ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
хижа Лескова проблем
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
хижа Лескова проблем
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Децата са офроуд група, която редовно излиза с атевета и джипове в планината. След като правят някъде обиколка, сядат да си направят барбекю.

Нещо не ми харесват тия "деца" между 20 и 40 години с атевета и джипове в планината. Що ли?
Пет Окт 07, 2022 7:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Цитат:
Децата са офроуд група, която редовно излиза с атевета и джипове в планината. След като правят някъде обиколка, сядат да си направят барбекю.

Нещо не ми харесват тия "деца" между 20 и 40 години с атевета и джипове в планината. Що ли?



Васко го омаловажава случая, ама тези деца ги има и по х. Беговица и са си баш бабаити. Обясняваха как някой турист ги е заплашил че ще се обадят на 112 и те им отговорили, че повече няма как да има да стъпят там и подобни неща.

Аз съм се нагледал на подобни. Даже тоя да има някаква грешка, да ходят "децата" на друго място.

Аз и другата страна не защитавам, понеже още в началото ви писах че тоя е преекспонирал нещата. Обаче в крайна сметка, не трябва да оправдаваме едното действие с другото.

Докато е прието като нещо нормално "децата" да шумят по всякакво време и да притесняват граждани и хора по градовете, такава ще е и държавата. А децата дали не могат да карат велосипед и ски, както при нормалните държава. Абе ......... кво да го говорим .
Пет Окт 07, 2022 7:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Нищо не омаловажавам, слаби пиячи, слаби биячи.
Много шум за нищо, десетки такива случаи има ежедневно, жалко е че това се допуска.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пет Окт 07, 2022 8:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Айде сега, велосипед и ски... Ти пък съвсем за плужеци ги мислиш! Ей ги, току-що под прозореца ми минаха поредните лайнари с рев на реактивни самолети. А всеки ден чета за пребили се мотоциклетисти. Само че после правят демонстрации, че автомобилистите не ги били пазели! Ами не ми е жал за тях, колкото и да не е християнско! Що щат по планините, и то в националните паркове?
Пет Окт 07, 2022 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:

Докато е прието като нещо нормално "децата" да шумят по всякакво време и да притесняват граждани и хора по градовете, такава ще е и държавата. А децата дали не могат да карат велосипед и ски, както при нормалните държава. Абе ......... кво да го говорим .


Toчно!
Тук си го формулирал идеално, това си мислих и аз. Нещо не мога да си представя моторджиите като онеправданите жертви. Обичали планината, кое точно й обичат докато изравят и шумят? Дивите животни, които гонят ли; флората, която унищожават ли; въздуха, който "облагородяват" ли?

Не изповядвам мнението, че в планината има място за всеки...
Съб Окт 08, 2022 12:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Баш си е така!
Съб Окт 08, 2022 1:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wanderer_142



Регистриран на: 19 Фев 2022
Мнения: 69

Мнение Отговорете с цитат
Та сега се чудя да си платя ли 3-4 безплатни нощувки на Лескова. Имам желание, но имам и съмнение.
А за ДВГ в планините съм категорично против, без да имам нищо лично против хората с бензин в кръвта. Но това е друг филм и краят му е отвъд хоризонта.
Съб Окт 08, 2022 5:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1512
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
"Не изповядвам мнението, че в планината има място за всеки..."

Ако добавим "Стига да не е лайнар", става ли?
Рядко съм толкоз брутален, но има противоречие на логиката, което трябва да се намести бързо.
Съб Окт 08, 2022 7:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wanderer_142



Регистриран на: 19 Фев 2022
Мнения: 69

Мнение Отговорете с цитат
В контекста на по-горното изявление се вразумева, че колегата има предвид онази част от всички, за която планината е място да се напият на чист въздух, слушайки яко чалга или да дават газ до дупка по нанагорнището, без да мислят за природа и околни. Един такъв щеше да ми откъсне кракът с камък от задната си гума. Не бе нарочно, а безхаберие. Както и да е.
Гледам напоследък канал в тубата на една девойка с партизански псевдоним "Малката кегла", наумила си да получи Тройната корона, та тя разправя, че в регламента на прехода на една от пътеките (а то сигурно важи и за трите) е заложено задължението, щеките да се ползват само с гумените накрайници. Представяте ли си какво е отношението към природата в страна с територия многократно по-голяма от нашата.
С извинение, но като стана въпрос за биологични продукти, та се запитах колко ли планинари си носят малката лопатка с особеното предназначение Smile
Пон Окт 10, 2022 10:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimitar-G



Регистриран на: 25 Юли 2019
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
А освен това и хижите отдавна се превърнаха в планински кръчми в които се пие и се купонясва.
Wanderer_142 страната за която пишеш има висока планинарска и екологична култура. В България такава култура отдавна почти я няма и вероятно скоро няма да има.
Пон Окт 10, 2022 7:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer_142



Регистриран на: 19 Фев 2022
Мнения: 69

Мнение Отговорете с цитат
Страната за която пиша и която много мои сънародници им се иска да я нямаше (може би защото там бият негри), има такава култура (не само планинарска) та най-добре е да не ги слагаме двете страни в едно изречение. Колкото и да ми е криво.
Пон Окт 10, 2022 8:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Абе нищо против страната, за която пишеш, ама ми се струва прекалено да слагам гумички, за да пазя камъните. Или може да е друга причината ама не съм схванал Smile
Пон Окт 10, 2022 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer_142



Регистриран на: 19 Фев 2022
Мнения: 69

Мнение Отговорете с цитат
Това каза жената, това препредавам. Не виждам причина да си измисля. И на мен ми е странно, но гумичките са за да не се прецаквала пътеката. Тази от 3 години качва нонстоп клипове и няма как да намеря къде беше. Ако някой познава нашия юнак Петър Ванев да го пита, той със сигурност знае така ли е.
От чуто и четено съм приел, че там е свят по-различен от нашият.
Вто Окт 11, 2022 9:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
zlia написа:
Абе нищо против страната, за която пишеш, ама ми се струва прекалено да слагам гумички, за да пазя камъните. Или може да е друга причината ама не съм схванал Smile


Дали е заради камъните?
Забелязал съм, че острите щеки оставят дупки в почвата. Особено видимо е на по-влажните места...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Окт 11, 2022 4:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Бе те и животните оставят дупки(следи) във влажна почва ама не им слагаме гумени ботушки Smile
Вто Окт 11, 2022 6:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov