ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Годишна сбирка на Планинари.орг-х.Левски; Купена и още нещо
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Годишна сбирка на Планинари.орг-х.Левски; Купена и още нещо
Автор Съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Годишна сбирка на Планинари.орг-х.Левски; Купена и още нещо Отговорете с цитат
Изминалия уикенд се проведе традиционната ноемврийска годишна сБирка /сБирка безБирка не е сбирка.. Croc /, тази година на х.Левски в Централния Балкан. Хора разни, групи разни, подходи към хижата също разни. Освен стандартното качване към х.Левски от Карлово по долината на Стара река, имаше и по-нетрадиционни маршрути, като: от север - от Априлци и покрай х.Плевен с прехвърляне на билото при Дюзчал и покрай Жълтец, както и група през масива на Равнец. А може и други интересни маршрути да е имало /нека други да си кажат/.
Та аз бях в "билната" група - от Априлци. След джумбурето на х.Левски на другия ден ударна група отскочихме и до Купена /кръста вече е демонтиран... Very Happy / и се спуснахме от Костенурката на север към х.Плевен /след известна доза джендемизъм, глиганинг...или както и да го наречем/.
Та ето малко снимки и от мен:
http://picasaweb.google.bg/NiksiTheKite/NlXwdI#

В очакване и на други разкази и снимки

По-здрави...и до-скитане.. Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.

Последната промяна е направена от Niksi на Чет Ное 19, 2009 12:18 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Ное 19, 2009 1:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Tonysd



Регистриран на: 01 Юни 2009
Мнения: 105
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ето как изглеждат тези места и през моя обектив Very Happy
http://picasaweb.google.com/tonysd/1415112009?feat=directlink

С Никси до известна степен минахме по едни и същи места, но както винаги се случва покрай многото общо сме видяли и някои различни неща.
Чет Ное 19, 2009 10:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Да се отчета първа от "Равнешката" група:
http://gamina.snimka.bg/mountain/hija-levski-14-15-11-2009.444039

И разказче:
http://gamina.blog.bg/turizam/2009/11/17/dylgata-razhodka-do-h-levski-prez-ravnec.437950
Чет Ное 19, 2009 11:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Никси не е ли Стара река? По Бяла не ги виждам да замъкнат тубите с вино и мръвката Wink. Аз бях с групичката която мина първия ден от х.Плевен до х.Левски по зимната маркировка, а на връщане за разнообразие по лятната.
Снимки тук.

_________________
Който пие бира не умира!
Чет Ное 19, 2009 12:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Дженгала



Регистриран на: 21 Юли 2008
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
оо, имала си и блог! Браво! Smile

Много хубав разказ си написала!

Аз пуснах мухата да идем на х.Левски през масива Равнец и се оказа много сполучлива идея! Very Happy Няма да пиша за първия ден, Гамина е описала хубаво в своя разказ!

Ще допълня само за вр.Костенурката - в намален състав от групата от съботата през Равнец - от 8 на 5 човека успяхме да се качим на вр.Костенурката по едно ребро западно от рекичката, която извира между вр.Костенурката и вр.Жълтец. Ходи се по пътеката за х.Добрила и след като се пресече въпросната река/втора по пътеката от х.Левски, първата река е под нея/ и се тръгва направо нагоре, без пътека по реброто. Като се стигне до скалите под върха се заобикалят отдясно и се излиза на превала между вр.Костенурката и вр.Жълтец. Оттам до първия връх е лесна работа - по билото. Там гледки - чудни - особено към вр.Купена. Върнахме се по същия маршрут.

Ако някой знае за по-лесен маршрут до вр.Костенурката от х.Левски, ще се радвам да го сподели.

Към 14ч си взехме багажа от х.Левски и слязохме в Карлово по Стара река с голяма почивка на х.Хубавец. Хванахме последния влак за деня за София - пак през Пловдив, но поне е без прекрачвания, а цената на билета беше невероятна - с 50 процента намаление струваше само 3.60лв. Да, 3.60лв за билет от Карлово до София!!!

Ами това е, много хубав поход стана!

А ето и снимките -
http://picasaweb.google.com/pantaleev2/14152009#

Поздрави,
Жоро
Чет Ное 19, 2009 12:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Голямо шетане е паднало. Браво на вас. Rolling Eyes

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Ное 19, 2009 12:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
3.60, не ви е срам... а мен да ме оскубят с 14.50 Bad Mood
Не трябваше да си купувам билет преди да се свържа с вас, ама като не знаех до къде сте стигнали...
Чет Ное 19, 2009 12:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Естествено, че реката е Стара, а не Бяла. Написал съм го наизуст, без да гледам какво пиша...Така е - който пише по нощите... Wink

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Чет Ное 19, 2009 12:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Tonysd



Регистриран на: 01 Юни 2009
Мнения: 105
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За Костенурката не е ли по-лесно по Видимската пътека? Отделя се от пътеката за х. Добрила и се изкачва на серпентини до Костенурския превал.
Чет Ное 19, 2009 12:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Размечтах се... Sad

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Ное 19, 2009 12:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Дженгала



Регистриран на: 21 Юли 2008
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Tonysd написа:
За Костенурката не е ли по-лесно по Видимската пътека? Отделя се от пътеката за х. Добрила и се изкачва на серпентини до Костенурския превал.

Откъде точно почва тази Видимска пътека по пътеката за х.Добрила? А по кой склон се качва към Костенурския превал? Да не е по югозападния склон на вр.Жълтец?
Чет Ное 19, 2009 1:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Tonysd



Регистриран на: 01 Юни 2009
Мнения: 105
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
По югозападните склонове на Костенурката. Ако тръгнеш по пътеката от х. Левски за х. Добрила излизаш на една голяма поляна, в дъното на която има разрушени кошари. От там някъде тръгва въпросната пътека (в зелено на картата).


Чет Ное 19, 2009 2:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Може и по билото,аз оттам ми е най-удобно щото идвам по пътеката от "Добрила" към "Левски".В момента преди пътеката да влезе в гората преди х.Левски-право нагоре.Това за лятото говоря...
Чет Ное 19, 2009 3:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Аз бях от "х.Плевенската" презбилна група. Расодката беше първокачествена. На отиване.
На връщане - куца-паца Confused - добрах се до колите през з. Ботев и подбилната подсичаща пътека.
Крака ми го снимаха на рентген и е само навехнат, слава НЕМУ. Ще пропусна уикенд-два сериозно оденье.
Следващият път ще играя с туристическите обувки Cool

Иначе партито си беше първокачествено. Щом играх два часа след инцидента... хора, .... с Черно фередже ойе Cool

Снимките от съботното оденье

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Ное 19, 2009 8:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:

Следващият път ще играя с туристическите обувки Cool


гаранция няма да има протегнати крака насам-натам
Чет Ное 19, 2009 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov