ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком - Емине опити за рекорди
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком - Емине опити за рекорди
Автор Съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Доста добре 7.30 и пристига на бузлуджа. Засега 1 ден 23 часа и 35 минути, ами доста добре е ...
Пет Окт 13, 2023 7:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
След прохода на републиката е вече все още с 4 часа и половина аванс. Така като гледам малко е сдал багажа, дали ще издържи .. не е много ясно... но пък поне може да използва аванса да почине повече, преди да се е доочукал.
Пет Окт 13, 2023 3:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
След котел е, почти където велосипедния път се слива с пешеходния, ама ми дава 0 км/ч и дали е обхват дали почива не знам. На ръба е, ама трудното предстои ..
Съб Окт 14, 2023 7:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 173

Мнение Отговорете с цитат
Точно 3 дена. Остават точно 150 км. На Ломидол е. 6часа в аванс. 6 км/ч средна му е нужната. Да видим. Повече от добре си върви. Успех в последния ден..
Съб Окт 14, 2023 7:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1220
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Калоянчик? Там обхвата се губи нали, или...

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Съб Окт 14, 2023 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
Калоянчик? Там обхвата се губи нали, или...


Ами да губи се точно там, като се започне слизането към Върбица, на Върбица няма, после като тръгнеш нагоре посока Елешница има на места слабо, после пак няма и като се качиш на високото след елешница трябва да има поне малко. За предаване не съм сигурен. Smile .. Въпроса е че долу на Върбица, който е минавал покрай бистро Запой, му стои точката и може автоматично да прати Smile


Цитат:
В 11:35ч. Божо е потеглил от Върбишки проход.



Би трябвало скоро да се получи някаква точка, не им знам технологията на предване каква е Smile .. Достатъчо време има, даже най-вероятно е скоро да се обнови на картата.
Но не мога и да твърдя със сигурност, понеже аз го виждам обхвата на телефона, но както знаеш понякога показва че има, а нищо не може да направиш с него. ..... Така май като се замисля обхвата е около Топкая, като се мине ужасът на риш. Просто съм обърнал внимание че на Върбица нямам и ползвам нета там на заведението и после не ми се налага да гледам... Но като цяло тоя точно район е доста без обхват.
Съб Окт 14, 2023 1:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Спуска се към Ришкия след Голям дебелец, гпс-а е зацепил 3 дни 8 часа и 30 минути, на ръба е за рекорда, но според мен може и да не успее да падне под 4 дни каквата му е идеята ... Зависи сега на финалната крива как ще се чувства, то днес е бая топличко, утре пак така, няма да му е много кеф.

Всъщност ГПС-а е зацепил още преди ГС Елешница и след това си е показвал добре .... Интересното е че предварителен маршрут е сложен Северния път, а той си е минал през Голямата Нива и след това билния вариант. Явно билния вариант е добър Smile) Ще взема да ида някой ден да ги вида тези шубраци там, кое зле кое добре. Макар че сега растителноста не е толкова буйна и трябва да е ок почти отвсякъде.
Съб Окт 14, 2023 4:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LorDDemoniC



Регистриран на: 11 Авг 2015
Мнения: 134
Местожителство: Самоков

Мнение Отговорете с цитат
Влиза в Дъскотна и е бая часове напред мисля ... Още малко и под 4 дни!

_________________
Самоковец ... това е едно същество средно аритметично от човек, дърво и животно ...
Съб Окт 14, 2023 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 415
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Може ли за 10 часа и половина да стигне от Дъскотна до Емине - това е въпросът? При други обстоятелства може би без проблем, но като си бягал 3 денонощия и половина, почти без сън - нечовешко е. Стискам му палци, явно и той усеща, че сега е моментът.
Съб Окт 14, 2023 9:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LorDDemoniC



Регистриран на: 11 Авг 2015
Мнения: 134
Местожителство: Самоков

Мнение Отговорете с цитат
Yan4o написа:
Може ли за 10 часа и половина да стигне от Дъскотна до Емине - това е въпросът? При други обстоятелства може би без проблем, но като си бягал 3 денонощия и половина, почти без сън - нечовешко е. Стискам му палци, явно и той усеща, че сега е моментът.


Той може според мен , но и gps показва , че е на беседката край пътя от доста време ... дано спи 1 час и да направи ударно темпо до края!

_________________
Самоковец ... това е едно същество средно аритметично от човек, дърво и животно ...
Нед Окт 15, 2023 12:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 415
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Да, застоя се там, дано това да е причината. Последно е дремнал преди около денонощие (и 125 км), на Стара река, дали има и 2 часа. Може би няма как да стане без малко почивка. Стискаме му палци!
Нед Окт 15, 2023 12:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LorDDemoniC



Регистриран на: 11 Авг 2015
Мнения: 134
Местожителство: Самоков

Мнение Отговорете с цитат
Yan4o написа:
Да, застоя се там, дано това да е причината. Последно е дремнал преди около денонощие (и 125 км), на Стара река, дали има и 2 часа. Може би няма как да стане без малко почивка. Стискаме му палци!


Bozhidar Antonov/Homo Ludens
1 мин ·
Божо е решил да прекрати опита. Появили са се болки в прасеца 🙁
Повече информация ще сподели той самият, когато успее

_________________
Самоковец ... това е едно същество средно аритметично от човек, дърво и животно ...
Нед Окт 15, 2023 1:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Тези "появили" се болки в прасеца, може да се чете по друг начин, а той горе долу е "болките са толкова силни че не може да се бяга и ходи" .. Малко му остана, обаче за да се откаже няма и 80 км преди края, значи нещата още от предния ден са били на психика и той не е бил добре . Много добър опит, аз още преди бях казал че с тези тренировки няма как да подобри това постижение. Но пък интересното е че заради няколкото много дълги бягания които е направил в чужбина плюс хладното врем, му помогна да направи много километри тази година.
Но той вече е към края за тези прекаено дълги и тежи неща. Може би догодина да направи 1 опит, обаче трябва да се готви доста по специфично за да си подобри рекорда, ама малко ме съмнява да го направи. Благодарение на тези претоварвания също така е много вероятно травмите да започнат да стават хронични, ама то и годинките напредват Smile Всичко си има цена , физиката не може да се пренебрегне, колкото и на хората да им се ще да вярват в чудеса. Въпроса е на късмет, колко дълго ще може да изкараш.

Все пак аз си мисля че ако иска да си свали времето под 4 дни, догодина трябва да направи специфична подготовка само за него, като за последно може и да го свали под 4 дни. След догодина едва ли вече ще има някакви шансове.
Нед Окт 15, 2023 3:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 173

Мнение Отговорете с цитат
https://www.youtube.com/watch?v=pXnOHZrWdBc&ab_channel=MartinStefanov
Съб Ное 11, 2023 8:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
andriii написа:
https://www.youtube.com/watch?v=pXnOHZrWdBc&ab_channel=MartinStefanov


Еххх че мързеливооо .. Smile

Това е линк към филма "До Дъскотна и назад", за последното преминаване от 2023 по Ком-Емине на Божидар Антонов с автор Мартин Стефанов .. Както винаги , че дори и повече, качеството е супер.
Съб Ное 11, 2023 9:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov