ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Най-красивият връх....
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини, планини Предишната тема
Следващата тема
Най-красивият връх....
Автор Съобщение
irmelinda



Регистриран на: 07 Май 2007
Мнения: 39

Мнение Най-красивият връх.... Отговорете с цитат
Хайде да открия този раздел, защото идеята на форума ми допада...

Та според вас кой е най-красивият връх? всъщност може и планински масив като цяло....

Аз започвам с няколко предложения, които лично мен много ме впечатляват....(като не можем да ги видим наживо, поне снимки да погледаме Laughing )

Матерхорн



Серо Торе



Транго Тауърс



_________________
„Нещата не се променят. Човек просто променя начина, по който ги вижда, това е всичко.“ - Карлос Кастанеда
Съб Май 26, 2007 9:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Все карлинги, и то игли даваш.

mislesht ми беше пратил снимка на Nanga parbat, сниман от някаква ниска алпийска ливада, направо смразяваше. Дано да я изрови и да я пусне тук Razz
Нед Май 27, 2007 2:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 306
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравей, виж тук може и да я познаеш въпросната снимка:
http://www.peakware.com/photos.html?pk=191
А относно питанката за най-красивия връх, то аз преди време бях пускал в дира подобна тема, но само че за върхове в България. Мисля си обаче, че трябва да се качиш на един връх за да даваш каквито и да е мнения за него. За пример ти давам най-красивия и любим мой връх в България вр.Каменица, на който преди да се кача въобще не предполагах, че отгоре може да е толкова красиво, а и че отиването до там ще ми предложи не една и две емоции. От тогава съм се качвал на десетки върхове, които могат да бъдат достигнати само с трекинг, без използване на допълнителна алпийска техника и мога да ти кажа, че това което почувствах и изпитах на Каменица не съм го изживял със същата сила другаде. Не че другите върхове не са ми предоставяли емоции и не са били красиви, просто явно всеки човек обичащ планината е пленен от красотите на един връх и помни дълго впечатленията си от него. Заради това аз няма да се включа в тази твоя анкета, поради простата причина, че не е редно поне за мен да давам линкове към снимки на върхове, на които не съм бил никога, а и едва ли някога ще бъда. Разбира се това е само мое мнение, не искам да ангажирам никой с него.
Успех и Бъди Здрав!!!
Жоро
Нед Май 27, 2007 7:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
irmelinda



Регистриран на: 07 Май 2007
Мнения: 39

Мнение Отговорете с цитат
goro_levskara: Благодаря за мнението.

Все пак идеята на темата беше да погледаме планини, които са нейде по света, и до които много от нас никога няма да стигнат. Все пак не ни е забранено да мечтаем нали? Very Happy Very Happy Very Happy

освен това имах пред вид най-красив от чисто пейзажна гледна точка(ако мога така да се изразя), като природна даденост...не какво се вижда от там, или какви емоции ни предлага по пътя...тогава става много сложно, защото понякога едно малко изкачване може да ни донесе повече емоции отколкото покоряването на някой висок връх.

_________________
„Нещата не се променят. Човек просто променя начина, по който ги вижда, това е всичко.“ - Карлос Кастанеда
Нед Май 27, 2007 10:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Ето това е снимката, 3000х2000 пиксела, затова не я вкарвам в страницата тук:

http://www.summitpost.org/images/original/226586.JPG

Тоя тип каменни стени също са адски внушителни - денивелацията от поляната (Fairy meadows, 3300 м нмв, 15 километра северно от стената на Nanga parbat) до върха е около 5000 метра, а Матерхорн горе както е сниман от Riffelsee, се издига на 1500 метра над околния ледник. Това разбира се не прави швейцарската игла по-малко внушителна или красива, просто в Хималаите мащабите са убийствени Smile

Аз специално нямам особено влечение към алпинистките изпълнения, т.е. качването на тия върхове не са ми особен стимул. Виж, от трекове в околностите и наслаждаване пред гледките не бих се отказал Smile
Нед Май 27, 2007 4:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
irmelinda



Регистриран на: 07 Май 2007
Мнения: 39

Мнение Отговорете с цитат
мда...и аз искам да ги видя...не държа да се катеря по тях...

но просто всичките тези игли ми изглеждат адски внушителни...

А за Хималайте...да, там мащабите са други просто...
Ето още една...http://thegreenplace.net/photos/albums/uploads/thailand_nepal/normal_IMG_0404.jpg

_________________
„Нещата не се променят. Човек просто променя начина, по който ги вижда, това е всичко.“ - Карлос Кастанеда
Нед Май 27, 2007 5:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
на мен пък всички дето сте пуснали снимки или са дадени като линкове ми харесват. Rolling Eyes
Нед Май 27, 2007 8:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, точно това беше снимката! Уникалното е (предполагам на живо е съвсем различно) че това май е единствения район в света от където може да се види връх при такава зашеметяваша денивелация от толкова близо! Около 5000м! Бих искал да съм на тази поляна.
Иначе има много красиви върхове и на тях едва ли ще стъпим, но поне интернет ни дава възможност да видим.
Като изключа моя фаворит К2, другия който винаги ме е кефел е Ама Даблам:

http://www.humanedgetech.com/expedition/009ac07/images/F1000018.JPG

Не мога да пропусна и това (нещо по-достъпно):



ето му профила:
http://www.summitpost.org/mountain/rock/153167/campanile-di-val-montanaia.html

Жоро е прав за усещането, което човек има за дадено място. И аз си симам такова място в планината(Стара планина), но то не е връх! Забелязал съм че там се чувствам по-особено, но няма да ви го кажа! Bleh
Пон Май 28, 2007 11:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Maroon Bells


а това е някакъв връх в Колорадо, наречен "Uncompahgre peak"


Eiger

Пон Авг 06, 2007 9:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ето това е класическия изглед на "тройката", левият е Айгер:





http://pages.unibas.ch/phys-meso/Pictures/Eiger.jpg

Дано доживея да отида да видя тази панорама наживо.
Вто Авг 07, 2007 1:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
irmelinda



Регистриран на: 07 Май 2007
Мнения: 39

Мнение Отговорете с цитат
А другите два кои са? (аз като примерен невежа...)

_________________
„Нещата не се променят. Човек просто променя начина, по който ги вижда, това е всичко.“ - Карлос Кастанеда
Вто Авг 07, 2007 10:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
да, и аз другите два не ги знам кои са Confused
А гледката си я бива, сигурно е готино да поживееш в таз долинка... Ама ти само гледката ли гониш или искаш и да се качиш на върха? Very Happy

Аз пък искам тук:


и източното му лице / на Mont-Blanc /

Вто Авг 07, 2007 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
amorpheus



Регистриран на: 11 Сеп 2007
Мнения: 162
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
да повдигнем малко старата тема:



http://en.wikipedia.org/wiki/Alpamayo
Сря Фев 06, 2008 6:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Spas



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 159
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат

За мен това е най-красивия връх- Айгер, защото съм бил два пъти по северната му стена
Чет Фев 07, 2008 10:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Spas



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 159
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат

Още една с по малко сняг, тя е от 1975 г. през август
Чет Фев 07, 2008 10:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини, планини Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 1 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov