ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
х.Трещеник - поредната, която ще изчезне като такава

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
х.Трещеник - поредната, която ще изчезне като такава
Автор Съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение х.Трещеник - поредната, която ще изчезне като такава Отговорете с цитат
https://www.svobodnaevropa.bg/a/31042325.html?fbclid=IwAR0o-ElZ9HLzlED5iOUJhKqe48D9ofW_cfpC6uZ1_7MdYHefvSJhopTNamY
Вто Яну 19, 2021 1:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LorDDemoniC



Регистриран на: 11 Авг 2015
Мнения: 134
Местожителство: Самоков

Мнение Re: х.Трещеник - поредната, която ще изчезне като такава Отговорете с цитат
Alina написа:
https://www.svobodnaevropa.bg/a/31042325.html?fbclid=IwAR0o-ElZ9HLzlED5iOUJhKqe48D9ofW_cfpC6uZ1_7MdYHefvSJhopTNamY


А ако стане като Купена на Витоша ? Използвана най-вече от скиори, а лятото от туристи ?

_________________
Самоковец ... това е едно същество средно аритметично от човек, дърво и животно ...
Вто Яну 19, 2021 2:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Пак ли далавери, бе?! А какво е това "Купена"?
Вто Яну 19, 2021 3:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LorDDemoniC



Регистриран на: 11 Авг 2015
Мнения: 134
Местожителство: Самоков

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Пак ли далавери, бе?! А какво е това "Купена"?

https://www.google.com/maps/place/%D0%A3%D1%87%D0%B5%D0%B1%D0%BD%D0%B0+%D0%B1%D0%B0%D0%B7%D0%B0+%D0%90%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%BA+-+%D0%9D%D0%A1%D0%90/@42.5483539,23.3179772,15z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0xa476970557bc3e10?sa=X&ved=2ahUKEwjzoLmp_afuAhXtSxUIHVnHAroQ_BIwFnoECBoQBQ

Хижа Купена / Физкултурник / НСА База ....

_________________
Самоковец ... това е едно същество средно аритметично от човек, дърво и животно ...
Вто Яну 19, 2021 3:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Пак ли далавери, бе?! А какво е това "Купена"?

Базата на НСА, която преди се казваше хижа „Купена“, после „Физкултурник“, след това „Академика“ и сега е ПУСБ/ВУСБ „Проф. Иван Стайков“ (Планинска/Високопланинска учебно-спортна база „Проф. Иван Стайков).

https://www.nsa.bg/bg/page,779

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Яну 19, 2021 3:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Сетили се ... Тя пистата обрасна вече. Всичко е на разруха там - и което е на Антоан Николов, и което е на Гоце, и останалото. Ако Гоце не е едър собственик там и якорудската вододайна зона, пътна подръжка ще има в миналото.
Каквото е било, няма да се върне. Все тая кой ще е собственик и ще стопанисва, стига да работи нормално. Николов затвори и двата хотела горе преди няколко години. И бeз пари да ги дават, срещу дългосрочен ангажимент и последващ контрол.
На мен ми липсват такива малки курортчета - и зимно, и лятно.
Семково е в разпад, Картала, Паничище, Мальовица, Костенец, Долна баня - това в Рила само.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича

Последната промяна е направена от vaskoo на Вто Яну 19, 2021 9:34 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Яну 19, 2021 3:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение За кого да викаме в тоя мач? Отговорете с цитат
И така, говорим за х. Трещеник, т.нар. "новата". Другата, старата, се изписва и на ватански език и си е ОК.
Помня каква кочина бе тази хижа през 2003г. Помня и как изглеждаше след ремонта, както и че децата ми от бебета израснаха на тая поляна, а номера на Карекс ми стоеше постоянно в телефона. Цените - смешни за доста комфортните хотелски условия, които предлагаха. Дотолкова ме познаваха, че ако им се примолех, винаги ми намираха стая, дори и при уж пълна хижа. Сега от години не работи. Досега я бил експлоатирал Антоан. Какъв е бил знам, какъв е сега, не ме интересува, интересува ме дали пак ще заработи хижата. И изобщо няма да ми пука дали ще е пак той, или друг, ако предлага същите условия. Та за кого да викаме А или У? Какъв е предмета на спора, че не ми стана ясно?
Вто Яну 19, 2021 9:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1510
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Май и на мен не ми стана ясно дали проблемът е собствеността, или дали ще работи.
За мен е добре да работи, дали собственикът ще е БТС или нещо друго, не е кахър.
Сря Яну 20, 2021 11:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
Извинявам се, че отговарям с такова закъснение, но нямам никакво време.

Момичета и момчета, през последните години се "усвоиха" като частна собственост за лично ползване, като се оградиха с огради, ключови хижи - всички с инфраструктура (асфалт) до тях. И всеки път с красиви приказки и обещания за стягане и връщане на стария блясък и достъп за туристите.

По същия начин очаквам скоро и хижите Кашана, Дерменка - не знам как е ситуацията там, частна ли е вече или не, но нали се прави шосе до нея сега, Узана, Бузлуджа стара, Буковец, Чумерна и т.н.т. да станат и те лична собственост на поредната мутра и за редовия турист да остане да ... спи под звездите (културно казано).


Та и с тази не се знае какво ще се случи в близко бъдеще.
Нед Яну 24, 2021 11:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov