ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на котки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на котки
Автор Съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3044

Мнение Re: Колко часа труд....? Отговорете с цитат
tzezko написа:
...

Сметка:
Котките на пазаря тогава струваха 10-15лв, автоматите - около 30, бургии, ако нямаш - няколко лева, естествено и резервна, щот се чупи, а и два калибъра - тънка за разпробиването и дебела за довършването....
Работата е твоя, без пари, а който е с две леви раце, да не се заема с такива засукани майсторлъци...
Във всички случаи, ако нещата станат от раз, т.е. да не излезе *итня накаква си, излиза много под цената на каквото и да било друго.
А за да изкараш паундове, трябва да дойде първо някой, които да ти ги предложи срещу някаква работа насреща.... После плащаш данъци и осигуровка и в крайна сметка... често не излиза на сметка....
По ценното е, че си ги направил по твой вкус и забележи - освен предлагания на пазаря алуминиев боклук, толкова олекотени котки от легирана, неръждавейна стомана като дебелашките няма да намериш/все пак съм изрязал и доста от фабрично вложените стърчалки/.
Тези котки от снимката са ми от 2005г и ползвам и до момента, ходили са и в Алпите. Все още нищо им няма...
Чет Яну 07, 2021 2:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Забравил си да кажеш най-убавото на личната изработка... айде ог мен да мине, няма да ти земам заслужената реплика... Smile
Пет Яну 08, 2021 2:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Николай_K



Регистриран на: 03 Фев 2021
Мнения: 129

Мнение Отговорете с цитат
Дали някой тук използва котки Veriga Mount Track? Тоя оранжев найлон ми се вижда афиф. Парите им не са много, но нямам желание да ги кърпя след първото използване.
Съб Фев 27, 2021 5:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gnachev



Регистриран на: 24 Мар 2021
Мнения: 9

Мнение Re: Избор на котки Отговорете с цитат
kaloyanv написа:

https://www.bananafingers.co.uk/sale-campaign/grivel?f[0]=in_stock%3A1&sort_by=sale_percentage&fbclid=IwAR19sJ-khQSXHq-BLAAfNMP_C7c0j1pXM_uu4y5bM34ZokPaf8f2fQA1k2w#refine-area-content


Здравейте,
И аз сега съм в търсене на котки, а и понятие си нямам какви да търся. Идеята ми е че котките не са консуматив и мисля да взема нещо хубаво, което ще ползвам дълго време. Обувките са полуавтомат и мисля котките да са също такива.
Сега загледах тези - https://www.bananafingers.co.uk/crampons/grivel/air-tech-new-matic
Как седи въпроса с доставката от този сайт? Ще доствят ли до склада на ggbg?
Сря Мар 24, 2021 3:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2272

Мнение Re: Избор на котки Отговорете с цитат
gnachev написа:
kaloyanv написа:

https://www.bananafingers.co.uk/sale-campaign/grivel?f[0]=in_stock%3A1&sort_by=sale_percentage&fbclid=IwAR19sJ-khQSXHq-BLAAfNMP_C7c0j1pXM_uu4y5bM34ZokPaf8f2fQA1k2w#refine-area-content


Здравейте,
И аз сега съм в търсене на котки, а и понятие си нямам какви да търся. Идеята ми е че котките не са консуматив и мисля да взема нещо хубаво, което ще ползвам дълго време. Обувките са полуавтомат и мисля котките да са също такива.
Сега загледах тези - https://www.bananafingers.co.uk/crampons/grivel/air-tech-new-matic
Как седи въпроса с доставката от този сайт? Ще доствят ли до склада на ggbg?


Ами аз не виждам проблем, най добре питай ggbg, ако те съмнява нещо.
Сря Мар 24, 2021 3:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gnachev



Регистриран на: 24 Мар 2021
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
А доставят ли директно (самия сайт) до България и как?
Сря Мар 24, 2021 3:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1937

Мнение Отговорете с цитат
gnachev написа:
А доставят ли директно (самия сайт) до България и как?

Защо се занимавате с Англия , мита , труден транспорт, който се и заплаща, като в Германия всички стоки са по- евтини, транспортът вътре в Германия до Гъбко е безплатен, а оттам до България е няколко лева ? А има и отстъпка 5 евро даже ? 15 % е по-евтино, без да смятаме транспорта колко ще излезе, накрая обмитяване и разправии по него.

https://www.idealo.de/preisvergleich/Relocate/3380439665113832276.html?categoryId=23403&offerKey=3616f76faf061b03f6e48c8770524407&offerListId=5081990-88CCC305053B3AFB2BB2B051BB046904&pos=1&price=113.36&productid=5081990&sid=302512&type=offer

Защо се вкарвате сами в проблеми :
 Търговски пратки - 135.00 GBP. ДДС – стойността на пратките, до която те не
се облагат с ДДС, остава 15.00 GBP. Пратки на стойност над 15.00 GBP трябва
да се освобождават с митническа декларация. Мито - в повечето случаи,
когато стойността на пратката е по-малка или равна на границата от 135.00
GBP, пратката може да влезе в страната или територията освободена от мито,
но облагането с ДДС се запазва. [/b]

_________________
https://blogailiev.blogspot.com

Последната промяна е направена от аngel на Сря Мар 24, 2021 10:00 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Мар 24, 2021 9:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В повече от един магазин в БГ цената е 242 лв без намаление. За какво са всички тия упражнения и чакане?

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Мар 24, 2021 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gnachev



Регистриран на: 24 Мар 2021
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Не държа на Англия, а видях споделения линк и както вече споменах - приемам съвети и препоръки.
@аngel ще помоля за линк от България с посочената от Вас цена! Гледам чужди сайтове с идеята за по-ниско, а ако ги намеря в България за 242 лв, избора ще е повече от ясен!
Благодаря!
Сря Мар 24, 2021 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Алпи, Аутсайдер ... не съм гледал и други. Освен ако не съм объркал модела де. Ако не бързаш за тази зима, задръж малко за евентуално намаление и у нас.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Мар 24, 2021 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gnachev



Регистриран на: 24 Мар 2021
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Звънях в Алпи и Аутсайдер ... нямат налични и не чакат скоро. Не бързам, не е на "живот и смърт", а просто искам да взема нещо, което да си заслужава - за това приемам идеи и за други модели (марки и пр.).
Сря Мар 24, 2021 10:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1937

Мнение Отговорете с цитат
gnachev написа:
Не държа на Англия, а видях споделения линк и както вече споменах - приемам съвети и препоръки.
@аngel ще помоля за линк от България с посочената от Вас цена! Гледам чужди сайтове с идеята за по-ниско, а ако ги намеря в България за 242 лв, избора ще е повече от ясен!
Благодаря!

Даден ти е линка, кликни върху него Smile Но и както казват, в България са на подобна цена. За 20 лв. икономия няма смисъл

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Сря Мар 24, 2021 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gnachev



Регистриран на: 24 Мар 2021
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Знам, че няма смисъл за 20 лв разлика ... но не намерих налични в България.
Сря Мар 24, 2021 10:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gnachev



Регистриран на: 24 Мар 2021
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Освен тях, какво друго бихте ми препоръчали от България?
Чет Мар 25, 2021 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2272

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм с BLACK DIAMOND SABRETOOTH PRO (те са пълен автомат , не идват с такъми за полу) и съм много доволен. Също взимат и PETZL VASAK ..(те са полуавтомат имат и скоба за автомат май.. тя така или иначе не би трябвало да е особено скъпа)

Може и да има по-евтин вариант, ако прочетеш темата. Мисля Румен беше писал и за декатлонски, които са около, но под 200 лева.


П.С А вече има ли мито влязло в сила за неща които се поръчват от Англия ?
Чет Мар 25, 2021 6:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 3 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov