ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком емине и разни агенции
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком емине и разни агенции
Автор Съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
....


Последната промяна е направена от ray на Пет Мар 12, 2021 8:54 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Мар 12, 2021 7:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Защо някои хора предпочитат да плащат на фирми и платени планински водачи, вместо сами да си организират нещата:

Възможни причини:

Липса на собствен транспорт.
Липса на достатъчно свободно време.
Семейни и други ангажименти.
Липса на подходяща компания (не искат да катерят по планините сами).
Лоша ориентация.
Излишък от парични средства.

Конкретно за Ком-Емине – вероятно хората избират платените организирани групи, защото вероятността за успешно финиширане с такава група е по-голяма, отколкото ако тръгнат сами или със свои приятели. Друга причина – с голяма група е по-весело. Smile

Kaloyanv: „Иначе доколкото съм чувал от теб, има траверси в българските планини, които са доста сериозни и защо да не си платиш например на Момчи, да те преведе през такова нещо където има комбинирано катерене и да ти обясни подробносите за маршрута който ти не знаеш.“

Може би защото няма необходимия сертификат, за да води клиенти срещу заплащане по такива траверси? Think

Всъщност, в цената обикновено е включено само водачеството по маршрута, но не и обяснения и обучение как се минава маршрута.
Така че платеният планински водач не е длъжен (нито пък е заинтересован) да те обучава по време на преход.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Мар 12, 2021 8:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 225
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
... в цената обикновено е включено само водачеството по маршрута, но не и обяснения и обучение как се минава маршрута.
Така че платеният планински водач не е длъжен (нито пък е заинтересован) да те обучава по време на преход.

Човек се учи от опит, а той се събира дори и когато няма ясно изразено „обучение“. Самото минаване по даден маршрут е придобиване на знания и практически опит. Нали, изключваме случая, в който въпросният човек е абсолютен заплес и нищо не вдява.
Пет Мар 12, 2021 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Объркотил си се нещо, май? Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Друга причина – ........ по-весело. Smile


Абе Стефко, кой се весели докато му окапват пръстите на краката и кожата му остава по дрехи и чорапи?
Пон Мар 15, 2021 12:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Объркотил си се нещо, май? Отговорете с цитат
ray написа:
Е, значи изключваш мнозинството случаи.
Иначе как са водачите и организаторите от хасково? Smile


tzezko написа:
stefan_iliev38 написа:
Друга причина – ........ по-весело. Smile


Абе Стефко, кой се весели докато му окапват пръстите на краката и кожата му остава по дрехи и чорапи?

Е, нали казват, че смехът лекувал? Very Happy

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Мар 15, 2021 9:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Из пътепис на очевидеца:..... Отговорете с цитат
"...Докато Туристът- Комеминеец с последни сили изкачваше поредната безимена кота, пръстите на краката му весело окапваха един по един. Той, обаче, не се притесняваше особено, тъй като в раницата си имаше топче тел- иноксова, неръждавейка и на следващата почивка след три-четири часа щеше да ги прикрепи към местата им.
Още по-весело отпред го окуражаваше платеният планински водач на бодрата някога група: "Размърдай се бе, тулуп! А``е бегай си дома!!""

Вто Мар 16, 2021 12:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Аз мисля да се пусна тази година индивидуално, но едва ли ще имам повече от 10на дни ... По-вероятно е да се пробвам за половината или докъдето стигна, а може и въобще да не стигна ...
Вто Мар 16, 2021 2:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Аз мисля да се пусна тази година индивидуално, но едва ли ще имам повече от 10на дни ... По-вероятно е да се пробвам за половината или докъдето стигна, а може и въобще да не стигна ...

Най-добре е сам, защото вървиш/почиваш когато си искаш. Можеш да тръгнеш и в полунощ, ако си се събудил и не можеш да заспиш.
Но, първо трябва добре да познаваш трасето и второ е малко скучно. Ако си свикнал да си прекарваш времето сам, второто не е недостатък.
Но не забравяй, човека до тебе е първият, който ще ти подаде ръка при нужда. Само едно изкълчване/чупване може да ти струва много скъпо, ако си нямаш човек до теб.
За минаване сам Ком Емине може да се пише много.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Мар 16, 2021 3:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
kaloyanv написа:
Аз мисля да се пусна тази година индивидуално, но едва ли ще имам повече от 10на дни ... По-вероятно е да се пробвам за половината или докъдето стигна, а може и въобще да не стигна ...

Най-добре е сам, защото вървиш/почиваш когато си искаш. Можеш да тръгнеш и в полунощ, ако си се събудил и не можеш да заспиш.
Но, първо трябва добре да познаваш трасето и второ е малко скучно. Ако си свикнал да си прекарваш времето сам, второто не е недостатък.
Но не забравяй, човека до тебе е първият, който ще ти подаде ръка при нужда. Само едно изкълчване/чупване може да ти струва много скъпо, ако си нямаш човек до теб.
За минаване сам Ком Емине може да се пише много.


Аз обичам сам да ходя и предимно бързо, това ми доставя удоволствие. Smile А другата работа, да се надяваме да не става. Досега другари много , помощ отникъде, затова че не разчитам на нея. Smile

П.С - даже тази година може да избягам половината от дните, зависи как съм подготвен и какво ми е настроението за вървене.
Вто Мар 16, 2021 3:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Проследяване Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
............ може да избягам половината...........


Калоянчик,
Поздравления за амбициозните намерения. Ако искаш, мога да ти предоставя GPS/GSM-а на кучето, а във форума и паролата за него, та всеки заинтересован да те подкрепя мислено поне.
А за другарите- не си прав! Те помагат, главното е да умееш да категоризираш познатите.
Сря Мар 17, 2021 10:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Re: Проследяване Отговорете с цитат
tzezko написа:
kaloyanv написа:
............ може да избягам половината...........


Калоянчик,
Поздравления за амбициозните намерения. Ако искаш, мога да ти предоставя GPS/GSM-а на кучето, а във форума и паролата за него, та всеки заинтересован да те подкрепя мислено поне.
А за другарите- не си прав! Те помагат, главното е да умееш да категоризираш познатите.


Хахахаха Smile)) викаш да заместя кучето Smile) Няма проблем. .. Нямам никакви амбициозни намерения, просто ми се ще. Ама нали знаеш че едно е на масата, друго е на действие. Ще го видим как е, да сме живи и здрави. А за последното, е много хубаво, ама май не е много лесно.
Сря Мар 17, 2021 11:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Re: Проследяване Отговорете с цитат
tzezko написа:
GPS/GSM-а на кучето

колко грама тежи заедно с батериите и каишката и колко време му издържат батериите при непрекъсната работа?
Сря Мар 17, 2021 11:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение https://findy.eu/page/pet Отговорете с цитат
Размер и тегло
Размери: 55 x 35 x 16 мм
Тегло ( устройство ) : 53 грама
Тегло ( устройство с калъф ) : 61 грама


Захранване и батерия
Стандартна консумация в режим на изчакване 0.88 mA

Тип на батерията: Li-Ion
Волтаж на батерията: 3.7 V
Капацитет на батерия: 850 mAh
До 20 часа активно търсене
Устройството може да се зарежда с всяко micro USB зарядно или с кабела, включен в комплекта
https://findy.eu/page/pet
Сря Мар 17, 2021 2:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Re: https://findy.eu/page/pet Отговорете с цитат
tzezko написа:
Размер и тегло
Размери: 55 x 35 x 16 мм
Тегло ( устройство ) : 53 грама
Тегло ( устройство с калъф ) : 61 грама


Захранване и батерия
Стандартна консумация в режим на изчакване 0.88 mA

Тип на батерията: Li-Ion
Волтаж на батерията: 3.7 V
Капацитет на батерия: 850 mAh
До 20 часа активно търсене
Устройството може да се зарежда с всяко micro USB зарядно или с кабела, включен в комплекта
https://findy.eu/page/pet


Шефе Цецко, ако си писал сериозно за устройството може и да се навия. Но ми се струва че ще бъда като опитно зайче и всеки ще ме следи. В този случай е много вероятно да приключа прехода на 3тия ден вместо на 10тия (от пренадъхване), за който знам че ще ми се отпусне време Smile
Сря Мар 17, 2021 2:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Re: https://findy.eu/page/pet Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
........... ако си писал сериозно..........


Не си ли разбрал още, че тази игра я играем само сериозни играчи. Естествено разбираемо е, че ще тръгнеш, и че ще носиш проследяващото устройство.
Започваме да създаваме история на сдружението в обществена и частна полза "Планинарски форум" ООД, което е с основен предмет на дейност: /в съответствие с темата, в която разцъкваме/ организиране и провеждане на квалифицирано и компетентно водени преходи по всички Е-та, по всички земни кълбета и за "всякоя възраст, пол, занятие.
А това, че ще те следят, ще помага. Дори може да монтираме в устройството възможност със СМС/ с добавена стойност, разбира се/ да се изпраща слаб токов импулс, та да не се одремваш много-много по трасето.
Смятай, при толкова "другари" ще си ходиш яко наелетризиран. Very Happy
Идеята е свободна за развиване.
Сря Мар 17, 2021 3:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov