ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине (Е3): 2022 г.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине (Е3): 2022 г.
Автор Съобщение
aiwara



Регистриран на: 03 Авг 2022
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
Аз трябваше да тръгна по план на 20 август, с приятелче, с колелета, както бях писал и преди. В крайна сметка тръгнахме 5 дни по-късно заради гръмотевиците и дъжда - на 25 август. Карахме (бутахме, носихме предимно, както се очакваше Very Happy ) 4 дни и стигнахме точно до Старопланинското Конче, когато почна яко да гърми и предвид прогнозите за поне 5 дни гърмене и яко дъжд, се върнахме... Иначе се движехме доста добре. Реално аз лично се отказах заради приятелчето, че то не се чувстваше добре с гръмотевиците (то не че аз се чувствах, но бях готов да рискувам поне още ден-два). В крайна сметка май не сгрешихме спред това, което се случи с наводненията, щяхме да сме някъде там предполагам... Иначе с това темпо спокойно щяхме да свършим за 9-10 дни... И за това ме е най-много яд, защото цяла година се готвих и реално изринах планината, имах супер много сили и никаква умора, макар че пак леко прекалих с багажа (към 11 кила пълна раница - само спалния чувал и хамака бяха на колелото, плюс две резервни гуми и комплект за лепене). Просто нямаше как да стоя 5 дни на някаква хижа и да чакам времето да се оправи, нямам толкова отпуска... (а и приятелчето не исках да оставя).

Догодина ще си го направя пак на 100 процента, живи здрави. Мира не ми дава, че не става. Честно ви казвам, всяка нощ го сънувам до сега. Имам мотивацията и желанието и ще се спукам пак цяла година от трениране. Very Happy Надявам се догодина времето да е благосклонно, ще гледам да го изместя края на юли този път (макар че предните 2 години за Е4 и Е8 след 20 август времето беше перфектно, не знам какво стана тази година).

И този път може би ще се пусна сам, че приятелят беше малко слабичък на бутането и носенето - грешни очаквания имаше, че повече ще се кара. Освен ако не ме убеди, че е готов де. Very Happy Обмислям и вариант да си го направя откъдето стигнах докъм Шипка/Бузлуджа пеша и после някой да ми докара колелото и газ яко.
Сря Сеп 07, 2022 4:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Ден 4 - х. Буковец - х. Химик 25.32 км 766 м денивелация близо 7 часа. Днес лежерен ден с тръгване в 10.00 часа , пак недоял и недоспал. Даже стана толкова лежерно, че след 4тия час се усетих, че лежерно не значи че не трябва да ходя.

На прохода на републиката отбелязах пълното преминаване на ком емине за 1 година 3 дни 27 часа 10 секунди и 5 милисекунди и желая да се впиша при рекордьорите за най-бавно преминаване в историята. Разбрах всичко за химик и собственика в детайли, работата е дебела Smile иначе базата е топ.

Щях да си почина супер, ама дойдоха и едни изтрадали осмърдяни чужденци, на които трябваше да им и превежам и са при мен . Единия е сурояд и като гледам не иска да се къпе, въпреки че тук е много чисто и има всички условия.


Най - тъпото е че имат палатки и всичко за бивакуване а спят тук. Не мога да си го обясня това
Сря Сеп 07, 2022 10:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Не става ясно планираш ли да мяташ мидички от Ком, но имай напредвид, че утре и петък ще е трепач за ходене, но в събота от обяд гледай да не си по високото, че пак ще се сраства небе и земя с гръм и мълнии.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Сря Сеп 07, 2022 11:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
aiwara написа:
Здравейте. След Е4 и Е8 предните две години сега предстои Е3 с колело (този път) за мен. Дали някой може да даде .gpx трак специфично с колело? Интересува ме къде точно има разни заобиколни пътеки, подходящи за колело (ясно ми е, че не всичко може да се заобиколи и ще бутам и нося много, но все пак където е възможно би било добре). Вече разполагам с няколко пешеходни трака. Благодаря!

aiwara написа:
Аз трябваше да тръгна по план на 20 август, с приятелче, с колелета, както бях писал и преди. В крайна сметка тръгнахме 5 дни по-късно заради гръмотевиците и дъжда - на 25 август. Карахме (бутахме, носихме предимно, както се очакваше Very Happy ) 4 дни и стигнахме точно до Старопланинското Конче...

Поздравления за прехода! Smile

Би ли споделил тук джипиес-траковете си, ако има такива?

Също ще е полезно да споделиш в съответните теми и джипиес-траковете си от Е-4 и особено от Е-8 (ако вече не си ги споделил там).

Благодаря предварително!



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Сеп 08, 2022 1:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aiwara



Регистриран на: 03 Авг 2022
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
Пратиха ми ги на ЛС тези тракове, ще питам дали мога да ги споделя и с вас, надявам се да не е проблем. По принцип са полезни, спестиха ми на 2-3 места бутане/носене, но като цяло за пеша си караш по маркировката и няма проблеми. Поне докъдето стигнах аз де, догодина ще видя и останалото как е. Very Happy

Иначе за Е4 и Е8 нямам, правих го пеша и съответно само по маркировката. Smile Не съм ползвал ГПС аз лично, приятелче имаше Orux maps с някаква мега карта на него, но като цяло ползвахме 2-3 пъти, дори и за Е8, което ме изненада.

Edit: @andriii ми ги даде, споделям ги в темата за тракове.
Пет Сеп 09, 2022 8:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Ден 5 - х. Химик - х. Партизанска песен. Там беше екипа на иван гочев, той дойде към 6 , уж да спи 2 часа. Ама спа само 1 и тръгна. Видях и кофето вчера с още един човек към грамадлива и те бягаха бърже, даже май са ми намерили кабела дето си загубих.

Днес слизам към априлци, помеже наште ми се обадиха, че трябва са се оправя гроздето Smile после ще пиша повече
Пет Сеп 09, 2022 10:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Ден 6 - х. Партизанска Песен - х. Мазалат - Х. Тъжа - Априлци. Не знам колко км и денивелация, понеже часовника ми още от предния ден е аут, понеже си загубих кабела по пътя. Ама Кофето ми го е намерил и като приключат те, ще ми го даде. Поне късмет за това Smile .. Освен това си набрах манатарки, тъкмо се бях завайкал че тази годна ще остана без ..

Точно над партизанска песен посока мазалат, където започва първото стръмно, така вдясно има една полянка обрасла с едни все още неизрастнали дървета има мечка, но бяга доста бързо, само като усети някой. Минах през мазалат пак към 10 часа май беше и там пак се говореше кой колко е пил и как не му е добре Smile Там май се пие яко.... или по-скоро пиячите са слаби.

Ден 7 - Събиране, пренасяне и мелене на грозде 1 тон някъде. За почивка пренасяне на няколко кубика дърва. По едно време вечерта, стоя и гледам и се чудя какво става Smile) На ком-емине ли съм или у нас Smile)

Догодина мога да се пусна пак по това време, тъкмо има един почивен ден. Живот и здраве Smile
Нед Сеп 11, 2022 11:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Чудя се дали да пиша подробно по дни, аз снимах и едни видеа този път, доста са скучни имам и снимки ..
Пон Сеп 12, 2022 6:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LorDDemoniC



Регистриран на: 11 Авг 2015
Мнения: 134
Местожителство: Самоков

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Чудя се дали да пиша подробно по дни, аз снимах и едни видеа този път, доста са скучни имам и снимки ..


Давай насам Wink

_________________
Самоковец ... това е едно същество средно аритметично от човек, дърво и животно ...
Вто Сеп 13, 2022 7:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Давай, следим с интерес Very Happy
Вто Сеп 13, 2022 4:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Ще пусна след няколко дни, че имам работа и е малко играчка. Smile
Сря Сеп 14, 2022 9:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Страница 8 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov