ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Гранични неволи
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Гранични неволи
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Гранични неволи Отговорете с цитат
Днеска решихме да се поразтъпчем семейно из южен Пирин. Заради духлявицата по билата избрах една слабоизвестна гранична пътечка от с. Нова Ловча към билото св. Константин на Алиботуш.

Тъкмо се набрахме на баира и ми звънна телефона. Разговорът протече долу-горе така:

-- Д. В. ли се казвате?
-- Да.
-- Ииии, накъде сте тръгнали така покрай границата?
-- Еми към св. Константин се качваме.
-- св. Константин не е натам. Вие сте с оная, червената кола, нали?
-- Да, защо?
-- Еми трябваше да се обадите на гранична полиция. Помислихме, че сте една група, която се качва на Стъргач и сте се объркали. Вие сте до границата, нали знаете?
-- Знам, да. Ама вие откъде ми имате телефона?
-- Е, службите си работят, ние всичко знаем (аз всъщност нямам телефон на мое име). А вие сам ли сте?
-- Не, двама - с жена ми. Ама тя си е забравила личната карта?
-- Тя И. ли се казва?
-- Да. Ама може ли да продължим все пак, че тъкмо тръгнахме нагоре...
-- Не. Няма как - колко народ вдигнахте да се занимават с вас - слизайте веднага. Чакаме ви до 109-а пирамида, там са колегите да ви вземат данните и да напишете един протокол...


Тааа, така... Laughing

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Дек 29, 2020 7:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не ти върви с органите на МВР из водосбора на Места Smile

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Дек 29, 2020 8:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Еха те били като ЦРУ... Само веднъж са ни спирали гранични полицаи и то беше на Аспаруховия мост във Варна. Човека подскочи като видя жена ми в багажника. (Колата е 7 местна) засмяха се с колегите, видяха ни документите и ни пуснаха. Те явно си нямат работа тия хора.
Вто Дек 29, 2020 8:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Леле-мале. Да не са пазили незаконния лов на некой големец? Спомням си една зловеща табела тамо - Ахтунг! Минен! ...
Дай продължението, де. Very Happy

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Дек 29, 2020 8:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, малшанс Smile Там специално си мислех, че контролът е точно нула, защото е граница в Евро съюза. Е явно не е!

Ние си ги информираме всеки път, като планираме нещо в граничните зони. Хората ни се обаждат и си говорим, и съгласуваме. Даже като ходихме на "Три граници" от Гранична полиция ни се обадиха специално за да ни предупредят, че в този ден откриват ловния сезон и трябва да се пазим.

Веднъж като съм пускал заявление съм объркал ЕГН-то на жената. Все пак хората като прочели, че ми е съпруга и по това я открили коя е и ми се обадиха по телефона, за да ми кажат, че съм разменил местата на месеца и деня в ЕГН на Ани Smile Аз пък се пошегувах, че по този начин съм я подмладил и ще се наложи да ме почерпи от нейните вафли по време на прехода. Човекът се засмя.

А веднъж бяхме решили, че няма да пускаме нищо и ще се качим на вр. Руен в Осогово. Е познайте - дойдоха с Ленд Роувъра и ни провериха. Бяха изключително любезни, много се смяхме. Аз се шегувах, че веднъж няма да ги информирам и те веднага ще ни хванат. Смяха се хората.

Ристо Туристо написа:
Спомням си една зловеща табела тамо - Ахтунг! Минен! ...

Това да не е по Беласица някъде? Там до колкото знам е било минирано някога.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Вто Дек 29, 2020 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
А, нулев - посрещнаха ме две китайски джипки в двете кьошета на ливадата и четирима гранични.
Викат - дебнели наркотрафинканти и цигараджии.

Мините са тук - https://www.kade.si/#map=16/2635191.01/5072455.23/0
Знам още едни наблизо - тук https://www.kade.si/#map=16/2613718.81/5064647.48/0

Това, маркирано с ония триъгълните жълти табелки и надпис MINEN, MINES - от сорта. Бая ти се стяга Д-то като ги видиш и се налага да МИНЕШ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Дек 29, 2020 11:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Re: Гранични неволи Отговорете с цитат
dido написа:
Днеска решихме да се поразтъпчем семейно из южен Пирин. Заради духлявицата по билата избрах една слабоизвестна гранична пътечка от с. Нова Ловча към билото св. Константин на Алиботуш.

Тъкмо се набрахме на баира и ми звънна телефона. Разговорът протече долу-горе така:

-- Д. В. ли се казвате?
-- Да.
-- Ииии, накъде сте тръгнали така покрай границата?
-- Еми към св. Константин се качваме.
-- св. Константин не е натам. Вие сте с оная, червената кола, нали?
-- Да, защо?
-- Еми трябваше да се обадите на гранична полиция. Помислихме, че сте една група, която се качва на Стъргач и сте се объркали. Вие сте до границата, нали знаете?
-- Знам, да. Ама вие откъде ми имате телефона?
-- Е, службите си работят, ние всичко знаем (аз всъщност нямам телефон на мое име). А вие сам ли сте?
-- Не, двама - с жена ми. Ама тя си е забравила личната карта?
-- Тя И. ли се казва?
-- Да. Ама може ли да продължим все пак, че тъкмо тръгнахме нагоре...
-- Не. Няма как - колко народ вдигнахте да се занимават с вас - слизайте веднага. Чакаме ви до 109-а пирамида, там са колегите да ви вземат данните и да напишете един протокол...


Тааа, така... Laughing


Готина история, сигурно граничните четат форума и гледат снимките, нищо чудно да има някой планинар. И сега яко ви вкарва във филма Smile като не спазвате правилата Smile

Всъщност доста хора го четат форума, дори и разни по-известни, просто кашират и се крият кой кой е. Общо взето гледат да вземат нещо полезно, но не и да дадат повечето пъти Smile
Вто Дек 29, 2020 11:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
А, нулев - посрещнаха ме две китайски джипки в двете кьошета на ливадата и четирима гранични.
Викат - дебнели наркотрафинканти и цигараджии...

С тебе съм бил няколко пъти в такива региони и по спомен точно за там минахме покрай спряла кола на гранична полиция. Питаха ни какво-що.
Мислата ми е, че са ви опущили /не са си били на поста/ и са ви засекли с камери или в последствие колата.
Таааа - гузни са се удръвили Very Happy

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Дек 29, 2020 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Дидо , написали са ви предупредителен протокол? Вие го подписахте нали? Ся ако ви гепат близо, на Вейката примерно, без да сте взели разрешение ... може и да спонсорираш бюджета. Не се заяждам, и ние минахме през подобно събитие, МВР са надървени, по време на пандемията повече. /+ тва пижамите не спират да щъкат/...
А явно и тук там си имат камерки гранИчните
.
Сря Дек 30, 2020 12:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Kent написа:
Дидо , написали са ви предупредителен протокол? Вие го подписахте нали? Ся ако ви гепат близо, на Вейката примерно, без да сте взели разрешение ... може и да спонсорираш бюджета. ..
.
Тва нема ли давност?

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Дек 30, 2020 12:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Не ми се проверява Very Happy По-лесно ми се види, да се обадя предварително и да се договаря, надали ще ни откажат. Cool
Сря Дек 30, 2020 12:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Kent написа:
Дидо , написали са ви предупредителен протокол? Вие го подписахте нали? Ся ако ви гепат близо, на Вейката примерно, без да сте взели разрешение ... може и да спонсорираш бюджета. Не се заяждам, и ние минахме през подобно събитие, МВР са надървени, по време на пандемията повече. /+ тва пижамите не спират да щъкат/...
А явно и тук там си имат камерки гранИчните
.


Не писахме.
С камерки, потвърдиха...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Дек 30, 2020 12:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Правилото е: Щом си близо до границата – изключваш си телефона.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Дек 30, 2020 12:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
На Карлъка получихме поздравителни смси за добре дошли в Гърция, информация за роуминг и външно... Та съвета за изключване на телефоните не е никак лош.
Сря Дек 30, 2020 12:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
А когато се обаждате на граничните, че ще пребивавате в гр. район, колко дни предварително се обаждате? По-точно кога най-късно може?

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Дек 30, 2020 3:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov