ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Тема за достъпността на пътищата в Рила
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Тема за достъпността на пътищата в Рила
Автор Съобщение
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
Здравейте, някой дали мина в тази посока ? Не от Нехтеница към Грънчар, а от Белмекен към Грънчар?

Участъкът към Грънчар не е ли един и същ?
Вто Юли 19, 2022 11:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 390
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Един и същ е. От Нехтеница към Грънчар и от Белмекен ( след спортната база) където започва каскадият път. И двата пътя се събират на разклона за хижа Грънчар.

https://photos.app.goo.gl/Vq9Jt5xdgmPxctCv7

Левият е за х. Грънчар, десният е Каскадния идващ от Белмекен, на зад е пътят идващ от Нехтеница.
Вто Юли 19, 2022 12:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
[quote="аngel"някой дали мина в тази посока ... от Белмекен към Грънчар?[/quote]
В неделя ходих, първите 10 км от Белмекен към Нехтеница са чисти, дървата са нарязани. По-нататък не стигнах.
Вто Юли 19, 2022 2:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
zlia написа:
аngel написа:
Здравейте, някой дали мина в тази посока ? Не от Нехтеница към Грънчар, а от Белмекен към Грънчар?

Участъкът към Грънчар не е ли един и същ?

Да, един и същ е, но мен ме интересува проходимостта между Белмекен / по-точно от р. Леевщица до Нехтеница , а не подхода от Якоруда . От Якоруда е ясно , че е чисто, от там постоянно ходят до Грънчар.
Благодаря на Владов, който внесе някаква яснота, но само в началото . Преди месец път закъсах на 500 метра след преминаването на река Леевщица, което е около 10-тия км от пътя, както казва и Владов. Но нататък как е ?
Редекс също е дал инфо, но малко, мен не ме интересува Грънчар. От Белмекен мисля да карам все по каскадният път, без да слизам в Якоруда, през Ропалица и после направо към Нехтеница, без да се отбивам към Грънчар. Пътя съм го минавал десетина пъти, колата ми е висока , непретенциозна към козметични щети

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Юли 19, 2022 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 390
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Ангел разбрах ти идеята още от въпроса. За съжаление не съм минавал скоро и не мога да дам информация дали пътят е проходим или не.

Иди и го подкарай пък каквото излезе.
Вто Юли 19, 2022 6:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
persena



Регистриран на: 11 Сеп 2014
Мнения: 18
Местожителство: с. Малево

Мнение Отговорете с цитат
Имам въпрос за път, който да ме доближи максимално до Мусала, с идеята за еднодневка на вр. Голяма и Малка Мусала. През х. Марица, чакър войвода, ястребец, или пътя покрай реката бистрица който излиза под Маркуджиците. Така и не разбрах кои са затворени, кои разрушени, забранени и т. Н.
Знам че може и през грънчар но идеята е да се тръгне от север.
Пон Окт 17, 2022 11:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
До хижа Чакър войвода може с жип. Оттам нагоре покрай Шатър, през Дено, Иречек, Малка Мусала и Мусала. После може по туристическата пътека през хижа Мусала и оттам към Чакър, както и през долината на Марица, Кайзеровия път, Саръгьол и Чакър.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пон Окт 17, 2022 11:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
TheGrave



Регистриран на: 09 Дек 2008
Мнения: 92

Мнение Отговорете с цитат
Пътят Белмекен-Нехтеница е разчистен да доложа, обаче някои отсечки по водохващанията между Рополица и Джендемдере не са. Стотици нападали дървета, погромът е жесток. Даже и около Петрохан след ония ледове преди няколко години не беше толкова страшно. Хвала на хората от НЕК, горското и паркаджиите, които са се попиляли докато го разчистят.
Нед Окт 23, 2022 12:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dilaro2



Регистриран на: 17 Апр 2010
Мнения: 126

Мнение Отговорете с цитат

Сря Ное 02, 2022 5:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Страховито място. Това е веднага след Джендем дере, като идваш от Белмекен, нали? Цял километър е през 300 метра пропаст и отгоре, и отдолу Минавах го последно в гръмотевична буря в полунощ, добре, че гръмотевиците бяха на билото, поне имах късмет, че нямаше пороен дъжд. Много помага по тези пътища освен резервна гума, още 1 резервна , ако има място. И задължително помпичка за гуми , която тегли ток от мястото на запалката . При движение 30-40 км по тия трошляци, гумите на колите не са от желязо, всичко се случва.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Сря Ное 02, 2022 7:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Развитието на бизнеса по български ... Smile)) Госпидина е сложил още една бариера на пътя Smile) очаквам скоро и в Говедарци да направи КПП Smile

Цитат:
Александър Дунчев is at ЦПШ Мальовица.

Преди дни с изненада открих, че Ковачки толкова се е самозабравил във феодализирането на Мальовица, че дори е ограничил с бариера достъпа по държавния горски път до ЦПШ Мальовица и НП Рила. Заграби с незаконни заменки стотици декари гори, въпреки забраната от ЕК, приватизира държавния имот под х. Ален Мак, а сега си загражда и останалите държавни гори. По-тъжното е, че явно нито на гражданите, нито на институциите вече им прави впечатление, и всякаш всички са се предали и си плащат като попове на новия феодал 🙁 Единственият човек, който все още се бори срещу завладяването на Рила е байкъра от Самоков Ивайло Андреев 🚵 🙏
Независимо от всичко, веднага изисках по ЗДОИ пълна информация от МЗХ, и изпратих сигнал до РДГ София, които провериха сигнала и отговориха, че бариерата по пътя за ЦПШ е незаконна: https://app.gorata.bg/map/forestry/1389
Но като знам колко са нагли хора като Ковачки, без сериозен обществен отпор и бойкот бариерата няма скоро да изчезне, и ще продължат хората да си плащат на феодала, за да видят Рила...


А този който е цитирал Дунчев, да не е нашия човек от форума Smile че на него ми прилича като име и занимание.
Нед Фев 12, 2023 9:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
За тези, които не ползват Фейсбук (снимката е от ФБ), това е сътворено:

Нед Фев 12, 2023 10:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TheGrave



Регистриран на: 09 Дек 2008
Мнения: 92

Мнение Отговорете с цитат
dobrifin написа:
За тези, които не ползват Фейсбук (снимката е от ФБ), това е сътворено:


Баси урода!!! Това заприлича на историята с Русалка!
Нед Фев 12, 2023 10:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LorDDemoniC



Регистриран на: 11 Авг 2015
Мнения: 134
Местожителство: Самоков

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Развитието на бизнеса по български ... Smile)) Госпидина е сложил още една бариера на пътя Smile) очаквам скоро и в Говедарци да направи КПП Smile

Цитат:
Александър Дунчев is at ЦПШ Мальовица.

Преди дни с изненада открих, че Ковачки толкова се е самозабравил във феодализирането на Мальовица, че дори е ограничил с бариера достъпа по държавния горски път до ЦПШ Мальовица и НП Рила. Заграби с незаконни заменки стотици декари гори, въпреки забраната от ЕК, приватизира държавния имот под х. Ален Мак, а сега си загражда и останалите държавни гори. По-тъжното е, че явно нито на гражданите, нито на институциите вече им прави впечатление, и всякаш всички са се предали и си плащат като попове на новия феодал 🙁 Единственият човек, който все още се бори срещу завладяването на Рила е байкъра от Самоков Ивайло Андреев 🚵 🙏
Независимо от всичко, веднага изисках по ЗДОИ пълна информация от МЗХ, и изпратих сигнал до РДГ София, които провериха сигнала и отговориха, че бариерата по пътя за ЦПШ е незаконна: https://app.gorata.bg/map/forestry/1389
Но като знам колко са нагли хора като Ковачки, без сериозен обществен отпор и бойкот бариерата няма скоро да изчезне, и ще продължат хората да си плащат на феодала, за да видят Рила...


А този който е цитирал Дунчев, да не е нашия човек от форума Smile че на него ми прилича като име и занимание.


Аз съм, ама пресилва човека ... Боря се е силно казано , тъй като институциите така или иначе в Самоков община не им дреме ... Аз снимам и пускам в нета ... ако има отзук добре, ако няма продължаваме прехода ...

_________________
Самоковец ... това е едно същество средно аритметично от човек, дърво и животно ...
Нед Фев 12, 2023 12:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Туризъм, тОризъм, тероризъм ... какво е искал да направи компира руски агент с подареното му, един господ(ар) му знае.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Нед Фев 12, 2023 12:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov