ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Осогово - до връх Руен и обратно

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Осогово - до връх Руен и обратно
Автор Съобщение
Valio



Регистриран на: 28 Окт 2008
Мнения: 304
Местожителство: София, Враца

Мнение Осогово - до връх Руен и обратно Отговорете с цитат
1 ден: 05.12.09г.
Групата ни бе точно за една кола: Боян, Тони, Ани и аз.
Към 10.00 часа бяхме на хижа Осогово. Нямаше места за спане, така, че продължихме към Профилакториума. Запазихме места, но щяха да ни настанят на връщане от върха.

оттук тръгнахме... /снимка от 26.10.08г./

Оставих колата на разклона за хотела и профилакториума и към 11.00 часа тръгнахме. Времето бе сравнително топло и приятно за ходене.

панорама от заслон „Превала”

За 3.30 часа бяхме на връх Руен. Качихме само връх Църни камък и след това по подсичащия коларски път.

връх Църни камък

На върха обстановката си бе зимна. Направихме снимки и се отправихме към заслона, защото захладня.

групата на връх Руен

В заслона не бе комфортно. Значително по топло, отколкото навън, но въздуха бе застоял. Затова не се бавихме много.
По обратния път успяхме да щракнем по някоя снимка, когато облаците се вдигаха. След 17.30 часа започнахме да използваме челниците, защото имаше много локви по пътя. Слязохме до колата за 3.00 часа.
Вечерта в Профилакториума се появи Ачо с негов приятел. Следващия ден щяха да атакуват Руен. Говореха за 6.00 - 6.30 часа да тръгнат. На мен не ми се ставаше толкова рано, защото бях шофьор, а не бях се наспал.

2 ден: 06.12.09г.
Доколкото разбрах ранната група са тръгнали към 7.00 часа. И Тони се е присъединил към тях, но до заслон „Превала”.
Останалите се излежавахме до късно.
Към 10.00 часа Боян тръгна по асфалтовия път към Кюстендил. Не го свърташе на едно място. Аз се пораходих наоколо за около един час. Уговорката за тръгване бе 11.00.
Като наближи времето за тръгване звъннах на Тони, но се оказа, че той доста ще закъснее.
По някое време и Ани реши да тръгне пеша. По пътя Ани и Тони се срещнали, така, че след като се чухме аз ги настигнах. Малко преди село Богослов настигнахме и Боян.
В Хисарлъка се срещнахме с Ева. Хапнахме в един хубав ресторант. Все пак бе Никулден...
След това посетихме наскоро реставрираната църква „Св. Георги” в Кюстендил.


Всички снимки:
Пон Дек 14, 2009 11:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tonysd



Регистриран на: 01 Юни 2009
Мнения: 105
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И аз да вметна някои мисли за ходенето Smile

Умората от вечерта беше голяма (моята 2х, Вальо ще си каже за неговата, ама според мен - поне 8х).

Въпреки нея сутринта успях да стана и не след дълго тръгнахме по пистата над х. Осогово. Трима души и една планина, без да става дума за кучето. Пистата, погледната от този ъгъл изглежда по-стръмна и дълга, отколкото е, но издрапахме до горе точно навреме, за да посрещнем изгрева. Мъглата от предния ден беше слязла в ниското и имаше прекрасна видимост към Руен.







Оттам по билната пътека през върховете Кюнек и Човеко стигнахме до премката на Бегбунар.







Основната част от групата, следвана от кучето замина към Руен, а аз тръгнах по пътя, който слиза към Каракашка махала.







Наистина закъснях с 30-тина минути, които ако си на хубаво място изглеждат пренебрежимо малко, но ако чакаш в хижата сигурно са цяла вечност. Особено на Никулден Smile

От тук нататък Вальо е разказал основното, само ще вметна, че църквата е в кв. Колуша и е от X-XI век.
Пон Дек 14, 2009 1:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Добре сте се разтъпкали.. Smile
Вальо, Вальо...закъса го. Кой те караше да казваш, че имаш кола. Добре ти беше преди - а сега вече те вербувахме, и няма отърване. Laughing
Вторият ден свободна програма - разчупено е било. Wink

Тони, неделните красоти са екстра, а последната снимка с импровизираната къща-кола/фургон/ е мноу яка..Smile

По-здрави...и до-скитане.. Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Пон Дек 14, 2009 6:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Niksi написа:
Вальо, Вальо...закъса го.


Емчи то да не можеш да цапнеш няколко бири след баира живот ли е ? Wink
Хубава разходка сте си спретнали, аз на Руен все още не съм бил.
Ачо сподели за ходенето в неделя как беше, като цяло май времето беше по- добро от това в събота.

_________________
Който пие бира не умира!
Пон Дек 14, 2009 7:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Valio



Регистриран на: 28 Окт 2008
Мнения: 304
Местожителство: София, Враца

Мнение Отговорете с цитат
Tonysd написа:
Умората от вечерта беше голяма (моята 2х, Вальо ще си каже за неговата, ама според мен - поне 8х)

dobrudjan4e написа:

Емчи то да не можеш да цапнеш няколко бири след баира живот ли е ? Wink

Oops Не поне 8х, а само 7х Very Happy
Niksi написа:
Вальо, Вальо...закъса го. Кой те караше да казваш, че имаш кола. Добре ти беше преди - а сега вече те вербувахме, и няма отърване. Laughing

Ще видиш като си закарам колата пак във Враца. Cool
Пон Дек 14, 2009 8:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ооо ти здраво си се уморил Laughing .

_________________
Който пие бира не умира!
Пон Дек 14, 2009 11:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Jirko



Регистриран на: 01 Дек 2008
Мнения: 74
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Брей каква промяна,все още снегът е малко,но преди седмица и нещо си карах спокойно с колелото там горе.Зимата вече си дойде с пълна сила.
Вто Дек 15, 2009 11:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Дойде ами, оня ден газих 60-70 см навеи на 1900 метра ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Дек 15, 2009 11:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
anadel



Регистриран на: 03 Дек 2008
Мнения: 78

Мнение Отговорете с цитат
За да не са "празни приказки" изчаках статистистическата сводка и качествената документация, но това си беше в архивите на душата, та го извадих да го споделя Smile

http://forum.planinari.info/viewtopic.php?t=890
Вто Дек 15, 2009 3:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ани, нямам думи Shocked Cool .

_________________
Който пие бира не умира!
Вто Дек 15, 2009 4:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Ани, страхотна си - както винаги, разбира се. ръкопляскания ръкопляскания ръкопляскания

Продължавай в същия дух...

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Вто Дек 15, 2009 8:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
meden



Регистриран на: 26 Сеп 2008
Мнения: 28

Мнение осогово - руен Отговорете с цитат
и аз имах честта да изкача руен тази година,но успях да хвана последния есенен влак за върха на 28-ми ноември.явно след мен се е вмъкнала Баба Зима.прехода беше традиционен-х.Осогово-заслон Превала-з.Шапка-в.Руен и обратно,макар следващия път да го направя слизането през Гюешево.Ето и от мен звук и картина в това клипче: http://www.vbox7.com/play:5f0ef427
Сря Дек 16, 2009 1:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lupus_ai



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 10
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат


това е една от главните забележителности на Осогово Exclamation

_________________
http://ranica.eu/#Lupus
Чет Авг 02, 2012 10:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov