ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине (Е3): 2023 г.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине (Е3): 2023 г.
Автор Съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Я да си пусна и сълзливия коментар .. SmileSmile


Днес седейки пред хижа Ком, се връщам малко назад, началото на годината и се чудя как така съм тук и какво точно правя. Някак си всичко ми изглежда странно, тук съм, обаче все едно ме няма и очаквам всеки момент да се събудя. Чувството е много особено и какво ли следва от това ? Преди няколко месеца дори и не съм се сещал, че ще е възможно отново да тръгна по този преход, поне не и сега. Особено след травмата, но освен това и още много промени в личен и работен план. Минала е няма и година от последното ми незавършено ком-емине, а сега все едно съм друг човек и на друго място. Но самият факт че стигнах до хижата ме кара да се чувствам поне малко по-добре. Планове няма никакви, за първи път не знам точно какво трябва да се случи, нито за колко дни, нито как. Не знам как ще се държи тялото, какво ще каже крака с всичките планки и болтове. Даже не съм и питал докторите, ама ако се върна в нормален вид, ще трябва да ми свалят една част от метала . Този път искам да си почина и то не физически, а по-скоро психически и се надявам никой да не ме търси по това време. Сигурността я поставям на първо място и ще гледам всичко да е максимално безопасно и без бързане. Духът малко е паднал, но то и затова се пак в планината .. Последните години има толкова много материали по ком-емине, толкова видеа, снимки и тн .. че въобще няма да поствам нищо, само ще описвам по дни какво се случва и то повече за мой кеф, не толкова за някаква полезна информация. Казаното е казано, обаче това да пишеш е истинското удоволствие. А картината всеки един четящ може да я пресъздаде по възможно най-добрия начин. Отново съм сам и ако не друго, поне ракия да има, дано и хижарите са с хубава, иначе ще ми е много тъжно .
Не знам дали ще го завърша, нито дали това няма да ми е последното, но аз съм тук отново и утре започва моето Ком-Емине 2023 ..
Съб Сеп 02, 2023 10:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Хайде успешно да бъде начинанието!
Нед Сеп 03, 2023 11:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Ден 2 - Малко желанията се разминават с моментната форма. Гара Лакатник - Витиня . Сметна ми го 72 км с 3500 метра денивелация. 13 часа и половина от които 11 в движение. Малко множко ми дойде, ама така или иначе нямах голям избор. Зверските бутания преди зла поляна няма да ги споменавам. И сега очаквайки развитието на фронта. Нищо не планирам. Тук съм с един немец , който е тръгнал по Е3 от испания и вече 4 месеца ходи. Ще му бъда преводач за хижите, че ще го загази. Той ще звъни на мен , аз на тях Smile…. Голямо бутане днес, обаче имаше и яки спускания, дано ми издържи предната спирачка, че накладката бързо взе да заминава.

Тука пак взичко е изядено, има само леб и кебапчета. Ама не ми се занимаваше да ги печа.. тооо немеца не яде месо. Хижара нема и да идва. Това което ме спаси беше домашната ракия и бирата в хладилника.
Нед Сеп 03, 2023 10:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Ден 3 до хижа чавдар, серт времето и останах тук. Много хубаво
Пон Сеп 04, 2023 6:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Като гледам тука в Челопек каква мъгла, студ и дъжд е навънка, хич не ми се мисли какво е на билото на Балкана. Първата ми мисъл беше "Ама как така само Витиня-Чавдар за цял ден???", ама се усетих, че хем човекът не бърза и не гони графици, хем и сега хич не е за каране горе, даже и до Кашана само... Laughing
Пон Сеп 04, 2023 7:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 388

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Ден 3 до хижа чавдар, серт времето и останах тук. Много хубаво


никъде не споменаваш храна, ракия или бира ... да не си болен???
Вто Сеп 05, 2023 8:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Ден 4 хижа чавдар - хижа кашана. 15.7 км 677 м денивелация. За 3 часа без почивките. Днес го броя пешеходен , тъй като ходихме с немеца. То затова и му казва маршрут на дружбата. Никакъв шанс да се оправи , тъй като повечето не говорят английски. Утре като се разделим съм му дал телефона, да ми звъни и аз да се обаждам на хижите вместо него.

Сутринта времето беше доста тежко с много силен вятър и мъгла. Като поутихна тръгнахме, блъска ни вятъра но поне на високото преди кашана изчисти поне. Но вятъра все така силен. И този ден го пиша дъждовен. Утре няма да е толкова кораво и ще се мотивирам да направя малко по дълго нещо. Но ще е студено сутринта. Ще гледам обаче да тръгна най-късно 6.30 ..

Иначе пиенето не спира. Тази година съм мнооого доволен. На витиня имаше едно шише в хладилника пластмасово, почти му видях сметката. Преди това домашна ракия и в лакатник. Вчера като стигнах в чавдар, тъкмо сменяха иво за кратка отпуска и човека , който е местен беше докарал негова ракия. Всички пихме до насита. Немеца дето не пиеше, го беше навалял дъжда, се молеше да му сипваме. Една, две, три SmileSmile….

Сега тук на кашана само чакам да се качат да видя какво ще предложат. На всичките места ракията е много добра .

Утре просто нямам идея докъде ще стигна.

Поправете ме ако греша, но на вежен винаги има човек нали така. Момина поляна и бенковски трябва да им се обаждаш предварително ?
Вто Сеп 05, 2023 3:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:

...На всичките места ракията е много добра...
Утре просто нямам идея докъде ще стигна.


Кала, основополагаш нов стил в преминаването на КЕ!

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Сеп 05, 2023 3:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Абе, какъв Вежен и Момина поляна, бе, натисни до Ехо, покажи дух! Laughing
Вто Сеп 05, 2023 4:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
Абе, какъв Вежен и Момина поляна, бе, натисни до Ехо, покажи дух! Laughing


Проблема е че пироните пречат и не съм в добра кондиция и трябва много да внимавам с крака. Ще видим утре Smile Страх лозе пази Smile толкова ми станаха контузиите, че сега внимавам. Иначе преди 2 години , пеша минах на 4ти ден Момина Поляна - Добрила , ама сега за съжаление нещата са малко различни. Иначе дойде тук момчето и ми наля една голема ракия, не е толкова добра ама пак става. Дойдоха и едни мотористи. Които са българи , ама карат от германия Smile
Вто Сеп 05, 2023 5:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Ето , немеца вече и той поръчва големи ракии, а до оня ден не https://drive.google.com/file/d/1zhSmwZqd55xvOrYZCY5jbTRAeoIe_aGy/view?usp=drivesdk
Вто Сеп 05, 2023 7:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Така яко духа тук на ниското в кашана. Дано утре спре вятъра, аз съм почти сигурен че ще спре.
Вто Сеп 05, 2023 8:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Ден 5 Кашана - х. Бенковски 29 км 1528 м денивелация. 8 часа и 50 минути + още 1-2 часа почивки.

Хубава ракия домашна.

Специално за Борис Борисов, причината дане стигна ехо.

https://drive.google.com/file/d/1Gc_xk9PcakMlgaxfLKhWpWlpuZP6zHPW/view?usp=drivesdk

Ден 6 Бенковси - Дерменка - 47 км 1800 метра денивелация. 10 часа + още 3 моткане. Дерменка е готина хижа, ракията им е супер.

Днес за първи път видях нещо , дето не съм предполагал че може да стане. Мотористи слязоха по зимните въжета къч хижа ехо и после минаха цялата козя стена. Това никога не съм преполагал че може да ср случи
Чет Сеп 07, 2023 10:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1220
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
...

Хубава ракия домашна....

...е готина хижа, ракията им е супер....


Супер Ком Емине, така трябва, хвала! Smile Ако закъсаш - да идвам с шише/та домашна на някой проход, тая седмица дето идва ми е свободна...

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Сеп 08, 2023 9:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Ден 7 майсе пада. Дерменка заслон ботев. На вальо ракията е най-висок градус. Днес много тежък ден , само жестоко бутане и гнясане.

Не разбирам защо никой не казва как се насира по тези трасета, бутайки, носейки и изнемогвахки колелото , а се прави на герой после.

Статистиката е 27 км 7 часа и 30 в движение , общо около 10

Вальо на заслон ботев е сериозен музикант.
Пет Сеп 08, 2023 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Следваща
Страница 10 от 12

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov