ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Трещеник - Семково

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Трещеник - Семково
Автор Съобщение
Айдук



Регистриран на: 16 Юли 2017
Мнения: 15

Мнение Трещеник - Семково Отговорете с цитат
Много красив маршрут през гората, но нямахме време и се върнахме. Някой минавал ли го е целия?
Пон Яну 25, 2021 10:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Правили сме го в един ден от х.Македония до х.Трещеник през к.к.Семково и х.Семково - наистина чуден маршрут, неприятното е, че завършва с ходене по асфалт. Много боровинки ни бавиха по пътя... Wink
Вто Яну 26, 2021 10:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Има, мисля, няколко версии.
Едната, долната през гори и поляни. Правил съм я през далечната 1992г, когато имаше екскурзионно и това беше основен маршрут. Преди няколко години пробвах и установих, че без ГеПеСе, въпреки всички умения, които съм си мислел че имам, не мога да се оправя с тая пътека - пълно е с говежди кошари, яко осрани от кравите пътеки, кални пътища на "сечиборите"... Първо е отврат на гледка, и второ трудно за ориентиране, маркировка йок, освен ако скоро не са я поправяли.
Горната/или средната да я определим най-точно/ - по каскадния път от Нехтеница до подножието на Сухото езеро. Въпреки, че е по път, е ок. От края на пътя до Семково е съвсем близо и се ходи по горе долу очертана пътека. Този вариант е за предпочитане.
Най-яко е от Нехтеница да се тръгне по този път, но след километър-два да се свие в дясно и по много добра пътека да се излезе на седлото западно от Налбанта. От там по билото докъдето решите. После обаче има едни гадни стръмни, условно да ги наречем, "пътечки" за слизане, като най-противно е слизането към Сухото езеро. Пирамидки. Друга маркировка няма...
Вто Яну 26, 2021 10:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Минавал съм го 07.2017 в обратната посока х.Семково- х.Тръщеник. Има си червена маркировка, но е хубаво и с ГПС или телефон да си следиш как върви от време на време. Бяхме голяма група с деца и гледам, че сме го минали за 6 часа, но километрите са около 15, та явно доста сме се помотвали, пък и на децата им става скучно и си мрънкат. Маршрута е перфектен и за колело. Ако имаш нужда имам ГПС следа мога да ти я дам.
Вто Яну 26, 2021 11:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov