ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Запитване за лог от с.Розино до х.Ехо (и други въпроси)

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Запитване за лог от с.Розино до х.Ехо (и други въпроси)
Автор Съобщение
Xaxas



Регистриран на: 17 Дек 2009
Мнения: 15

Мнение Запитване за лог от с.Розино до х.Ехо (и други въпроси) Отговорете с цитат
Привет, приятели!

Понеже смятам да прекарам с познати новата година на х. Ехо, пък точно на нея досега никога не съм ходил и не знам пътеки и нищо се чудех дали някой има трак лог от с. Розино до Ехо и дали пътеката е подходяща за зимни условия (без снегоходки, не всички от групичката имат). Също така да питам чисто ориентировъчно колко часов преход да очаквам, около 6?

А, да, лога ми трябва за Garmin-че Smile

Благодаря предварително на отзовалите се!
Чет Дек 17, 2009 6:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
Привет

За да стигнете до х. Ехо през зимата трябва да минете или през вр. Юмрука или през вр. Кавладан, в зависимост откъде тръгвате. Не се знае колко ще е снега на нова година, но не вярвам да става за подсичане – склоновете и на двата върха са брутални. Освен снегоходки е желателно да имате и котки, особено за Юмрука. Времена няма да коментирам, но имайте предвид, че Розино – Ехо през зимата си е сериозен преход (параклисът е построен неслучайно).

Съвет: ако имате възможност тръгнете от Рибарица – по-кратко е, а и Кавладан се прехвърля по-лесно.

С трак от Розино не мога да помогна.

_________________
Чет Дек 17, 2009 6:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Xaxas



Регистриран на: 17 Дек 2009
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
pepino_bg написа:
Съвет: ако имате възможност тръгнете от Рибарица – по-кратко е, а и Кавладан се прехвърля по-лесно.


Да, мислих и този вариант, но така трябва да прехвърляме Стара с колите. Като опция го има, хем и ходенето е по-малко, ще го имам предвид, мерси Smile

А в такъв случай трак лог за зимната от Рибарица до Ехо някой да има подръка? Smile

Едит: Абе като гледам Сф - Ябланица - Тетевен - Рибарица е идеално пътче. Мерси, pepino, остава този вариант и значи търся лога от Рибарица до Ехо, зимна Smile
Чет Дек 17, 2009 7:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
Xaxas написа:
Мерси, pepino, остава този вариант и значи търся лога от Рибарица до Ехо, зимна Smile


Да, по-късно вечерта ще пусна линк.

Smile

_________________
Чет Дек 17, 2009 7:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Xaxas



Регистриран на: 17 Дек 2009
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
pepino_bg написа:
Да, по-късно вечерта ще пусна линк.


Златен си! Имам да те черпя значи Smile
Чет Дек 17, 2009 7:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
Трак от Рибарица - зимен.

_________________
Пет Дек 18, 2009 1:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
JimBoj



Регистриран на: 21 Юли 2009
Мнения: 157

Мнение Отговорете с цитат
Ами най добре е да минете от село Христо Даново, пътека излиза направо на хижата не се ходи на открито, което пък означава, че може да има навявания в гората Smile Няма нищо идеално. До поделението има асфалт и там ако се обадите предварително може да оставите колите, ако не може да ги оставите преди или след него по пътя ако не притеснявате за тях, после има доста махане по път и накрая катерене през гората има маркировка, но от момента в който се напуща пътя и се хваща пътеката има малко особености. Пътеката за лятно ходене е 6 часа от селото и 4:30 -5 от поделението.
От Розино до Ехо има две пътеки, една се води Зимна другата лятна, зимната е по едно ребро, а лятната в гората, вероятно заради навяванията, пресичат се пред юмрука и Зимната, качва върха а лятната, подсича, но при тези валежи посичанията са изключени, и а това с 6-те часа това си е на сухо, зимата в сняг може и дабъл да стане, че и повече, което си важи и за пътеката от Даново
А на тази пътека от Розино до хижа Ехо преди около 15 години имаше трагичен инцидент с група туристи, по коледа трима загинаха малко преди върха. Това е една от причините да се построи параклиса. Така че там винаги едно на ум. Ранно тръгване сериозна подготовка и екипировка.
Винаги съм се чудил на хора, които решават за първи път да отидат на някое място през зимата !!??? мисля, че дори GPS не е чудотворно средство, което напълно да замени познаването на планината.
Пет Дек 18, 2009 2:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Xaxas



Регистриран на: 17 Дек 2009
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
JimBoj написа:
Винаги съм се чудил на хора, които решават за първи път да отидат на някое място през зимата !!??? мисля, че дори GPS не е чудотворно средство, което напълно да замени познаването на планината.


Благодаря много за информацията, особено за мястото за оставяне на колите Smile
Не се притеснявам от ходене, а и не съм напълно бос - просто любимата ми планина е Рила и с радост бих отишъл за нова година на някоя рилска хижа, но за съжаление навсякъде е заето, а на Ехо имаше места. Вярвам, че с карта и компас ще се оправя идеално, трак лога ми е само за превантивна мярка и в случай на мъгла/виелици/такива ми ти работи Smile

След съвета на Пепино може би наистина ще минем от Рибарица, че е и по-късо като време, пък всички имаме котки, но не всичките ми приятели са със снегоходки, та ще се цепи пъртинка.

Пепино, благодаря Страшно много! Лога е идеален, ще почерпя Smile
Пет Дек 18, 2009 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
JimBoj



Регистриран на: 21 Юли 2009
Мнения: 157

Мнение Отговорете с цитат
Ами както се задържа топло и безснежно, мисля че от Христо Даново ще е най удобно Smile
Пон Дек 28, 2009 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov