ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
4Х4 за всеки ден.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
4Х4 за всеки ден.
Автор Съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Не знам кой какво направи, но редовете станаха ужасно дълги. Почти до лупа докарват буквите. Обикновено става така при големи снимки, тука може да е от цитатите. Сега, като прехвърли на трета страница, се оправи.
Нед Яну 03, 2021 11:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
Не знам кой какво направи, но редовете станаха ужасно дълги. Почти до лупа докарват буквите. Обикновено става така при големи снимки, тука може да е от цитатите. Сега, като прехвърли на трета страница, се оправи.

Сигурно е някакъв бъг на софтуера на форума. Старичък е.

По темата.
Това, което търсиш е в разрез с глобалната маркетология.
В тази ниша се наместват тунинговащите фирми.
Или сам се справяш.
Аз например, на единия Ровър 75 /лимузината на автомобилите ровър/, му увеличих клиренса със специални буфери във всички пружини. Спечелих само около 25мм, които обаче значително увеличиха проходимостта му, въпреки дългата база. Не са мръднали вече 4 години.
За пример качих колата на сервизния път, обслужващ водохващанията над кантон Илийна ... 3-ма човека вътре с раници и бивачна екипировка, всичките съфорумци.
Това рефлектира в/у поведението на колата на пътя, усеща се в завои, но за мен е пренебрежимо. Въпрос на приоритети.
Та - ето още една идея, която може да помогне.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Яну 03, 2021 11:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Пука ми за маркетолозите колкото на тях за мен.
Този тип тунинг ми е познат. Преди време карах едно БМВ 520, което беше прекалено ниско. Тупнахме му едни усилени пружини за метан /без метана/ и отзад се вдигна с 6 сантиметра, като при предните колела получи повдигане с два без намеса. Стабилността доста пострада. При коли с предно предаване ще се натоварят каретата, ако се повдигне и отпред.
Аз и старото Волво още не съм продал, не искам да събирам две коли, но проучвам мнения.
И никой нищо не казва за Мазда 7... Никой ли не е карал такава?
Rolling Eyes
Нед Яну 03, 2021 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо, а на радиуса на завиване отразяват ли се тези буфери?. Или ако е по-правилно да се каже, при завиване в крайно ляво/дясно положение гумите почват ли да трият в престилките?
Благодаря!
Нед Яну 03, 2021 12:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Ало, тортомаринец, в голема грешка си. На теб може и да не, ама на тях много им пука. Сиреч, внимателно.
А като огтвори лаф. Защо наистина не си оставиш тази кола за да водиш мацката си на кааве и не земиш една за из баирите?
Всичко хубаво!
Нед Яну 03, 2021 12:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
aldo написа:
Ристо Туристо, а на радиуса на завиване отразяват ли се тези буфери?. Или ако е по-правилно да се каже, при завиване в крайно ляво/дясно положение гумите почват ли да трият в престилките?
Благодаря!

Не.
Имам колата от 2007-ма, познавам я повече от добре. Отделно имам още една, същата, без да е пипано окачването. Вози по-твърдо, и е по-нестабилна в завои заради по-високия център на тежестта и грубата намеса във физиката на окачването.
Дреме ми, щом ме закарва където разумно поискам, за сметка на малко по-чести ремонти по окачването, незнайно защо плашещи хасковлията.
Кеф цена нема.
Толкоз.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Нед Яну 03, 2021 1:27 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Яну 03, 2021 12:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Здравей, Рей!
Освен че не ми се поддържат две коли - всичко по две: прегледи, граждански, винетки, гуми - стареят две коли. После ще се чудя как да пласирам две трошки.
Две коли означава с Волвото да ходя по касаби и морета, с джипката - из планините. Не трябва да е малка, до Рила и Пирин пътят ми е над 3 часа. Другият вариант е да оставя една "Нива" в Разлог, но през зимата ходя рядко, акумулаторът ще е паднал, комшиите може да са насадили кокошки в нея. Ако река да ходя до х. "Марица", трябва да ида да си взема жипката и назад....

Маркетолозите се интересуват от хора, които си купуват нови коли. Такава кола, каквато искам, нова не мога да купя. Дачия или нещо подобно не ща.
Нед Яну 03, 2021 1:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря. Ами расбираемо. А бе волвото си е нещо повече от кола. За жалост не мога да си го закупя. Исках да ти споделя една историа за моята кола и една за хаскоо, ама съквартирантите се разврякаха че скатавам от ленинския съботник та когато мога. Smile Smile
Нед Яну 03, 2021 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Шерп Отговорете с цитат
Един руски всъдеход в Америка...

https://youtu.be/kiw9jkody9E?t=270

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Яну 05, 2021 3:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 125
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Коцее , мислех да си трая този път , ме не ме сдържа . Ясно ти е , че това , дето го искаш е трудно постижимо , та и аз да дам моите 5 стинки . Кола с повишена проходимост и мощ - Субару Аутбек . Не е джип , тия боксери се някой ден стават проблемни , но от личен опит мога да кажа - за зимата и за лек офроуд по- добро на тия пари няма . Иначе в сериозния клас Тойота Ленд Крузера е непобедим . Тая Рав 4 - по-добре Витара . Нисаните са тояги , бавни , поддържаш японец , караш французин ... Та се допитах до разни познати ( нали сме в полите на доста планини ) и почти единодушно твоето лекарство се казва Чероки . Върви добре , приемлив джип и относително здрав . Пък и не струва , колкото CR-V , бях ги загледал за мен , но с тия цени ме загубиха ... Иначе един комшия си взе миналата година за пенсионирането нова Лада Нива , сега е Ърбан , не я спира , радва се като малко дете . А през годините смени доста коли , включая Октавия 4/4 и Волво XC 70 ...... Та тъй , гледай еврото , да си ходиш по Алпите , другото - здраве .
Съб Яну 09, 2021 10:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Консултирам се с местни майстори, чета....
Маздата ме отказа. Такива страхотии изчетох и изгледах, та се чудя на парите, които им искат.
Волва с РСК, каквото искам, няма.
За евростандарта съм се сетил, най-новото, което мога да си позволя, е петица на Киа. Десетгодишна примерно.
А и преди да купя, трябва да продам. Сега съм в затишие, още ме дърпа кръста, та си гледам здравето.
Тази година май пак ще пропуснем Алпите, монархическият вирус още не е победен.
Иначе съм се записал за ваксина.
Нед Яну 10, 2021 12:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
А бе тортомарине, ако се сетиш за нещо като това което искаш, но по-голямо, за да може и да се натоварват разни глупости, кажи. И да е изгодно като цена. Че сякаш е желателно да вземем нещо такова заедно с още един юнак. Въпроса ми е и към останалите. Всичко хубаво! Smile
Пет Яну 29, 2021 8:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Re: 4Х4 за всеки ден. Отговорете с цитат
tortomanin написа:
...Гранд Чероки ...?

Тези дни видях хижаря на Вежен с такова животно да катери към хижата. Беше с вериги на предните гуми. Е, оказа се, че има уловка. Бил пратил снегорин до хижата Capitulate
П.С. Щом и зимата с жипки се стига горе, скоро там няма да се ходи. Bad Mood
Вто Фев 02, 2021 10:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
"П.С. Щом и зимата с жипки се стига горе, скоро там няма да се ходи. "

Ще ходим в работни дни. По-тихо е.

Някой да има наблюдения върху Киа Соренто първо и второ поколение?
Вто Фев 02, 2021 5:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Соренто първо поколение и фейслифта му - податливи на ръжда по праговете и отзад, склонни към прегряване и блокиране на раздатка и двигател при продължителен офроуд в режим 4х4, поскърцващи пластмаси, недобра вентилация.
Ако гледаш дизел - CRDI двигателите се произвеждат от един завид в Италия за много марки, та от тия години на първото соренто имат проблем с охлаждането всички дизели от тоз завод, та трябва да се следи температурата.

Това са минусите, които съм видял като страничен наблюдател, а не ползвател, но са от лични впечатления.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Фев 02, 2021 6:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov