ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Питане за Куру дере над Габарево

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Питане за Куру дере над Габарево
Автор Съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Питане за Куру дере над Габарево Отговорете с цитат
Дали познавачите на района ще споделят докъде може да се стигне по самото Куру дере? Минавал съм кръгово през Соколна, Киминчето и слизане по западния рид на дерето. Но вътре не съм влизал. Проходимо ли е донякъде и струва ли си? Не успях да намеря кой знае каква информация освен предупреждения за иманяри.
Пон Апр 11, 2022 4:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Man



Регистриран на: 11 Ное 2021
Мнения: 17

Мнение Отговорете с цитат
дали може да се стигне с лек автомобил до "паркинга" означен на картата "бгмаунтайнс" в местността Барата над с.Габарево? Може ли да позва пътя със синята маркировка за придвижване с автомобил и паркиране покрай пътя и кой от двата пътя е по добър?
Вто Апр 12, 2022 1:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Man написа:

Не е проблем достигането до барата. Последно съм си оставял колата до едни руини, стоящи непосредствено до началото на пътеката в гората. Пътят е този покрай реката. Доколкото знам, мнозина така правят. Зависи обаче и какво ще правиш. Ако са някакви кръгове из Триглав, може да се ползва и паркинга до ВЕЦ Тъжа - изглежда някак по-сигурно. Миналата година последно ходих там, направих кръгче и от барата под Соколна, по земните пътища се върнах обратно на Тъжа и си взех колата...
Вто Апр 12, 2022 5:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Man



Регистриран на: 11 Ное 2021
Мнения: 17

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за информацията!

Обмислям маршрута предложен от Antoon - кръгов маршрут до м.Киминчето през месец май.

Ние правим еднодневни преходи като ходим с бавно темпо.

Пътеписите в форума с изходна точка ВЕЦ Тъжа ги чета, но ме стряскат с дългото хоризонтално разстояние комбинирано с голяма денивелация. Май трябва да се пробваме да видим до къде ще можем да стигнем.
Сря Апр 13, 2022 10:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
По западния ръб на Куру дере в безлесната част върху пътеката имаше стада крави без пастир, но за сметка на това охранявани от каракачанки. В един момент ме обградиха в кръг седем. Трябваше да ползвам древни нецензурни заклинания и по-едри камъни. Но това бързо го забравих по-надолу в гората. На места пътеката практически я нямаше и на едно такова имах съвсем близка среща с мама меца и малкото мече. Добре, че те реагираха по-бързо от мен и се изнесоха. Та да се имат пред вид тези особености.
Миналата пролет в района на Търниченското пръскало рейнджърите ме предупредиха за наличието на мечки, та явно не са изчезнали.
Сря Апр 13, 2022 11:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Man



Регистриран на: 11 Ное 2021
Мнения: 17

Мнение Отговорете с цитат
Направихме планираната екскурзия в района. Заради предупреждението за кучета и мечки го направихме отиване и връщане през х.Соколна, за да избегнем западния ръб на Куру дере. Маршрута бе от м.Барата през х.Соколна до вр.Танас тепе. Прехода гарантира много отлични гледки, препоръчвам го.

Пътуването с лек автомобил по земния път до м.Барата е възможно, но малко притеснително.
Вто Май 03, 2022 3:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov