ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Хеликоптерно спасяване (минало, настояще, бъдеще)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Хеликоптерно спасяване (минало, настояще, бъдеще)
Автор Съобщение
veso_mitev



Регистриран на: 02 Фев 2019
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Св. Анна, ВМА и Сити клиник също имат. Не е проблемът в местата за кацане.
Чет Яну 05, 2023 2:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3044

Мнение Отговорете с цитат
veso_mitev написа:
Не е проблемът в местата за кацане.

Ми не е. Болницата в Аоста пък няма площадка /или поне не се използва/, но точно в нея карат почти всички спасени с хеликоптер от италианските склонове на Алпите - в участъка от Мон Блан до Монте роза + Парадизо. Кацат на една площадка недалеч и от там с линейка.
Чет Яну 05, 2023 2:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2271

Мнение Отговорете с цитат
veso_mitev написа:
Св. Анна, ВМА и Сити клиник също имат. Не е проблемът в местата за кацане.


Ехааа, аз като отидох в Света Ана нямаше кой да ме вкара в спешното та приятелите. После като щях да ходя на скенер, дойде жената от скенера да пита дали има кой да ме избута до него. И понеже приятелите ми ги нямаше, пропуснах скенера и така до операцията Smile без скенер.

Там само хеликоптерна площадка липсваше. Само се чудя ако кацне нещо да не вземе да пропадне в мазето Smile ... Че там може и гарга да не е кацала скоро.
Чет Яну 05, 2023 6:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5787
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
veso_mitev написа:
Св. Анна, ВМА и Сити клиник също имат. Не е проблемът в местата за кацане.


Ехааа, аз като отидох в Света Ана нямаше кой да ме вкара в спешното та приятелите. После като щях да ходя на скенер, дойде жената от скенера да пита дали има кой да ме избута до него. И понеже приятелите ми ги нямаше, пропуснах скенера и така до операцията Smile без скенер.

Там само хеликоптерна площадка липсваше. Само се чудя ако кацне нещо да не вземе да пропадне в мазето Smile ... Че там може и гарга да не е кацала скоро.

В двора на болницата е хеликоптерната площадка на МБАЛ Св. Анна:

https://kade.si/#av=19/2601925.94/5260359.26/0

Слушането, четенето и обсъждането на натрапени "експертизи" би могло да бъде опасно за вашето здраве. Old

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Яну 05, 2023 6:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Орлин Чачановски



Регистриран на: 20 Дек 2009
Мнения: 26

Мнение 2018 - на заслон "Кончето" Отговорете с цитат
https://www.facebook.com/OrlinChaCha/videos/737529530771738/?notif_id=1672933768076556&notif_t=video_processed&ref=notif
Чет Яну 05, 2023 7:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Трифон П.Трифонов



Регистриран на: 03 Яну 2023
Мнения: 117
Местожителство: Аксаково

Мнение Отговорете с цитат
https://www.flagman.bg/article/283783
Чет Яну 05, 2023 7:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2271

Мнение Re: 2018 - на заслон "Кончето" Отговорете с цитат
Орлин Чачановски написа:
https://www.facebook.com/OrlinChaCha/videos/737529530771738/?notif_id=1672933768076556&notif_t=video_processed&ref=notif



Така или иначе направихте заслона и в момента е супер. Но аз искам да попитам да кажете честно. Каква е причината да се възтанови този заслон в модерен вид ? Целта беше реклама или нещо друго? Защото това което виждам е че в момента се ползва целенасочено за нощувка и то постоянно, а не като резервен вариант в случай на нужда. И това ползване стана много масово откакто му се направи ремонт. Освен това по тази причина, там покрай него мирише доста ........
Чет Яну 05, 2023 8:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Re: 2018 - на заслон "Кончето" Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
И това ползване стана много масово откакто му се направи ремонт...


Как пък го сметна това?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Яну 05, 2023 8:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2271

Мнение Re: 2018 - на заслон "Кончето" Отговорете с цитат
dido написа:
kaloyanv написа:
И това ползване стана много масово откакто му се направи ремонт...


Как пък го сметна това?



Оттогава съм минавал може би 10 пъти и винаги хора отиват там да нощуват, отделно из фейсбук познатите, показват постоянно снимки, как отиват за нощувка там. Но да, прав си може и преди да е било така Smile) Нямам точни данни, може да се каже в случая че правя внушения .. Smile
Чет Яну 05, 2023 8:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Там се запознах с Ведрин и Наско през 2007-а, отивайки съвсем целенасочено да нощуваме с Николай Very Happy
Предполагам Ведрин и Наско също не са попаднали там случайно Wink

Та, отдавна там е така...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Яну 05, 2023 8:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dilaro2



Регистриран на: 17 Апр 2010
Мнения: 126

Мнение Отговорете с цитат
трета година подред ходя там първия/втория(в зависимост от снеготопенето) уикенд на месец май с цел нощувка, като си оставям ските в района на Кръста при Разложки суходол. Последния път обаче беше страшна кочина, май са се навъдили гризачи вътре и в комбинация със оставена отворена храна беше ужасна картинка. Иначе на 31ви наблюдавахме от гр.Разлог заря на кончето, хижа Македония, хижа Яворов, и т.н обаче все още не съм видял снимки във фейсбуко
Пет Яну 06, 2023 1:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
djogobg



Регистриран на: 28 Дек 2016
Мнения: 106

Мнение Отговорете с цитат
На заслона, преди ремонта и след ремонта си е все същото от гледна точка на хора и гризачи. Преди да го ремонтират, като минах пролетно време през него и изтупах одеялата се оказа, че някаква мишка тамън беше родила в едното сгънато одеяло. Не оцеляха малките мишоци, още голички бяха а ги изтупах със самото разгъване на одеялото. Просто трябва да се почиства редовно, за да не става съвсем кочина. Ако някой е влязъл там и си е казал "бре, колко е чисто в новия заслон" това е било само, защото в предишните 2-3 седмици някой, като е минал е и почистил заслона, а не само да пренощува и да си тръгне.
Пет Яну 06, 2023 6:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Правителственият отряд 28 поема спешната помощ по въздуха
Чудесно, значи все пак някаква въздушна помощ ще имаме осигурена. Някои думи на министъра обаче ме смутиха:
Цитат:
При спешна медицинска помощ е безплатно. При търсене и спасяване, искам тези две неща да се разграничават, трябва това да бъде заплатено, защото, имайте предвид, че един такъв полет може да бъде 10 000 лева. Ние не може за всеки, който е решил да отиде в планината, с пари на данъкоплатците да пращаме хеликоптер да го търсим и спасяваме.

Някаква странна неравнопоставеност съзирам тука: за този, "който е решил да отиде в планината", не може, а за онзи, който е решил да се качва по стълбите и си е счупил главата, може. Що така? Shocked
Пет Яну 06, 2023 9:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2271

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Правителственият отряд 28 поема спешната помощ по въздуха
Чудесно, значи все пак някаква въздушна помощ ще имаме осигурена. Някои думи на министъра обаче ме смутиха:
Цитат:
При спешна медицинска помощ е безплатно. При търсене и спасяване, искам тези две неща да се разграничават, трябва това да бъде заплатено, защото, имайте предвид, че един такъв полет може да бъде 10 000 лева. Ние не може за всеки, който е решил да отиде в планината, с пари на данъкоплатците да пращаме хеликоптер да го търсим и спасяваме.

Някаква странна неравнопоставеност съзирам тука: за този, "който е решил да отиде в планината", не може, а за онзи, който е решил да се качва по стълбите и си е счупил главата, може. Що така? Shocked


Този човек не знаеше какво говори ... и това се получава защото има огромен обществен натиск заради инцидентите и всичко това е гасене на олио с вода ..
Само да повторя нещо което не знам защо не му обръщате внимание. Тези хеликоптери много трудно ще се използват за планинско спасяване. Те ще са основно за медицински цели в градски условия, тъй като там нуждата е още по належаща и инцидентите за които има нужда от хеликоптери е страшно голяма. .. Затова че е много вероятно да нямат нито една свободна минута да обслужват инциденти и ако се обадят за планински, чии ще бъде приоритета, някоя тежка катастрофа или един човек в планината ....

Нещата са много които трябва да се вземат под внимание и трябва много воля и много хора които да искат да се случват нещата. Но както казах да се види здравната система в какво състояние и ще си направите и извода какво ще се случи и тук.
Пет Яну 06, 2023 9:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
...Тези хеликоптери много трудно ще се използват за планинско спасяване. Те ще са основно за медицински цели в градски условия, тъй като там нуждата е още по належаща и инцидентите за които има нужда от хеликоптери е страшно голяма...


Кала, ти ги подкара наред вече.
Защо ще да е много трудно да се ползват машините за планинско спасяване? Защо да е по-належаща нуждата от хелита за мед. цели в градски условия?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Яну 06, 2023 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 4 от 10

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov