ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Водопади - Източни Родопи
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Водопади - Източни Родопи
Автор Съобщение
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Водопади - Източни Родопи Отговорете с цитат
Тази зима и пролет имах повече свободно време завърнал се в България и реших да се посветя на Източни Родопи.

Първо се захванах да пообиколя любимите ми водни образувания - водопадите.

Целта ми с тази тема е да събера, както и други хора биха добре дошли в нея, информация и снимки за водопадите на Източни Родопи.

Ще пускам в отделни коментари посетените от мен досега водопади.

Първото е, че не се сещам да има един от тях, който да е постоянно течащ. Моля, поправете ме ако има някой по-знаещ от мен!

Второто е, че не би трябвало да е голяма бройката им. Мисля, че са около 15-20 като съм засичал около 5-6 непознати за мен във Фейсбук групата

"Водопадите на България".

Третото е, че по тези места е препоръчително да се ходи по време на студената половина от годината. За голяма част от тях трябва да се дебне след топене на снегове или поредица от дни на превалявания.

Ще ги изредя в списък, както следва:

1. Водопад с. Безводно - слагам го на първо място - като най-висок от всички останали - маркиран в BGmountains

2. Звезделски водопади - общо 4 броя край с. Звездел и околните махали Божур и Батковци

3. Водопад на Сътворението край мах. Метла, с. Долна Кула, маркиран в Google maps и BGmountains

4. Водопад Марф - между селата Желъдово и Ридино - маркиран е в Google maps

5. Летовнишки водопад - с. Летовник

6. Чуковски водопад - с. Чуково

7. Прагове по Дюшундере - с. Джанка и под мах. Кълвач

8. Водопади по Безименно дере - с. Поточарка



----- Оттук нататък са непосeтени от мен водопади, за които съм чувал или виждал някакви снимки -----



9. Водопади около яз. Студен Кладенец - 2 броя, единият някъде от ЖП линията Хасково - Кърджали, а другият май само с лодка откъм язовира

10. Водопад на Шабан дере - между селата Дъждовница и Пъдарци, маркиран е в картата на BGmountains

11. Водопад край Маджарово - маркиран е в Google maps

12. Водопадите с. Малко Градище - маркирани в Google maps - Екопътека "Тайните водопади"

13. Белополянски водопад - с. Белополяне

14. Водопад с. Желъдово - маркиран в Google maps

15. Малък водопад с. Безводно - над Големия водопад по пътеката за вр. Чиляка - маркиран в BGmountains

16. Казаните с. Равен - маркирани в Google maps, но се съмнявам за точното им местоположение

От всички изредени поставям водопадите в с. Безводно, Сътворението и Боялък(мах. Божур, с. Звездел) в топ 10 на най-красивите водопади в България.

Причините за това ще ги обясня в описанието на всеки от тях при последващите ми коментари.


Последната промяна е направена от kikoleppard на Нед Юли 25, 2021 11:06 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Нед Юли 25, 2021 7:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Водопад с. Безводно Отговорете с цитат
Обща височина 50-60 м. Мисля, че е най-високият в Източни Родопи.

Със сигурност пресъхва лятото, като снимките са от юли 2018 г, когато бе необичайно дъждовно.


Достъпът до водопада е сравнително лесен. По асфалтовия път с. Комунига - > с. Женда -> стена на яз. Боровица -> с. Безводно.


Оставихме автомобила тук:

GPS: 41.752268, 25.104012

Тръгнахме по черните пътища между къщички и дворове като целта бе да излезнем над селото. Искахме отгоре да снимаме водопада.

Озовахме се тук:

GPS: 41.753274, 25.101823


и поехме по немаркирана пътека посока Запад. Някъде около 800-1000 м. е преходът, който излиза над скалите удобни за заснемане на водопада.

GPS: 41.751907, 25.095107


Иначе водопадът се намира тук:

GPS: 41.751811, 25.093825

В картата на BGmountins е добре отбелязано.








Very Happy




П.С. - сега докато разглеждах картата на BGmountains забелязах, че по-нагоре има маркиран също друг водопад. Ще го добавя и него в списъка.

Явно съм го пропуснал и ще бъде за проверка.


Последната промяна е направена от kikoleppard на Нед Юли 25, 2021 9:28 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Нед Юли 25, 2021 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Звезделски Водопади Отговорете с цитат
Водопадът до махала Божур, с. Звездел















Височина 25-30 м. Предполагам непостоянен и е леснодостъпен
Снимки от 25.04.2021 г.

Някъде ми бе попаднало, че името му е Боялък, но няма как да съм сигурен за това. Местните си го знаят, но аз не срещнах и попитах никой при посещението си.


Моето мнение за водопада:
Слагам го в топ 10 на най-красивите български водопади. Основната причина за това са скалите, по които се спуска, коритото и каньона на реката след подножието. Не съм геолог, но според мен по скалите има различни железно-медни орудявания и затова цветовете са в червено и синкаво-зелено. Освен това рудник Звездел е съвсем наблизо. Има логика скалите наоколо да са с подобни орудявания. За съжаление уцелих точно обедно слънце и светлината изгаряше всичко, но при подходящ момент биха станали уникални снимки.



Иначе чрез Google Earth си бях набелязал къде да оставя колата и се оказа, че съвсем случайно уцелих точното място.
Автомобилът да се паркира тук:
GPS: 41.460074, 25.512395
Не ми се наложи да мина и 50 м. към дерето и съзрях горната част на водопада.
GPS: 41.459244, 25.512481







За да се слезне долу има нещо като пътека, но е стръмно и сипей. Бъдете с повишено внимание ако с вас има и деца!







Приятно изненадан съм от каньона под водопада. Нащракал съм няколко снимки и дано ви създаде добра представа, че е чудесно място за разходка.



























Сега ще ви опиша къде са и другите четири водопада, като повтарям, че координатите не са лично проверени, но са потвърдени от приятели ходили там.

Аз съм сигурен, че са там, защото горната част на скалите на първия се виждат леко от Google Street View, а относно втория под махала Батковци спътниковата снимка на Google е повече от красноречива. Разпознава се мястото под.

Звезделски водопади - рудник Звездел - 2 броя
Намират се тук:
GPS: 41.452448, 25.510004


Звезделски водопад - махала Батковци
Намира се тук:
GPS: 41.464345, 25.546660
Нед Юли 25, 2021 9:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Водопад на Сътворението Отговорете с цитат
Не съм сигурен за името, но точно с него стана популярен отскоро. Със сигурност има друго, но не съм се спирал да питам местните.

Височината му предполагам, че е около 20 м. Слагам го в топ 10 на най-красивите български водопади поради амфитеатралното разположение

на шестоъгълни базалтови скали, откъдето се спуска.











Намира се над махала Метла част от с. Долна кула. Има асфалтов път до нея, но трябва да се шофира внимателно, тъй като е тесен и на

места силно нагънат.

Автомобилът се оставя тук - нещо като обръщало:

GPS: 41.558408, 25.641496

След това се тръгва нагоре през селото като се държи северна посока.

Излиза се над последната къща тук:
GPS: 41.560866, 25.640292

и се вижда табелка и пътека в североизточна посока. Трябва леко да се заобиколи хълма над селото.

Ето снимка от него и махала Метла в пълен изглед,







а след заобикалянето му се разкрива това:







Разходката до водопада е съвсем кратка - най-много 15 минути.

Намира се тук:

GPS: 41.564451, 25.639465

Препоръчвам да се качите отгоре като това става от левия бряг посока Запад.


Снимки отстрани и отгоре:










И не на последно място. Тази пролет ходих два пъти и всеки път ме придружаваше местен гид.

Голям симпатяга е и ще ви прави компания до водопада! Wink Very Happy Laughing




Пон Юли 26, 2021 1:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: Водопади - Източни Родопи Отговорете с цитат
kikoleppard написа:

Първото е, че не се сещам да има един от тях, който да е постоянно течащ. Моля, поправете ме ако има някой по-знаещ от мен!


6. Чуковски водопад - с. Чуково




Единственият, който засега се потвърждава като постоянно течащ

Тъй като не може да редактирам предходните си коментари публикувам актуализиран списък на източнородопските водопади.

Ето и тук списъка:
1. Водопад с. Безводно - слагам го на първо място - като най-висок от всички останали - маркиран в Bgmountains;
2. Звезделски водопади общо 4 броя - край с. Звездел, махали Божур и Батковци, рудник Звездел – 2 броя;
3. Водопад на Сътворението край мах. Метла, с. Долна Кула, маркиран в Google maps и Bgmountains;
4. Водопад Марф - между селата Желъдово и Ридино - маркиран е в Google maps;
5. Летовнишки водопад - с. Летовник;
6. Чуковски водопад - с. Чуково;
7. Прагове по Дюшундере - с. Джанка и под мах. Кълвач;
8. Водопади по Безименно дере - с. Поточарка;

----- Оттук нататък са непосeтени от мен водопади, за които съм чувал или виждал някакви снимки -----

9. Водопад с. Звезделина до ЖП линията Хасково – Кърджали;
10. Водопад на Времето – с. Бял кладенец на река Канлъбююкдере при вливането си в яз. Студен кладенец;
11. Водопад – с. Бял кладенец на река Дермендере близо до вливането си в яз. Студен кладенец;
12. Водопад на Шабан дере - между селата Дъждовница и Пъдарци, маркиран е в картата на Bgmountains;
13. Водопад на Бююкдере - с. Крушка, маркиран е в картата на Bgmountains;
14. Водопад Долен на Снузла дереси – с. Крушка, маркиран е в картата на Bgmountains;
15. Водопад Горен на Снузла дереси – с. Крушка, маркиран е в картата на Bgmountains;
16. Водопад вилна зона гр. Маджарово - маркиран е в Google maps;
17. Водопад с. Габерово, община Маджарово
18. Водопадите с. Малко Градище - маркирани в Google maps - Екопътека "Тайните водопади";
19. Водопад с. Белополяне;
20. Водопад с. Желъдово - маркиран в Google maps;
21. Водопад Дупката махала Шипок, с Желъдово;
22. Водопад Горен с. Безводно - над Големия водопад по пътеката за вр. Чиляка - маркиран в Bgmountains
23. Водопад Долен с. Безводно – под Големия водопад над черния път
24. Водопад на река Ъсмънардереси близо до стената на яз. Боровица по пътя за яз. Кърджали.
25. Казаните на река Коджагьоз дере, с. Равен, община Момчилград
26. Водопад Дикилиташ на Харманлийска река, с. Сърница, община Минерални бани
27. Водопад на река Кюмюрлукдере, гр. Харманли
28. Водопад на река Курудере, гр. Харманли
29. Водопад на река Банска, в местност Боаза между с. Гарваново и с. Татарево
30. Водопад Душан на река Душан дере, с. Красино, община Крумовград
31. Водопад Буреще на река Дуран дере, с. Падало, община Крумовград
32. Водопад Мандрата на река Ташбунар дере, с. Чал, община Крумовград
Нед Окт 03, 2021 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления за труда е добре структурираната тема!

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Нед Окт 03, 2021 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
Поздравления за труда е добре структурираната тема!


Хахахаха!

Докато коригирах поста си, да оправя някои неща си писал и сега не ми дава възможност да завърша редакциите. Такива са опциите на форума. Oops

Малко кофти се получава, но пак ще пусна списъка.

Аз така или иначе ще добавям снимки и местоположение на част от водопадите. Просто става по-бавно заради качването на снимките в отделен сайт.

Ние така или иначе имаме публична Facebook група - Водите на България, където имаме публикации за източнородопските водопади.
Нед Окт 03, 2021 11:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ето го редактиран списъка:



1. Водопад с. Безводно - слагам го на първо място - като най-висок от всички останали, община Черноочене - маркиран в Bgmountains;

2. Звезделски водопади общо 4 броя - край с. Звездел, махали Божур и Батковци, рудник Звездел – 2 броя, община Момчилград;

3. Водопад на Сътворението/Кара Ин/- край мах. Метла, с. Долна Кула, община Крумовград -маркиран в Google maps и Bgmountains;

4. Водопад Марф - между с. Желъдово и с. Ридино, община Джебел - маркиран е в Google maps;

5. Летовнишки водопад - с. Летовник, община Момчилград;

6. Чуковски водопад - с. Чуково на река Таклакмъдере, община Момчилград;

7. Прагове по река Дюшундере - с. Джанка и под мах. Кълвач, община Крумовград;

8. Водопади по Безименно дере - с. Поточарка, община Крумовград;


----- Оттук нататък са непосeтени от мен водопади, за които съм чувал или виждал някакви снимки -----


9. Водопад с. Звезделина - до ЖП линията Хасково – Кърджали съвсем близо до яз. Студен кладенец, община Кърджали;

10. Водопад на Времето – с. Бял кладенец на река Канлъбююкдере при вливането си в яз. Студен кладенец, община Стамболово;

11. Водопад с. Бял кладенец - на река Дермендере близо до вливането си в яз. Студен кладенец, община Стамболово;

12. Водопад на река Шабан дере - между с. Дъждовница и с. Пъдарци, маркиран е в картата на Bgmountains, община Кърджали;

13. Водопад на река Бююкдере - с. Крушка, маркиран е в картата на Bgmountains, община Кърджали;

14. Водопад Долен на река Снузла дереси – с. Крушка, община Кърджали - маркиран е в картата на Bgmountains;

15. Водопад Горен на река Снузла дереси – с. Крушка, община Кърджали - маркиран е в картата на Bgmountains;

16. Водопад Вилна зона - гр. Маджарово маркиран е в Google maps;

17. Водопад с. Габерово - община Маджарово;

18. Водопадите с. Малко Градище - община Любимец - маркирани в Google maps - Екопътека "Тайните водопади";

19. Водопад с. Белополяне - община Ивайловград;

20. Водопад с. Желъдово - община Джебел - маркиран в Google maps;

21. Водопад Дупката - махала Шипок, с Желъдово, община Джебел;

22. Водопад Горен с. Безводно - над Големия водопад по пътеката за вр. Чиляка, община Черноочене - маркиран в Bgmountains;

23. Водопад Долен с. Безводно – под Големия водопад над черния път, община Черноочене;

24. Водопад река Ъсмънардереси - близо до стената на яз. Боровица по пътя за яз. Кърджали, община Черноочене;

25. Казаните на река Коджагьоз дере - с. Равен, община Момчилград;

26. Водопад Дикилиташ - река Харманлийска, с. Сърница, община Минерални бани;

27. Водопад на река Кюмюрлукдере - гр. Харманли;

28. Водопад на река Курудере - гр. Харманли;

29. Водопад на река Банска - местност Боаза между с. Гарваново и с. Татарево, община Хасково;

30. Водопад Душан - река Душан дере, с. Красино, община Крумовград;

31. Водопад Водопада - река Душан Дере, с. Джанка, община Крумовград

32. Водопад Буреще - река Дуран дере, с. Падало, община Крумовград;

33. Водопад Мандрата - река Ташбунар дере, с. Чал, община Крумовград.
Нед Окт 03, 2021 11:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3282
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
kikoleppard написа:
... и сега не ми дава възможност да завърша редакциите. Такива са опциите на форума. Oops

Малко кофти се получава, но пак ще пусна списъка.

Ако искаш някоя публикация да бъде редактирана, трябва да пишеш на модератор/админ и той/тя ще я редактира. Smile

П. П. Хубави снимки и описания. Smile


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Окт 04, 2021 5:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
kikoleppard написа:
... и сега не ми дава възможност да завърша редакциите. Такива са опциите на форума. Oops

Малко кофти се получава, но пак ще пусна списъка.

Ако искаш някоя публикация да бъде редактирана, трябва да пишеш на модератор/админ и той/тя ще я редактира. Smile

П. П. Хубави снимки и описания. Smile


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Няма нужда, да пиша на модератора. Ще си остане така.
Не пречи чак толкова.

Относно снимките благодаря, но тепърва предстоят за поне още 15на водопада. Просто постепенно ще ги добавям по темата. Wink
Пон Окт 04, 2021 8:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Обновен списък на източнородопските водопади Отговорете с цитат
Направих едно проучване, тъй като имах известни съмнения за северната граница между Западни и Източни Родопи.

Оказа се, че съм грешал и част от списъка се променя. Пет водопада в басейна на река Боровица трябва да бъдат класифицирани към Западни Родопи.

Описвам тук и информацията относно точната граница, която е приета между Западни и Източни Родопи:

Тя се очертава от реките Каялийка, седловината Китка, река Яйлъ дере, река Боровица, яз. Кърджали, река Арда и десния ѝ приток р. Маданска до границата с република Гърция района на вр. Мъргазян.

Затова обновеният списък вече е както следва:

1. Звезделски водопади общо 4 броя - край с. Звездел, махали Божур и Батковци, рудник Звездел – 2 броя, община Момчилград;

2. Водопад на Сътворението/Кара Ин/- край мах. Метла, с. Долна Кула, община Крумовград - маркиран в Google maps и Bgmountains;

3. Водопад Марф - между с. Желъдово и с. Ридино, община Джебел - маркиран е в Google maps;

4. Летовнишки водопад - с. Летовник, община Момчилград;

5. Чуковски водопад - с. Чуково на река Таклакмъдере, община Момчилград;

6. Прагове по река Дюшундере - между мах. Кълвач на с. Джанка и махала Язовец на с. Красино, община Крумовград;

7. Водопади по Безименно дере - с. Поточарка, община Крумовград;


----- Оттук нататък са непосeтени от мен водопади, за които съм чувал или виждал някакви снимки -----


8. Водопад с. Звезделина - до ЖП линията Хасково – Кърджали съвсем близо до яз. Студен кладенец, община Кърджали;

9. Водопад на Времето – с. Бял кладенец на река Канлъбююкдере при вливането си в яз. Студен кладенец, община Стамболово – маркиран е в картата на Bgmоuntains

10. Водопад с. Бял кладенец - на река Дермендере близо до вливането си в яз. Студен кладенец, община Стамболово;

11. Водопад на река Шабан дере - между с. Дъждовница и с. Пъдарци, община Кърджали - маркиран е в картата на Bgmountains;

12. Водопад на река Бююкдере - с. Крушка, община Кърджали - маркиран е в картата на Bgmountains;;

13. Водопад Долен на река Снузла дереси – с. Крушка, община Кърджали - маркиран е в картата на Bgmountains;

14. Водопад Горен на река Снузла дереси – с. Крушка, община Кърджали - маркиран е в картата на Bgmountains;

15. Водопад Раджип Тарла на река Ташалан дере - с. Чифлик, община Кърджали;

16. Водопад Горен на река Ашадере - махала Сухина, с. Бели вир, община Черноочене;

17. Водопад Долен на река Ашадере - махала Сухина, с. Бели вир, община Черноочене;

18. Водопад Гюллек на река Дюлгердереси/Перперек/– с. Даскалово, община Черноочене;

19. Водопад Вилна зона - гр. Маджарово - маркиран е в Google maps;

20. Водопад „Безименен“ - с. Габерово, община Маджарово;

21. Водопадите с. Малко Градище - община Любимец - маркирани в Google maps - Екопътека "Тайните водопади";

22. Водопад „Безименен“ - с. Белополяне, община Ивайловград;

23. Водопад Сарп - с. Желъдово, община Джебел – маркиран е в Google maps;

24. Водопад Дупката(Герме бунар) - махала Шипок, с Желъдово, община Джебел – маркиран е в Google maps;

25. Казаните на река Коджагьоз дере - с. Равен, община Момчилград;

26. Водопад Дикилиташ - река Харманлийска, с. Сърница, община Минерални бани;

27. Водопад на река Кюмюрлукдере - гр. Харманли;

28. Водопад на река Курудере - гр. Харманли;

29. Водопад на река Банска - местност Боаза между с. Гарваново и с. Татарево, община Хасково;

30. Водопад Душан - река Дюшундере, землище с. Красино, под махала Язовец, община Крумовград;

31. Водопад Водопада - река Дюшундере, землище с. Джанка, до махала Фитка/с. Сбор/, община Крумовград;

32. Водопад Буреще - река Дюшундере, землище с. Падало, до с. Сбор, община Крумовград;

33. Водопад Мандрата - река Ташбунар дере, землище с. Чал, южно под махала Бадино, община Крумовград;

34. Водопад на река Каракая дере - с. Старейшино, община Кирково – маркиран е в Google maps;

35. Водопад на река Хримищинско дере – с. Хухла, община Ивайловград;

36. Водопад на река Каракуз дереси - с. Студен кладенец, община Крумовград.
Нед Ное 07, 2021 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Водопад Дупката(Герме бунар) Отговорете с цитат
Представям ви една красота като снимките са предоставени от Нина Серафимова.


Водопад „Дупката(Герме бунар)“ - с. Желъдъво, община Джебел, област Кърджали.



Намира се на река Ълъджа дереси и е с непостоянен оток.

Коорднинатите му са: GPS: 41.438137, 25.213187

Маркиран е вече и в Google maps.

Като цяло е леснодостъпен, но си изисква лека разходка. Асфалтов път има дотук - GPS: 41.447005, 25.211820

Има чешма и може да се паркира автомобила. После се хваща дерето надолу, като трябва да се прехвърлите откъм десния бряг на рекичката и започвате да се спускате по нея следящи координатите.

Другият по-лесен вариант е, да се продължи да се продължи по черен път за махала Шипок. Пътят от тази година бе в отлично състояние, така че не е проблем

за какъвто и да е автомобил. Стига се дотук и се паркира някъде - GPS: 41.440398, 25.216502.

Хваща се пеша черния път вдясно спускащ се надолу към гората и се върви по него дотук - GPS: 41.438333, 25.214686. Оттам нататък посока запад към дерето е "Глиганинг", не повече от 100-150 м.


А сега снимките! Very Happy

































Нед Ное 07, 2021 11:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Entusiast



Регистриран на: 16 Юни 2020
Мнения: 91

Мнение Отговорете с цитат
Чудесни снимки и много интересен водопад! Smile

_________________
И най-лошият ден в планината е по-хубав от най-хубавия ден на работа.
Пон Ное 08, 2021 11:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Entusiast написа:
Чудесни снимки и много интересен водопад! Smile



Да, заслугата е на Нина Серафимова. Тя нарочно ме изпревари с посещението, за да ме дразни. Признавам си, че изпипва много добре нещата от фотографска гледна точка.

С нейните снимки съм добавил в Google maps този водопад.
Пон Ное 08, 2021 12:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Този е доста необичаен! Ако някога имам път натам, ще го погледна.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Ное 08, 2021 12:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov