ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Е-8 Рила-Родопи: 2021 г.
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-8 Рила-Родопи Предишната тема
Следващата тема
Е-8 Рила-Родопи: 2021 г.
Автор Съобщение
herb



Регистриран на: 14 Окт 2019
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
[quote="Svetlix"]
herb написа:
... като вариант за последен ден бих препоръчал някакъв транспорт от селата след х. Аида до Глухите камъни, откъдето да повървят до с. Мезек.


Ами то трамбоването на разни кърища между селата, вместо асфалт, за мен е долу-горе еднакво безсмислено и неприятно, особено като пътьом няма и кой знае какво да се види. Та затова участъкът между Спахиево и Глухите камъни ми се вижда абсолютно излишно трамбоване, може би само яз. Тракиец и х. Тънково бяха според мен интересни да се видят.
За колоездачи предполагам няма да е толкова тегаво, ама аз не съм Very Happy
Пон Окт 11, 2021 4:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3282
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
... Но от Книжовник до Тънково ходенето по асфалта е ужасно неприятно. Пътят е натоварен и рискът да те отнесе някой е огромен. Хижарят на х. Тънково спомена обаче, че има пътека, която елиминира асфалтовият преход, но така и не схванах от къде минава.

След село Орлово и хижа "Книжовник" маршрут Е-8 продължава по земни пътища, като минава през село Долно Войводино, жп-гара "Царева поляна", село Царева поляна, село Кладенец до асфалтовия път преди село Лясковец. В тази отсечка по асфалт се върви много малко, главно вътре в селата.

На 23-24-25 септември бяхме в района (4 души) и го проучихме. Започнахме премаркиране, като нанесохме с боя марки - от земния път след село Орлово до центъра на село Царева поляна. Сега беше само проучвателна експедиция (главната ни цел беше друга, в град Хасково), но планът е догодина да се продължи с премаркирането на Е-8 - на запад към хижа "Аида" и на изток към хижа "Тънково", Шейновец и Мезек.

П. П. Преинсталирам си операционната система на компютъра, преминавам от Уиндоус 7 към Уиндоус 10, така че мога да кача снимки от маркирането и да нанеса маркировката на картата БГМаунтийнс най-рано в събота (ако успея да се преборя с Уиндоус 10, който е своеволен и понякога прави каквото той реши, а не каквото аз искам. Smile )


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Окт 12, 2021 7:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ако ви трябва информация къде, какво и как е маркировката - питайте докато ми е прясно.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Вто Окт 12, 2021 8:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3282
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Ами давай де! Smile

Всяка информация би била полезна Smile



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Окт 12, 2021 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Като за начало:

Между Мусала и Близнаците се е поизтъркла доста марката, но все още я има.

Между х. Свобода и х. Сини връх:
Има едно място, където е kade.si е отбелязано, че има губеща се маркировка. Там няма нито марка, нито пътека, а горичката през която те прекарва "марката" е пред една ниска, но не проходима борова горичка. А марката от х. Свобода до това място е доста кофти. Поизбеляла е, на открития участък ми е ясно, че няма къде да бъде маркирано.

Между с. Сърница и х. Аида - марка наистина има, но на места почти се е заличила. Големият зор е между селото и навлизането в горичката. Там по поляната са хиляди черни пътища и ако нямаш навигация - умираш прав. След това марката пак е гадна, но чат-пат се появява.


От с. Спахиево до с. Тракиец е ясно, че липсва. В последствие ние минахме през с. Текето и нивите (почти по начина по който е минала Валерия) до Орловец и Книжовник. От Книжовник до Тънково няма марка. Чак на Глухите камъни се появява за кратко, но реално почти се изчезнала. Нормална марка има чак малко преди с. Мезек.

Най-добре маркирано според мен беше от с. Аврамово до яз. Голям Беглик. Там до навигацията почти не се е налагало да се допитваме. Само на разклона за х. Орфей през Партизанска поляна е малко объркващо и марката не подсказва на къде трябва да се хване. И пътеката не се вижда ... просто разкош.

От Пампорово до х. Свобода е супер маркирано. Там и слепец би се оправил.

За тези се сещам на първо четене.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Вто Окт 12, 2021 11:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
herb



Регистриран на: 14 Окт 2019
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:

След село Орлово и хижа "Книжовник" маршрут Е-8 продължава по земни пътища, като минава през село Долно Войводино, жп-гара "Царева поляна", село Царева поляна, село Кладенец до асфалтовия път преди село Лясковец. В тази отсечка по асфалт се върви много малко, главно вътре в селата.


Продължава кой откъдето хване. Абсолютно цялата отсечка между Аида и Глухите камъни откъдето и да минеш, все няма никакъв смисъл да я вървиш. Нито е приятно, нито е атрактивно, нито е интересно, нито е предизвикателно, даже селата са скучни - просто едни километри, които трябва да избъхтиш, защото някой някога също незнайно защо е решил, че това ще е маршрутът. Пешеходният вариант в този му вид спокойно може да приключи на Аида, нататък само за колоездачи..
Сря Окт 13, 2021 10:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:

Най-добре маркирано според мен беше от с. Аврамово до яз. Голям Беглик. Там до навигацията почти не се е налагало да се допитваме. Само на разклона за х. Орфей през Партизанска поляна е малко объркващо и марката не подсказва на къде трябва да се хване. И пътеката не се вижда ... просто разкош.

За тези се сещам на първо четене.


За отсечката от яз. Широка поляна, Дженевра и надолу по реката докъм разклона нищо не казваш?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Окт 14, 2021 12:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Там е добра маркировката. Даже и табели за х. Орфей си има. От горското до самия разклон няма и къде да се отклониш. На самия разклон (на моста) даже има табела "Е8 Рила - Родопи". Въобще нямам спомен там да съм се допитвал до навигацията за нещо. За всеки случай пак ще погледна снимките, но нямам спомен да съм поглеждал навигацията.

Edit: Няма грешка, добра е марката

https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEjtEfLTteoXL6ayzeTXN9gQ_1NggkwcaLX8tqGVowE0Tf21m2C9Ij3lSp3IEDtzLSrWZCOyUdnnU6K0eXd2XyT4Kj8IKd97Ac9rhSvMNITWtOJVGWAc41DuTvSKlR8tZpzJiVZELJ80Xa6e9vSV-_DnMnlotI6kjcWqdK4k-r9cbJB6CpMgq94PKL6k_g=s2048

https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEgFzA5SXO6EJhlyNlMQKpVrJkBwVbGaHu5a6_ByqNe_qOUAJBvMTy6ZWH91OQyto6oQLGv9Hkcrghb0Cr_1-koAHsEIpHkzgRDiFdvqbJKP8SdxEj4bSLBWPKMeoYfa2NDEHg0DKJmFcJwWxC9iHUi4IY1QeyzgYKnoQo8uRvwFz3mCrlrxDiqOVTTxdQ=s2048

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Чет Окт 14, 2021 9:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stelawallprinter



Регистриран на: 15 Мар 2023
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Благодарим за отгворите.
Пон Апр 03, 2023 4:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-8 Рила-Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov