ако е искал някой друг, досега е имал доста години да оживи мястото, че и Мечит.
Едноименната хижа като я държеше Байно беше дупка също, за разлика от сега.
Единственият читав хотел там често е пълен, нека има повече възможности.

Освен моралният проблем по произхода на средствата на собственика, друг проблем няма според мен. А за дейности и подобрения по споменатото място трябват много пари.
Предпочитам работещо нещо отколкото рушащо се. Там мега-курорто няма да стане, както и на езерата. Искам нормални места за настаняване със семейството и приятели, а не да бия безмислени километри рано сутрин и късно вечер.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Дек 16, 2020 12:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Отива си, Орлине, щото сме пуЙки! Тоя форум има 8000 членове, а дори само покрай тях и още няколко пъти по толкова симпатизанти. Отделно другите хора които милеят за нещо друго освен за добруването на гъза си. Айде да им се изсипваме сека вечер на жълтите павета пък ще видим какъв властелин е тоя скъсан цървул - колкото наско е покорител на хималаите.Ама не, булгура протестира само за да оправи държавата и други големи работи. Дребното е под изключителната му висота.
И все пак, нека сме честни. Мальовица не си отива. Отиваме си ние, дето мислим с години. Тя мисли с милиони години. Та тоя цървул не е дори и пръдня за нея.

Венци, благодаря. И виж, не бързай толкова за джипиеса...карай спокойно.
Сря Дек 16, 2020 1:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ами вземи Цеко Минев, па удари Ковачки! Все "национално отговорен бизнес".
Сря Дек 16, 2020 2:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LorDDemoniC



Регистриран на: 11 Авг 2015
Мнения: 134
Местожителство: Самоков

Мнение Отговорете с цитат
Да гласувате пак за Бойко , оти червените кхмери ке земат властта и ще има нова 45 годишна диктатура Very Happy

_________________
Самоковец ... това е едно същество средно аритметично от човек, дърво и животно ...
Сря Дек 16, 2020 2:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Бойко, Цеко, Ковачки, червени кхмери - сите глави, ламята е една Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Дек 16, 2020 3:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vency911



Регистриран на: 05 Авг 2020
Мнения: 64

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Ами вземи Цеко Минев, па удари Ковачки! Все "национално отговорен бизнес".


Сотиров, не е мястото за политика тука, ама ако ми кажеш за кого да гласувам и се агрументираш ще те призная. За Мая, Корнела, може би за Слави Трифонов... Бойко ми е ясен... крадат с гъзовете си всички... а, може би за псевдопатриотите или пък за Карадайъ... даже не знам как се пише това име.


Рей, и аз благодаря. Все пак съм на 41,5 години Smile и се надявам поне малко акъл да ми е дошъл в главата за това време. Бързай бавно са казали хората. Поздрави!


Последната промяна е направена от vency911 на Пет Дек 18, 2020 10:42 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Дек 18, 2020 9:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
vency911 написа:
...за кого да гласувам

По този въпрос има няколко израза:
Хората, които не са съгласни с кочината, но са и достатъчно цивилизовани да не се бият, гласуваха с краката си...
Останалите, ами как да го кажа, в индианските романи изразът е точен - предстои за разговарят/гласуват с пушките си. Явно е въпрос на време кога наглостта на едните ще доведе до тая реакция на другите. Мисля, че някакъв Фараж ли беше, Фураж ли, като да се беше изказал, че ако така продължават, един ден хората просто ще дойдат в парламента и ще ги избесят...И няма да има ни право, ни закон, ни ред. За съжаление нещата натам отиват.
Пет Дек 18, 2020 10:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Съвет не мога да дам, но изборът става действително все по-труден. Традиционно причината се търси или в простотията на народа, или в глобалната корупция, обхванала всички политически партии. Според мен обаче първопричината е в избирателния закон и това го повтарям вече 30 години. Изборната бариера поражда два порока, които за поредни четири години деформират целия политически живот: първо, хората гласуват неискрено, "за да не им пропаднат гласовете", и второ, малките партии - уж в опозиция, накрая влизат в коалиция с големите, за да са в парламента. Единственото възражение, което чувам, е, че без бариера "парламентът ще се фрагментира". Аз обаче не мога да си представя кое е туй фрагментиране, което ще е по-лошо от колективния грабеж на 240-те депутати! Затова аз лично винаги гласувам за някоя малка партия, макар тя да няма надежда да влезе. Достатъчно ми е да ѝ дам своята минимална подкрепа. Макар и с малко гласове, тя получава някакъв тласък и на самочувствието си, и в евентуални бъдещи преговори за коалиции. Обикновено гласувам за зелените, естествено, макар че и те ме разочароват. Де ги, да ги видим? А това, дето Владоф го предрича, просто е утопия. "Шопи със сопи" няма да нахълтат в парламента. Ще ми се, ама няма да стане. Липсва "революционна ситуация", която учехме навремето по история.
Пет Дек 18, 2020 4:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Създаването на добри общности и излъчването на достойни представители и умели водачи са всред най-големите липси. Та, преди да си зададем върпоса "за кого да гласуваме", сякаш би било полезно да се запитаме и с какво друго, много по-трайно и може би времеотнемащо, бихме могли да бъдем полезни на другите, които не са ни съдружници, съпартийци, властимащи, а са просто наши съграждани и най-вече човеци.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пет Дек 18, 2020 10:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
... би било полезно да се запитаме и с какво друго, много по-трайно и може би времеотнемащо, бихме могли да бъдем полезни на другите, които не са ни съдружници, съпартийци, властимащи, а са просто наши съграждани и най-вече човеци.


С половин изречение формулира толкова много ... за който може да го разбере.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пет Дек 18, 2020 11:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
nickkal



Регистриран на: 15 Фев 2012
Мнения: 181

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
......Традиционно причината се търси или в простотията на народа, или в глобалната корупция, обхванала всички политически партии. Според мен обаче първопричината е в избирателния закон и това го повтарям вече 30 години. Изборната бариера поражда два порока........


Двете са взаимно свързани. Простотията е водеща. Мантрата за добрия народ и калпавите управляващи е наивна и невярна. Управляващите са извадка на обществото ни. Каквито сме ние, такива са полицаите, лекарите, хлебарите, съдиите и т.н....сори факт.
За Мальовица....последните години е тотална разруха. Не е нормално ЦПШ да е по зле от хижа на 3ч. път пеш. Не е нормално да няма къде да преспиш. Не е нормално на Меча поляна да има седмичен катун с кемпери, палатки, огньове и т.н. Има нужда от промяна. Дали задаващата се е за добро ...не знам.
Съб Дек 19, 2020 12:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov