ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Garmin GPS проблем с карти
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Garmin GPS проблем с карти
Автор Съобщение
m.zyumbilski@abv.bg



Регистриран на: 16 Май 2022
Мнения: 24

Мнение Garmin GPS проблем с карти Отговорете с цитат
Здравейте, колеги планинари,

От няколко години ползвам устройство Garmin GPSMAP 60CSX и тази година реших да ъпдейтна картата с новокачената такава за директен ъплоуд в приемника от bgmouontains.org. След като пробвах почти всички налични карти на сайта, преформатирах сд картата няколко пъти, картата все още не е видима на устройството. Следвах всички стъпки при качването на картата в картата с памет, но за съжаление- нищо.

Някой би ли могъл да ми сподели как да кача новата карта, така че да е видим ана устройството, или ако случайно съм я качил- как да я достъпя? Пробвах през настройките, но уви.

Много ви благодаря за съдействиео
Пон Май 16, 2022 1:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Разопакованият от архива .img файл трябва да се сложи в директория \Garmin на приемника.
Провери дали при теб е така.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Май 16, 2022 3:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Garmin GPS проблем с карти Отговорете с цитат
m.zyumbilski@abv.bg написа:
... Следвах всички стъпки при качването на картата в картата с памет, но за съжаление- нищо.

...

Какви стъпки следваш?

Как форматираш външната карта памет – FAT32 или NTFS?

Къде копираш джипеис-картата – направо във външната карта памет или създаваш папка Garmin във външната карта памет и вътре в тази папка Garmin копираш джипеис-картата?




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Май 16, 2022 3:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
m.zyumbilski@abv.bg



Регистриран на: 16 Май 2022
Мнения: 24

Мнение Garmin GPS проблем с карти Отговорете с цитат
Здравейте,

Благодаря за насоките- не знам дали правилно отговарям така, тъй като за първи път пиша във форума, но все пак ще опитам:

@Дидо и Стефан

- форматирах картата веднъж с Windows (FAT 32) и веднъж с MAC ((MS-DOS (FAT)), като следвах стъпките от сайта на garmin https://support.garmin.com/en-US/?faq=ZpYaMzfRLI8SE5KmrY9k27
- Форматирането изтри всички файлове от картата и наново направих папка Garmin, в която поставих съответната карта
- Пробвах 4-те възможно карти от сайта за директен ъплоу (БГ и латиница, основна и олекотена версия), но нит една от тях не е видима

Започнах да се чудя дали съм толкова ТНГ (технически неграмотен човек), и да не би да не ги виждам в менщто на Карти, но там си седи една друга, която явно е запаметена във вътрешната памет на приемника.
Пон Май 16, 2022 3:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Пусни, моля те скрийншот на файлът с картата във файловия ти мениджър, да се виждат директориите също.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Май 16, 2022 3:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
m.zyumbilski@abv.bg



Регистриран на: 16 Май 2022
Мнения: 24

Мнение Отговорете с цитат
здравейте, не успявам да кача снимки тук, затова ги ъплоуднах на този линк: https://we.tl/t-XqFeQyqdIz
Пон Май 16, 2022 7:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Можеш да пробваш да форматираш външната карта памет отново, но без отметката „Quick Format“, тоест пълно форматиране, а не бърз формат. После пак качваш картата.

П.П. Преди време в някой от форумите четох, че е добре (но не било задължително) в папката Garmin на външната карта памет, където се копират картите, да бъде копиран и файлът GarminDevice.xml. Нищо не пречи да се пробва.

П.П.П. Дидо имаше предвид да се виждат директориите, в Уиндоус например вътрешната памет на моя джипиес е „Garmin GPSMAP 64s (H: )“, а външната карта памет в джипиеса е „USB Drive (I: )“:




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Май 16, 2022 8:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
m.zyumbilski@abv.bg



Регистриран на: 16 Май 2022
Мнения: 24

Мнение Отговорете с цитат
Много благодаря за идеите- тази вечер ще пробвам и ще пиша.

Уиндоуския компютър не е при мен и на мака се виждат само тази директория- мисля че устройството е по- стар модел и май не излиза вградената памет, като отделен драйв.

Сега остава да намеря само и този файл GarminDevice.xml- дано мога да го сваля някъде от нета
Пон Май 16, 2022 8:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
m.zyumbilski@abv.bg написа:
...
Сега остава да намеря само и този файл GarminDevice.xml- дано мога да го сваля някъде от нета

Файлът GarminDevice.xml се намира във вътрешната памет на моя джипиес – в папка Garmin. Но не вярвам в него да е проблемът.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Май 16, 2022 8:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
m.zyumbilski@abv.bg



Регистриран на: 16 Май 2022
Мнения: 24

Мнение Отговорете с цитат
пробвах да форматирам пак картата но на мак няма цялостен формат а само една опция. Пробвах да махна картата с памет и да включа устройството, но вътрешната памет не се появява като видим дискSad

Видях в един сайт, че продават карти за Гармин, https://shop.karta.bg/index.php?mod=category&cat_id=41 днес звънях да питам как става номера с тях- отговориха ми, че се инсталират през Garmin Expres приложение, но тъй като моят апарат не е съвместим с него, поради стария модел- утре ще питам какво може да се направи, тъй като явно няма да мина с безплатните картиSmile

Странното е §е миналата и по-миналата година копи-пействах безплатните карти по същия начин, но явно тази година не е моята.

Много Ви благодаря за съдействието- ако се сетите още нещо- ще се радвам да го пробвам, преди да кихна стотина кинта
Пон Май 16, 2022 9:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Ако не ме лъже паметта, тоя GPS няма вътрешна памет с опция да се добавят карти.

Колко GB ти е картата? Устройството разпознава само малки по размер карти, мисля с лимит до 4G ( https://support.garmin.com/en-US/?faq=qGfL8GafT70kjKfDzCwGl8 ). Друго, за което се сещам, е че тая машинка имаше опцията вкл/изкл на външната MicroSD карта.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Май 16, 2022 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
m.zyumbilski@abv.bg



Регистриран на: 16 Май 2022
Мнения: 24

Мнение Отговорете с цитат
Може и така да е- да няма въррешна памет. Затова взех и картата, която е само 2гб, много под лимита. Сега търся опции да не би да съм я изключил по някакъв начин и затова да не е видима от устройството, както ми написа и ти. Много мерси още веднъж, а аз ако успея- ще споделяSmile
Пон Май 16, 2022 10:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Ако не ме лъже паметта, тоя GPS няма вътрешна памет с опция да се добавят карти.

Колко GB ти е картата? Устройството разпознава само малки по размер карти, мисля с лимит до 4G ( https://support.garmin.com/en-US/?faq=qGfL8GafT70kjKfDzCwGl8 ). Друго, за което се сещам, е че тая машинка имаше опцията вкл/изкл на външната MicroSD карта.


Аз съм с 16G, разпознава я и си работи перфектно.
Пон Май 16, 2022 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
m.zyumbilski@abv.bg



Регистриран на: 16 Май 2022
Мнения: 24

Мнение Отговорете с цитат
Получи се, хораSmile Свалих basecamp, mapinstal & map manager и с тях прехвърлих картата устройството (картата му с памет). Сега се прехвърля и след 30-тина минути би трябвало да е готово.

Ако някой има пдобен проблем- може да ми пише m.zyumbilski@abv.bg- ще се радвам да споделя в детайли хваткатаSmile

Поздрави и приятно планинарстване- надявам се тази година лятото да подрани и да е по-продължително.
Пон Май 16, 2022 10:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
m.zyumbilski@abv.bg написа:
...

Ако някой има пдобен проблем- може да ми пише m.zyumbilski@abv.bg- ще се радвам да споделя в детайли хваткатаSmile

...

А защо не споделиш в детайли хватката тук, в настоящата тема във форума? Think




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Май 16, 2022 11:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov