ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Компания за връх пирин-пътеката от хижа Предел
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Компания за връх пирин-пътеката от хижа Предел
Автор Съобщение
nickbaizel



Регистриран на: 08 Май 2011
Мнения: 56
Местожителство: София

Мнение Компания за връх пирин-пътеката от хижа Предел Отговорете с цитат
Петък, събота и неделя планирам освежаване на маркировката от хижа Предел до циркуса под връх Пирин. Компания ми трябва-нося си боя на спрей и инструменти, просто някой ако има желание за трек и разговор.
Вто Май 31, 2022 7:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nickbaizel



Регистриран на: 08 Май 2011
Мнения: 56
Местожителство: София

Мнение хубаво трошете си главите Отговорете с цитат
Няма да мацам повече-спокойно. Нито маркировка нито клек нито нищо. Нали това искате. Няма повече балъци. Нито ще си давам от времето нито от парите. ДГД!
Чет Юни 02, 2022 7:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Е как така?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юни 02, 2022 8:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
nickbaizel



Регистриран на: 08 Май 2011
Мнения: 56
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Стана. Наистина ми писна
Чет Юни 02, 2022 8:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1695
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Не знам на кого си сърдит???
Чак ДГД.
Пет Юни 03, 2022 10:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Със .ръдня боя не се прави...., Бай Зел,.... Отговорете с цитат
nickbaizel написа:
Няма да мацам повече...
Нито маркировка
нито клек
нито нищо.
Няма повече балъци.
Нито ще си давам..


....нужно е и малко ухажване. НЕма кЪ да стане с картофено пюре на прах, полуготови спагети и нЕкакви си вакуумирани неща, които някои даже ядат!

"Каня някой да ми свири и пее, пък аз ще играя?" Не става- няма повече балъци, както е казал един.
Изнапред обяви и оглави един инициативен комитет, организирай донорска акция за осигуряване на свежа кръв за ситуацията, въобще изпълни с широкомащабен размах развитието на идеята.
Ми то- козата си сака нейното, според един друг, той вече от "класиците на маркировката и джамбурето".
Така че: НЕМА ДА СЕ КОСИШ, ОТИ ЧЕ ТИ МИНЕ!
Пет Юни 03, 2022 2:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Е нема как да стане така лесно. Те повечето хора си имат работа. Деца, семейства. Аз как да дойда, като трябва да копам и да връзвам лозе и отделно градина, на работа ходя и с още една камара неща се занимавам. Тая година не мога да ида още никъде събота и неделя в планината.

Утре ще ставам в 4 сутринта да ида до Ботев и на обяд най-късно да съм си у нас. Живота е тежък, въпреки че маркировката е хубава работа ..
Пет Юни 03, 2022 4:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: хубаво трошете си главите Отговорете с цитат
nickbaizel написа:
Няма да мацам повече-спокойно. Нито маркировка нито клек нито нищо. Нали това искате. Няма повече балъци. Нито ще си давам от времето нито от парите. ДГД!

Nickbaizel, да не би някой да те е докладвал на парк „Пирин“ и от парка да са ти направили предупреждение?
Не вярвам някой от този форум да те е докладвал. А и да са те докладвали – няма да се сърдиш и да се отказваш!
За мен колко пъти писаха доноси, колко пъти лъгаха и се опитваха да ме омаскарят във фейсбук и колко пъти ме обиждаха... Very Happy
Ала не се сърдех, а махвах с ръка и не се отказвах. Smile От сръдни полза няма! Smile

Аз лично не виня никого, че не иска да маркира с мене! И не се сърдя на никого, че не иска да маркира и да чисти в планините! Smile

Относно компанията – трудно ще се намери някой желаещ само за компания, при условие, че ти маркираш, а той ще трябва да върви бавно покрай тебе. При това с бивакуване на открито в подножието на връх Пирин през месец юни, когато има гръмотевични бури. Освен това всеки си има планове и трябва да направиш съобщението повече време предварително, за да има време да се организират нещата.

Цецко е прав – трябва малко „ухажване“ и предварително планиране и организация. Smile

Nickbaizel, ти защо някой път не дойдеш на някоя форумна среща и/или инициатива от „Доброволчески дейности“?
Така ще се запознаем и ще обсъдим нещата, ще планираме... И после шансът някой да се присъедини към тебе ще бъде по-голям.

Аз лично не маркирам със спрей.
Спреят е по-нетраен (след 1-2 години трябва да се премаркира), повече цапа (особено дрехите), повече се надишвам с боя, особено при вятър.

П.П. Ако ти се маркира в Осогово, Верила или Лакатишка Рила – заповядай! Може и само за компания. Smile



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Съб Юни 04, 2022 9:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Стефане, ти да нямаш възбрана за маркиране в Пирин?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Юни 05, 2022 1:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Нямам възбрана за маркиране в Пирин.

Тази година в началото на месец април маркирах от Мелник до Златолист, води се в Пирин планина.

На 18-19 юни 2022 г. Владо Рилски събира хора за подновяване на маркировка в Пирин и ме покани, мисля да отида.

Обаче гледам да маркирам там, където ми е по-близко. Затова и тази година не съм ходил на Попови ливади.

А новият председател на БТС Венцислав Венев каза в интервю (http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=157562#157562), че според
него международен маршрут Е-4 бил добре маркиран, с изключение на няколко участъци като от Попови ливади на юг до Славянка. Very Happy


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Нед Юни 05, 2022 10:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Е виж помогни на Nickbaizel, че оня маршрут е интересен и важен.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Юни 05, 2022 1:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Нямам нищо против да помогна за маршрута Предела-връх Пирин (не съм го минавал), но пролетната ми програма е пълна.

Наесен може да се организира премаркиране, в което да се включат повече хора.

Остава Nickbaizel да се свърже с нас и да обсъдим по-подробно нещата по организацията.



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Юни 07, 2022 1:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SHOGO



Регистриран на: 10 Окт 2014
Мнения: 229
Местожителство: град София

Мнение Отговорете с цитат
Оти ядосАхте човекО бре, шаШкъни с шаШкъни.... не Ви е срам...
А поне кажете "Срам ме е"...
Чет Юни 09, 2022 8:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Нямам възбрана за маркиране в Пирин.

То и няма как да имаш

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Wink Само за протокола де:
Възбраната е обезпечителна мярка, уредена в чл. 397, ал.1 т.1 от Гражданско-процесуалния кодекс. Тя представлява забрана на собственика да се разпорежда с възбранения имот докато трае съдебния процес или принудителното изпълнително производство.
Чет Юни 09, 2022 9:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Excalibur, оттам не си качвал връх Пирин (по синята марка от Предела), така че дай есента, като пожълтеят листата, да се качим. Smile

П.П. За протокола: Smile

Източник: Речник на българския език – Институт за български език – БАН

Цитат:
ВЪЗБРА̀НА ж. 1. Книж. Забрана. — Разрешавам на твоите войски първи да влязат в Буртудизос като господари и да господаруват в него без ограничения до обяд. Възбрана слагам само върху господните храмове и децата до петнадесет години. А. Гуляшки, ЗВ, 533. По друг начин трябва да се поведе тоя народ, свикнал да си откъсне от градината какъвто и да е плод или зеленчук, винаги, когато му потрябва, когато му се дояде. Не познаваше възбраната, нямаше задръжки за нищо. Ел. Огнянова, НШ, 174.

2. Юрид. Постановена от съдебен изпълнител и вписана в нотариалните книги забрана за разпореждане с недвижим имот, собственост на длъжник. Възбрана върху имота. Вдигам възбрана. Отменям възбрана. Налагам възбрана. Слагам възбрана.

Под възбрана, с ъ м, с е н а м и р а м. За нещо — забранен за разпространение, продажба, употреба, упражняване (съм). В много страни обществеността не е била добре осведомена за големите различия на аматьорския от професионалния бокс и поради тези обстоятелства в много от тях съществували закони, по силата на които боксът бил под възбрана. Ем. Жечев, Б, 9. Поради това, че захарта се намираше под възбрана, бозаджията нямаше нищо сладко, освен оризена боза със захарин. Б. Болгар, Б, 120.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Юни 09, 2022 10:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov