ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Туристически обувки Tecnica

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Туристически обувки Tecnica
Автор Съобщение
IliyanK



Регистриран на: 12 Яну 2023
Мнения: 7

Мнение Туристически обувки Tecnica Отговорете с цитат
Здравейте, реших да пиша в "Лафче", тъй като въпроса ми е по-конкретен и според мен не е удачно да се зададе в общата тема за екипировки.

Та въпроса ми е следния: Някой пробвал ли е туристическите обувки на марката Tecnica. Грабнаха ме тези https://sportano.bg/p/84878/m-zhki-botushi-za-treking-tecnica-makalu-iv-gtx-black-11243300019?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=%5BDPA%5D%28Wszystko%29_Remarketing_%5BZAKUP%5D&utm_content=%5BWidzieli+produkty+7+dni%5D_Both_20-65_Plt_mix&fbclid=IwAR0c0aW08OQQ_qJ4TTuDevFR0IK6d7uNw-q-TxAz8dmFfKeg5L9TlBAR0FA но просто не съм много запознат с марката (освен, че правят Ски обувки) и нямам опит с нея, а парата не е малка 😄 Няма много ревюта из нета, пък и предпочитам да чуя мнение от някой, който не е платен или бот 😄


Поздрави
Чет Яну 12, 2023 1:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 125
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравей ! Преди 3-4 г. бях тръгнал за Доломити , но поради липса на номера , се прибрах с подобен модел Техника . За жената взех Доломити . За момента и двата чифта се държат отлично , мембраните още работят и Вибрама държи на сняг , за разлика от Норт Фейс ( там и мембраната изпусна за година ) и Алпина . Смело мога да кажа - за тия пари , трисезонка , лека , удобна ,по - добро не се сещам . Но не мога да ги сравня със сериозните им събратя , за нас са напълно достатъчни .
Чет Яну 12, 2023 10:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Re: Туристически обувки Tecnica Отговорете с цитат
IliyanK написа:
парата не е малка

Напротив, това са смешни пари за читави обувки. Ако са читави естествено.
Чет Яну 12, 2023 11:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
IliyanK



Регистриран на: 12 Яну 2023
Мнения: 7

Мнение Re: Туристически обувки Tecnica Отговорете с цитат
vladofff написа:
IliyanK написа:
парата не е малка

Напротив, това са смешни пари за читави обувки. Ако са читави естествено.


Мисля, че се подразбира, че ако са боклуци, цената не е малка. Ясно е иначе как вървят лидерите в бранша.


Последната промяна е направена от IliyanK на Чет Яну 12, 2023 11:15 am; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Яну 12, 2023 11:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
IliyanK



Регистриран на: 12 Яну 2023
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
tomaraya написа:
Здравей ! Преди 3-4 г. бях тръгнал за Доломити , но поради липса на номера , се прибрах с подобен модел Техника . За жената взех Доломити . За момента и двата чифта се държат отлично , мембраните още работят и Вибрама държи на сняг , за разлика от Норт Фейс ( там и мембраната изпусна за година ) и Алпина . Смело мога да кажа - за тия пари , трисезонка , лека , удобна ,по - добро не се сещам . Но не мога да ги сравня със сериозните им събратя , за нас са напълно достатъчни .


Много благодаря за изчерпателното мнение и информация!
Чет Яну 12, 2023 11:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Re: Туристически обувки Tecnica Отговорете с цитат
IliyanK написа:

Ясно е иначе как вървят лидерите в бранша.

Това да не ти е критерий. Искаш ли да ти покажа модел на лидер в бранша, на солена цена и с качество бетер от лидълски обуща от 35 лева? Дано имаш късмет.
Чет Яну 12, 2023 11:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
IliyanK



Регистриран на: 12 Яну 2023
Мнения: 7

Мнение Re: Туристически обувки Tecnica Отговорете с цитат
vladofff написа:
IliyanK написа:

Мисля, че се подразбира, че ако са боклуци, цената не е малка. Ясно е иначе как вървят лидерите в бранша.

Това да не ти е критерий. Искаш ли да ти покажа модел на лидер в бранша, на солена цена и с качество бетер от Лидълски обуща от 35 лева?


Ето това ми е страхът 😁 Оправдано ми е запитването значи, ще си пия кафето спокойно. Иначе от интерес, няма да откажа да видя какво да избягвам
Чет Яну 12, 2023 11:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Re: Туристически обувки Tecnica Отговорете с цитат
IliyanK написа:

да видя какво да избягвам

https://images.hardloop.fr/10706-large_default/millet-trident-winter-hiking-boots-mens.jpg?w=auto&h=auto&q=80
Преди време Стефан се оплакваше от калпава мембрана. Твърдеше, че била "обърната". При мен не беше обърната, но издържа много малко, което изобщо не оправдава платените 440 лв
Чет Яну 12, 2023 12:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
IliyanK



Регистриран на: 12 Яну 2023
Мнения: 7

Мнение Re: Туристически обувки Tecnica Отговорете с цитат
vladofff написа:

което изобщо не оправдава платените 440 лв


Определено! Благодаря за инфото.
Чет Яну 12, 2023 12:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
И аз съм се загледал в тая марка, има едни дето много ми харесват: https://sportano.bg/p/72710/m-zhki-botushi-za-treking-tecnica-magma-mid-gtx-black-te11250000001
От скромните ревюта, които намерих, хората казват, че са удобни. Вече колко са здрави и водонепропускливостта - не знам...ама изглеждат добре. За по града и лека летна планинка май стават.
Пет Яну 20, 2023 2:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Мога да коментирам марката, защото вече 4г. правя зверска експлоатация на модел Анапурна 2 на Tecnica и съм повече от доволен. Вече на нищо не приличат, но са видели средно по над 100 дни планина на година...

След тях взех друга марка, по причина, че не намерих нещо от новите модели, което да ме грабне. Мембраната още държи, а бяха взети на реални 50% отстъпка от МаксСпорт, които мисля, че са вносители на тях и Доломити.
Пет Яну 20, 2023 7:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
IliyanK



Регистриран на: 12 Яну 2023
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
В крайна сметка поради положителните отзиви от колегата tomaraya, реших да ги взема. Мен малко ми трябва Very Happy

Пряко за Makalu IV модела ще коментирам. Обувките наистина са доста леки, но в същото време с доста твърда подметка, което пък ги прави стабилни и го има усещането за стабилност. Подсилени са при пръстите и петата. Стават за C1 (Механични) котки, което ги прави годни и за зимни преходи. Разбира се в по-приемливи условия, все пак са трисезонки. Вчера по неволя ги тествах подобаващо Very Happy , сиреч 10 часа преход в Стара Планина през които в доста голяма част ме валя дъжд, газих в гьолове, киша, сняг до коленете. Краката в крайна сметка останаха сухи, бях изумен, като се има предвид, че в 9 от тези 10 часа преход обувките бяха напоени нонстоп. Първото впечатление ми е доста положително. Ако някой се замисля, смело заставам зад думите си, че няма да сбърка!

Поздрави
Пон Яну 23, 2023 7:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 125
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Айде Честито ! Най обичам да виждам доволни и от по- бюджетните марки . Преди години мантрата беше Бестард , сега Ла Спортива и Скарпа . Все пак не всички сме в ай- ти сектора .
Пон Яну 23, 2023 9:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Супер! Ще се окажат добри чепици.
Пон Яну 23, 2023 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov