ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине (Е3): 2022 г.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине (Е3): 2022 г.
Автор Съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Източник: https://www.facebook.com/boris.borisov.77770/posts/pfbid0zDfVjFDE5DtkDfhzqUA...
















































____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Юли 28, 2022 10:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Мерси за информацията, много полезно Smile успех !

П.С - беше хубаво да го питаме преди това дали е ок, да постваме информацията тук, но като гледам си е направил постовете напълно отворени и могат да се видят от всички, затова че се надявам да няма нищо напротив Smile


Благодаря на Стефко, че е копирал всичко тук, както и на Пацко, че го накара! Very Happy Естествено, че нямам нищо против, аз ако не искам нещо да се знае, не го пиша в интернет Laughing Даже, Стефане, като си такъв талантлив издател и ако нямаш нищо против, да ти препратя материалите за КЕ2015, за недовършения разказ, дето сестра ти ги почна, ма по някаква причина не ги довърши Laughing На мен проблем ми е качването на снимки тук и затова не го правя сам... Sad
Чет Юли 28, 2022 4:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Поздрави за преминаването, кратко и бързо Smile . Кажи сега как са краката ? Да знаеш това с херпеса не е добре, поизтощил се е , едва ли е от притеснения само. Другото което щях да те питам е ти по тези заслони какво си носеше за да спиш по тях. Гледам спален чувал няма, не поизмръзна ли на някои ? Другото което е , ужаса на Риш как е ? Обрасло ли е много ?
Някакви промени по трасето, които да са ти направили впечатление и да има значение за преминаването, които не си ги виждал преди ?
Чет Юли 28, 2022 4:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Поздрави за преминаването, кратко и бързо Smile . Кажи сега как са краката ? Да знаеш това с херпеса не е добре, поизтощил се е , едва ли е от притеснения само. Другото което щях да те питам е ти по тези заслони какво си носеше за да спиш по тях. Гледам спален чувал няма, не поизмръзна ли на някои ? Другото което е , ужаса на Риш как е ? Обрасло ли е много ?
Някакви промени по трасето, които да са ти направили впечатление и да има значение за преминаването, които не си ги виждал преди ?


Краката са добре, то когато си с колело, повечето време не вървиш все пак, а се возиш... Wink Нямам мазоли, пришки, протривания, не съм ги мазал с нищо. Предпоследният ден почна да ме боли сухожилието отгоре, обратното на ахилеса, че не го знам как се казва, на левия крак, от изтощение и пренапрягане... След мазане с репарил гел на другия ден почти не се усещаше болка, но пък почна болка в същото сухожилие на десния крак. И тя след кратка почивка изчезна, нищо сериозно. На мен херпеси ми излизат винаги, когато нещо силно ме притесни, от стрес, в случая може да е и в съчетание със силна перманентна преумора. Носех си 750-грамов спален чувал с комфорт 14 градуса, автомобилен сенник вместо шалте и един китайски найлонов биви-чувал с отразяваща топлината вътрешна повърхност. Общо бивачни - 1 кг. Сенникът не си свърши добре работата и не ме изолираше достатъчно отдолу, брах студ с него и на връх Ком, където беше първата нощувка, и на Планински извори на ламарината, и на Бутора. Китайското биви се оказа, че прави страхотен конденз отвътре, от който се мокри и спалния чувал. Него го ползвах само на вр.Ком, после не се е налагало. Ужасът на Риш го минах по северния път, по него пурвата половина е чиста, втората половина е обрасла, като последния километър е доста обрасъл, но може да се минава без големи проблеми. Промени по трасето... Има нови горски пътища, по които се движиш бързо. Има обаче и такива, които имат твърде много камъни по тях - бившия асфалт към Кадемлията, спускането по Герила... Пътят към Пробойница е в много лошо състояние и с много камъни по него, не можах да карам на много места, особено с мойта твърда вилка... Пътищата преди Емине също са доста съсипани от дърварите. Тоя след Дъскотна, по Мандренски рид, е в доста по-лошо състояние в сравнение с това, което беше преди години. Ако има някакви по-конкретни въпроси за конкретни участъци, ще ми е по-лесно да отговоря... Wink
Чет Юли 28, 2022 5:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления за прехода, Борисе! Ком-Емине е от този тип преживявания, които никога не могат да те оставят безраличен, ако веднъж си се докоснал до магията. И това не е неземната красота на Балкана, а начинът, по който тази Пътека докосва и оставя своя отпечатък във вътрешния свят на пътешественика.

Respect

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Чет Юли 28, 2022 8:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Ами ако може да кажеш, след Прохода на републиката, ако си забелязвал, на местата които си отсядал имало ли е липса на обхват на телефоните и на кой мобилен оператор. Или ако се сетиш по-дълги участъци, където е нямало обхват ?
Пет Юли 29, 2022 12:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LorDDemoniC



Регистриран на: 11 Авг 2015
Мнения: 134
Местожителство: Самоков

Мнение Отговорете с цитат
Браво Борисе машина си! Аз за втори път се контузвам по пътеката ... ма няма да и се дам Very Happy https://youtu.be/UE6ZRtaitiM

_________________
Самоковец ... това е едно същество средно аритметично от човек, дърво и животно ...
Пет Юли 29, 2022 12:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
LorDDemoniC написа:
Браво Борисе машина си! Аз за втори път се контузвам по пътеката ... ма няма да и се дам Very Happy https://youtu.be/UE6ZRtaitiM


Много добро видео Smile поздрави. Иначе поздрави за желанието и дано следващия път си добре със здравето и да имаш повече време да се подготвиш физически. Според мен има накъде да понамалиш багажа .. тежичко си е ..
Пет Юли 29, 2022 11:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Ами ако може да кажеш, след Прохода на републиката, ако си забелязвал, на местата които си отсядал имало ли е липса на обхват на телефоните и на кой мобилен оператор. Или ако се сетиш по-дълги участъци, където е нямало обхват ?


Моят телефон през цялото време е на самолетен режим и изобщо не търся обхват. Спах на Бутора, там имаше обхват, на Грабул съм.
Пет Юли 29, 2022 2:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aiwara



Регистриран на: 03 Авг 2022
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте. След Е4 и Е8 предните две години сега предстои Е3 с колело (този път) за мен. Дали някой може да даде .gpx трак специфично с колело? Интересува ме къде точно има разни заобиколни пътеки, подходящи за колело (ясно ми е, че не всичко може да се заобиколи и ще бутам и нося много, но все пак където е възможно би било добре). Вече разполагам с няколко пешеходни трака. Благодаря!
Сря Авг 03, 2022 11:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
aiwara написа:
Здравейте. След Е4 и Е8 предните две години сега предстои Е3 с колело (този път) за мен. Дали някой може да даде .gpx трак специфично с колело? Интересува ме къде точно има разни заобиколни пътеки, подходящи за колело (ясно ми е, че не всичко може да се заобиколи и ще бутам и нося много, но все пак където е възможно би било добре). Вече разполагам с няколко пешеходни трака. Благодаря!


Дано Борис ти ги прати, той има доста преминавания баш с велосипед.
Сря Авг 03, 2022 11:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Браво Борка. Не се и съмнявах, че ще успееш.
Голям си!
Сега предстои по-трудното.
Четох във фейса, че искат да ти ограничат вече тръгването. Обработка трябва, че не е далеч денят, когато баща и син ще тръгнат по пътеката!
Бъди здрав, това е много важно!

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Авг 04, 2022 5:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1220
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
aiwara написа:
Здравейте. След Е4 и Е8 предните две години сега предстои Е3 с колело (този път) за мен. Дали някой може да даде .gpx трак специфично с колело? Интересува ме къде точно има разни заобиколни пътеки, подходящи за колело (ясно ми е, че не всичко може да се заобиколи и ще бутам и нося много, но все пак където е възможно би било добре). Вече разполагам с няколко пешеходни трака. Благодаря!


Дано Борис ти ги прати, той има доста преминавания баш с велосипед.


Он много пъти го е карал, ама е скаран с техниката. Нищо де, устно или писмено може да опише всички вариации удачни за чолело.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Авг 04, 2022 6:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
aiwara написа:
Здравейте. След Е4 и Е8 предните две години сега предстои Е3 с колело (този път) за мен. Дали някой може да даде .gpx трак специфично с колело? Интересува ме къде точно има разни заобиколни пътеки, подходящи за колело (ясно ми е, че не всичко може да се заобиколи и ще бутам и нося много, но все пак където е възможно би било добре). Вече разполагам с няколко пешеходни трака. Благодаря!


Явно никой няма да ти даде трак, но ако си сериозен във форума и продължиш да го следиш, ще ти запиша специално за теб един и ще ти го пратя, да кажем догодина. Ако ти ме изпревариш, ти ще запишеш един трак и ще ни зарадваш тук във форума.
Съб Авг 06, 2022 8:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aiwara



Регистриран на: 03 Авг 2022
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
Да, май няма да получа трак, но и така ще го измисля. Smile Надявам се да ми остане време и да запиша нещо, иначе трябва да тръгнем (2ма човека сме) на 20-ти по план. Надявам се силата, колелетата и времето да е с нас. Razz
Вто Авг 09, 2022 11:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 4 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov