ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Гранични неволи
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Гранични неволи
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мен туй пряко ме засяга, защото имоти от зестрата ми се намират баш в тоя район: село Бутроинци, на 4 километра вдясно от Филиповци и на на два километра от граничното село Врабча. Преди демокрацията на отклонението за Бутроинци имаше надпис "Гранична зона", но нищо повече. По някое време поставиха един фургон точно преди входа във Филиповци и проверяваха минаващите. И всеки път - а това беше всяка съботя на път за тъщата, аз вдигах скандал, ча самото Филиповци не е в граничната зона и да вземат да си преместят фургона по-близо до Трън, където нистина е гранична зона. Споровете приключваха с показване на паспорта на жена ми ("родена в Бутроинци") и споменаване на няколко имена. Душата ми обаче всеки път бушуваще срещу това посегателство над моята свобода! Е, да питам, сега как е за Бутроинци, Врабча, Драговски камик и прочие драги места, в които не съм бил от години?
Съб Юни 05, 2021 12:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
В граничната зона на Трънско — само с уведомление на Гранична полиция

Цитат:
Туристите,които желаят да посетят природни забележителности в граничната зона на Община Трън, трябва да уведомят Гранична полиция.

Те следва да подадат информация за дата на посещение, три имена, ЕГН и телефон за връзка на адрес: Главна Дирекция „Гранична полиция“, 1202 София, 46, бул. Мария Луиза. Телефон за контакти: 02/9831865, e-mail: nsgp@mvr.bg.

Мярката се налага поради увеличения туристически поток, цитира БТА ​трънската кметица Цветислава Цветкова. По думите й са почистени и обособени доста нови туристически маршрути, част от които попадат в граничната зона.

В Трънско са разположени изцяло или частично 10 от общо 39-те български планини - Кървави камък, Руй, Ерулска планина, Любаш, Стража, Еловишка планина, Ездимирска планина, Гребен, Пенкьовска и Звалска, в които има много интересни природни забележителности.


източник

За половината планини не схванах от къв зор трябва да информираме ГП. Примерно Любаш, Стража, Пенкьовска, Ездимирска ... За другите - ок


От този цитат излиза, че и кметицата на Трън не знае какво е гранична зона и гранична ивица. Уведомление се изисква при посещение на граничната ивица, която е пространството до 300м. от граничната бразда. Списъкът с планини е напълно безсмислен, Ерулската, например, дори не доближава границата.
Съб Юни 05, 2021 8:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Vl@d



Регистриран на: 12 Фев 2021
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
В граничната зона на Трънско — само с уведомление на Гранична полиция

Цитат:
Туристите,които желаят да посетят природни забележителности в граничната зона на Община Трън, трябва да уведомят Гранична полиция.

Те следва да подадат информация за дата на посещение, три имена, ЕГН и телефон за връзка на адрес: Главна Дирекция „Гранична полиция“, 1202 София, 46, бул. Мария Луиза. Телефон за контакти: 02/9831865, e-mail: nsgp@mvr.bg.

Мярката се налага поради увеличения туристически поток, цитира БТА ​трънската кметица Цветислава Цветкова. По думите й са почистени и обособени доста нови туристически маршрути, част от които попадат в граничната зона.

В Трънско са разположени изцяло или частично 10 от общо 39-те български планини - Кървави камък, Руй, Ерулска планина, Любаш, Стража, Еловишка планина, Ездимирска планина, Гребен, Пенкьовска и Звалска, в които има много интересни природни забележителности.


източник

За половината планини не схванах от къв зор трябва да информираме ГП. Примерно Любаш, Стража, Пенкьовска, Ездимирска ... За другите - ок


В Чл. 56 от правилника за устройството на дейността на МВР са описани нещата.

Накратко:
При посещение на граничната ивица(дълбочина до 300 метра от границата) е необходимо съгласуване.
А при посещение на гранична зона(дълбочина до 30 км) не е необходимо съгласуване.

Източник: Посещение на граничната ивица

П.П. Без умисъл съм се дублирал с Dimov. Smile
Съб Юни 05, 2021 9:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря и на двама ви, че потвърждавате думите ми.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Съб Юни 05, 2021 12:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov