ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Дали да рискувам?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Дали да рискувам?
Автор Съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Plamen К, вие сякаш располагате с неограничен бюжет... А работите ли нещо? Или само се водите някъде на работа и заплата? Уважения.


Хахахха Smile)
Пет Мар 12, 2021 7:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Калояне, не зная колко съм сладур... Напреди като си купувах кафе мацката ми казваше "кажи, сладурче". А сега: "кво ще желаете". Ами ще желая сутринта да кача к2, а вечерта да те заведа на кино и бар. Казах й го, вика, ти си луд, ще извикам охраната. Отвръщам, а недей, че ще извикам моята.... Smile
Пет Мар 12, 2021 7:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Калояне, не зная колко съм сладур... Напреди като си купувах кафе мацката ми казваше "кажи, сладурче". А сега: "кво ще желаете". Ами ще желая сутринта да кача к2, а вечерта да те заведа на кино и бар. Казах й го, вика, ти си луд, ще извикам охраната. Отвръщам, а недей, че ще извикам моята.... Smile


Луд и сладурче, това е магнит за мадамите, тя сигурен съм вече те желае безпирно Smile

Ама да не разваляме на човека темата, че без това имам да му се извинявам вече Smile нищо че може да е некое шапкарче под прикритие .. Smile

А това Пламен ти го написа, не аз Smile тая ракия твоята, май с нещо е попремешана, внимавай че те удря май в очите.
Пет Мар 12, 2021 7:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
RandomUser е интенлингентен човек и ще расбере, че си коректен.
Зная кой го е написал, ама с калоян съм приятел и затова на него казах.
А ракиата нема грешка ама сме на второто шише и.... Smile
Пет Мар 12, 2021 8:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RandomUser



Регистриран на: 21 Окт 2020
Мнения: 0

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Абе аз поне съм си написал името ... Нормално е с такова заглавие да получиш и такива отзиви, като пишеш нещо гледай как го започваш. Защото обикновено както започва, така и свършва, а ментета в този свят много Smile тепърва ще се види дали си ментичка и ти

Всъщност, я кажи с какво точно съм те обидил, че нещо не схващам .


kaloyanv написа:
може да е некое шапкарче под прикритие


Първо ме обвини, че съм пускал скрита реклама, въпреки, че нямаше име на фирма или каквото и да било друго. После ме наричаш "ментичка", после "шапкарче".

Тези двата профила kaloyanv и ray нямате какво да отговорите по темата, влизате тук да си пишете, да чатите. Жалко, че няма модератори, които да изтрият вашите глупости на фона на другите хора, които отговориха най-културно.
Съб Мар 13, 2021 2:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
На лъчко трябва да му четеш между и зад редовете, а калоян защо припали...
Съб Мар 13, 2021 3:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
RandomUser написа:
kaloyanv написа:
Абе аз поне съм си написал името ... Нормално е с такова заглавие да получиш и такива отзиви, като пишеш нещо гледай как го започваш. Защото обикновено както започва, така и свършва, а ментета в този свят много Smile тепърва ще се види дали си ментичка и ти

Всъщност, я кажи с какво точно съм те обидил, че нещо не схващам .


kaloyanv написа:
може да е некое шапкарче под прикритие


Първо ме обвини, че съм пускал скрита реклама, въпреки, че нямаше име на фирма или каквото и да било друго. После ме наричаш "ментичка", после "шапкарче".

Тези двата профила kaloyanv и ray нямате какво да отговорите по темата, влизате тук да си пишете, да чатите. Жалко, че няма модератори, които да изтрият вашите глупости на фона на другите хора, които отговориха най-културно.


Добре, дай да се хванем дружно за ръчички да поплачем да се прегърнем и всичко ще е наред. Не мога да разбера защо си мислиш че някой е длъжен да ти обяснява някакви неща при положение , че нито си задал темата както трябва , нито си се представил както трябва.
Даже мога да ти кажа че заглавието на темата ти е изключително профанско, все едно чета някой жълт вестник.
Съб Мар 13, 2021 3:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
В английски форум: Питаш и ти отговарят любезно.
В немски форум: Питаш, отговарят ти и после те питат за отзиви.
В български форум: Питаш съвсем възпитано и все ще се намери някой, който да почне да ти обяснява, колко си тъп ...

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Съб Мар 13, 2021 7:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Така, реагирах по този начин защото помислих че това е реклама и дори да не е, заглавието на темата което беше пуснато не е коректно и е подвеждащо. А който има глава на раменете да си помисли.
Съб Мар 13, 2021 7:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RandomUser



Регистриран на: 21 Окт 2020
Мнения: 0

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Така, реагирах по този начин защото помислих че това е реклама и дори да не е, заглавието на темата което беше пуснато не е коректно и е подвеждащо. А който има глава на раменете да си помисли.


Като си помислил нещо, трябва ли веднага да го казваш? Това е много глупаво.

Аз ли съм "ментичка"? Аз ли съм "шапкарче"? Моята първа и единствена до момента тема в този форум е "скрита реклама" и заглавието е "профанско", така ли?

Интелигентното поведение е, ако нещо ти се струва съмнително, да потърсиш факти за или против. Както и да коментираш само в теми, които ти се струват коректни и неподвеждащи. Имаше няколко души, които не мислят като теб и отговориха. Не може всички теми да са "коректни" по твоите критерии и целият свят да съществува така, както на теб ти харесва.
Нед Мар 14, 2021 12:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Това за ментичката и шапкарчето беше шега. А че заглавието е такова е ясно. Smile
А ако искаше да бъде всичко както трябва, трябваше да сложиш едно точно заглавие, за да има някаква стойност и за по-натам такава тема и да послужи и на друго хора, не само за твоята светла личност. Какво се сещаш форума и света не се върти само около теб Smile Бъди здрав!
Нед Мар 14, 2021 8:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Преди време Tortomanin беше пуснал тема със заглавие „Корабски водопад“ – http://planina.e-psylon.net/viewtopic....
В нея питаше как се стига до Корабския водопад в планината Кораб, Северна Македония.
Спомням си, че Vedrin даде донякъде полезна информация, общо взето това беше.

Изпретрепаха се да четат темата! Гледам, че има над 3000 преглеждания, повече от пътеписите на Иван Динков! Smile

Мисълта ми е, че не винаги е удачно в заглавието на темата да има всички подробности. Wink
Търсачката на форума търси и в заглавията на темите, търси и в мненията вътре в темите.

Като бях на студентска бригада в САЩ, при постъпване на работа задължително имаше инструктаж относно тормоза на работното място. Обикновено се прожектираха филми по темата. Та от там ми се е запаметило в главата, че ако твой колега ти каже, че си го обидил/засегнал/дискриминирал/тормозил на работното място с дадено твое действие или с твои думи – трябва да му се извиниш и да не повтаряш действието/думите, дори и ако смяташ, че действието/думите не са обидни/дискриминиращи/тормоз.

Няма значение какво смяташ ти – ако колегата ти възприема твоите думи за обидни или тормоз – извиняваш му се и случаят приключва.

Ако не му се извиниш и започнеш да му се обясняваш как си искал да се помайтапиш – работата може да отиде и на съд, където най-вероятно ще бъдеш осъден.

RandomUser, опитваш се да превъзпитаваш големи, възрастни хора, което в повечето случаи е мисията невъзможна.
По-добре насочи усилията си към съставянето на план за сбъдването на мечтата си.

От кой град си? Имаш ли нещо против да се присъединиш за преходи в планините към хора от форума?
Непременно ли държиш да ходиш на планина с платени организирани групи? Или може и сам да качваш върховете? С приятели?

Времето се затопля, идва лятото. Може да се организират форумни срещи, преходи с бивакуване, на които можеш да научиш много полезни неща, които да ти помогнат при качването на високи върхове. А може и да се намерят хора от форума, които да искат да качат високи върхове и да се присъединиш към тях.

Лесният път (според мен) е да си платиш на фирма, която да те качи на връх Арарат. Удовлетворението ще бъде малко.
Трудният път (според мен) е сам да се подготвиш и сам да можеш да се качиш на висок връх. Удовлетворението ще бъде голямо.

Ти решаваш.

Но трябва да имаш план, в който да е записано – за да постигна това и това, трябва да направя това и това до еди кой си срок.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Нед Мар 14, 2021 1:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RandomUser



Регистриран на: 21 Окт 2020
Мнения: 0

Мнение Отговорете с цитат
Настоявах този господин да поясни, защото тези определения не се основават на нищо и поради това са обидни. Тук не виждам извинение, а само увъртане, но нека приемем, че той най-накрая е променил мнението си и това е най-доброто, което можем да имаме.

Живея в София, но не съм оттук. На 34 съм, ако това е много важно.

В първото съобщение съм посочил къде съм бил. Поне засега тези върхове не са ми интересни, освен може би ако са част от преход. Единствено на Ботев бих отишъл специално. Иначе ми се ходи на други места в Рила, Пирин, Стара планина, където и да е. Ако има група и евентуално успея да се освободя от работа, бих се присъединил. Понеже по-високите върхове изискват дни наред престой в планината, следващата ми по-сериозна цел би трябвало да бъде няколкодневен преход.

Ходил съм единствено на екскурзии, защото така беше най-лесно да започна. Те осигуряват превоз и водач: не поддържам кола и нямаше как да ходя сам в планината. Имат и някои недостатъци: ходи се до по-известните върхове и ако си бил 1-3 пъти, става скучно; пътува се до и от върха в самия ден на изкачването, което добавя допълнително натоварване; участниците може да са с различни способности и се случва да чакаме доста последните изоставащи, съответно пристигаме обратно в София много късно.

Предполагам, че летните пътешествия ще започнат от юли-август. За зимни ще се организирам и екипирам евентуално следващата зима, тази вече почти мина.


Последната промяна е направена от RandomUser на Нед Мар 14, 2021 6:19 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Мар 14, 2021 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Не съм от хората , които увъртат много много и единствената причина да се опитам да смекча това е от уважение към планинарите и форума. Иначе мога да ти отговоря много добре, даже и по същество по темата за която си задал въпрос, но ще замълча.
Нед Мар 14, 2021 6:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RandomUser



Регистриран на: 21 Окт 2020
Мнения: 0

Мнение Отговорете с цитат
Мислех, че най-накрая приключихме, ти упорито продължаваш същата песен. За теб не е възможен вариант, в които да се окаже, че не съм "ментичка", "шапкарче" или там другото и така ще бъде до самия край.

Щом си решил да замълчиш, защо трябва да ми го казваш, защо просто не замълчиш?

Ясно е, че с теб никога няма да се разберем. Хайде да се уговорим така: недей повече да пишеш в тази тема или друга, публикувана от мен.
Нед Мар 14, 2021 6:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov