ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине (Е3): 2023 г.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине (Е3): 2023 г.
Автор Съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 566

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Днес за първи път видях нещо , дето не съм предполагал че може да стане. Мотористи слязоха по зимните въжета къч хижа ехо и после минаха цялата козя стена. Това никога не съм преполагал че може да ср случи

Твърдо не одобрявам такива дейности в планината, но и на мен би ми било интересно да го видя с очите си, особено слизането покрай въжето.
Съб Сеп 09, 2023 11:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Ден 7 майсе пада. Дерменка заслон ботев. На вальо ракията е най-висок градус. Днес много тежък ден , само жестоко бутане и гнясане.

Не разбирам защо никой не казва как се насира по тези трасета, бутайки, носейки и изнемогвахки колелото , а се прави на герой после.

Статистиката е 27 км 7 часа и 30 в движение , общо около 10

Вальо на заслон ботев е сериозен музикант.


За 10 часа Дерменка - заслон Ботев с пироните в крака си е много добре.
Колкото до насирането - въпрос на психическа подготовка. Като знаеш, че е гадно, приел си го, знаеш, че няма друг начин и си спокоен, просто го правиш Laughing
Ти по кой маршрут мина траверса?
Съб Сеп 09, 2023 2:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Аз имах предвид, че всеки пуска видеа, но никой не казва колко тежко е. И ако има малко по неопитни хора могат да си загазят като нищо.

По твоето преминаване, аз използвам твоето последно, тъй като ти имаш най-много опит. Само слизането към тъжа го направих по пътя, защото знам че пътеката е гадна. Също така аз изкачвам Гердектепе фронтално и леко вдясно до борчетата се бута лесно.
Съб Сеп 09, 2023 7:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Митак написа:
Цитат:
Днес за първи път видях нещо , дето не съм предполагал че може да стане. Мотористи слязоха по зимните въжета къч хижа ехо и после минаха цялата козя стена. Това никога не съм преполагал че може да ср случи

Твърдо не одобрявам такива дейности в планината, но и на мен би ми било интересно да го видя с очите си, особено слизането покрай въжето.


Въжето на юмрука имах предвид. Иначе козята стена по подсичащата пътека я мина. Хижарката на козя стена се уплашила чак от тоя тътен, не била виждала такова нещо преди.
Съб Сеп 09, 2023 7:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Ден някой си… Заслон ботев - хайдушка песен. … Да ама не…

Днес се случиха някакви странни неща. Не знам откъде да започна. Първо на тъжа хванах тъкмо гъбената супа, уникална. Второ, нахапали са ме май паяци и главата ми е малко крива. Трето на хижа Мазалат едно кафе, един боб, една фанта и една филийка хляб ми излязоха 16.20 Smile

Трето, оказа се че 3 поредни години съм на хижа партизанска песен точно на 09.09 , което се пада и празник на хижата. Мислех си там да остана, обаче ме отпратиха, няма места. Разбирам го , обаче под лъжичката остава. А най куриозното е че след като ме отпратиха от хижа партизанска песен, при положение че съм бил многократно там, вместо да хвана към узана, съм тръгнал в другата посока по асфалта.

Както си карах, на един завой изровен малко пътя и отбих да мине един джип, а той спря и ме пита колко има до узана. Аз на свой ред изпаднах в шок и така разбрах че съм на майната му. Пак божа работа.

Сега съм на хижа Узана, да мизерия, ама е хижа и не отпращат страдалци от ком-емине
Съб Сеп 09, 2023 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Ден 9 - Узана - Буковец 87 км 3200 м денивелация . 14 часа 11 в движение. Днес се понапънах малко и завърших по тъмно. Просто нямаше как иначе. Утре в Котел живот и здраве.

Съфорумника Филип, беше на Българка и той с колелото. Много приятна изненада. Миналата година мрънках за буковец, а тази година ми се струва хотел в сравнение с узана, без да преувеличавам Smile

Като говорех за съфорумци, вижте сутринта какво видях на узана

https://drive.google.com/file/d/1tJetwADqOhnUhY0tLNKsOGVM3XJOSAGO/view?usp=drivesdk

Увеличете я. Smile

Днес шок. На букувец нямаше ракия. Не знам утре какво ще правя. Дано успея да стигна до Котел и не закъсам по пътя.

Тъкмо се бях зарадвал днес че имаше немалко каране и дойде Бутурския чукар и всичко си е…. м….
Нед Сеп 10, 2023 11:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:


https://drive.google.com/file/d/1tJetwADqOhnUhY0tLNKsOGVM3XJOSAGO/view?usp=drivesdk

Увеличете я. Smile



Бате Петьо, жив и здрав Smile

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Сеп 11, 2023 8:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Буторския чукар си е гаден, ако нямаш психическата подготовка за това, ама поне не си ли спести началото му по моя трак покрай водопадчето? Laughing
Пон Сеп 11, 2023 8:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
Буторския чукар си е гаден, ако нямаш психическата подготовка за това, ама поне не си ли спести началото му по моя трак покрай водопадчето? Laughing


Май не, не си бях отбелязал.
Пон Сеп 11, 2023 9:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Ден 10 май се пада. Буковец - Котел 65 км . 1730 м денивелация . 8:45 в движение , 10 часа общо..

Тука в Лефтеровата къща при леля Ванче е най-добре, пиене и ядене на корем. И уиски има. Не знам хич утре как ще чина Ришки
Пон Сеп 11, 2023 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
kaloyanv написа:
...

Хубава ракия домашна....

...е готина хижа, ракията им е супер....


Супер Ком Емине, така трябва, хвала! Smile Ако закъсаш - да идвам с шише/та домашна на някой проход, тая седмица дето идва ми е свободна...


Само на теб забравих да отговоря Smile .. Всичко е наред, наслади се на почивката си Smile
Вто Сеп 12, 2023 11:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
На Бистро Запой съм и съм в шок. Не лупа чалга от сутринта, направо съм впечатлен. Тръгнах мега лежерно от котел към 8.30 и май ще замръквам по тупраците.
Вто Сеп 12, 2023 11:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Ден 11 - Котел - Люляково. 84 км 3050 денивелация, 13 часа и 30 мин от тях 12 в движение. Много сериозно каране, много динамично и трудно. При батити Намзи храна няма и трябваше да ходя из града да търся. Едно заведение парадайс. Шопска салата, голяма домашна ракия, уникално кебапче и кюфте, швепс битер и едно младо пиво 15,10 лева. На мазалат боб, кафе, фанта и филия леб 16.20. Ай сега …

Ришкия проход ме изненада с това че северния път е много по чист от миналата година и се кара яко. На Топкая по навик го изкачих и тръгнах по едни пътища на картата да слизам. Съответно бяха батак и загубих време. Най- добре е да се направят поправки в картата на 2 места поне.

След топкая е много по-сериозно и изискващо внимание спускане.

Аз се позачудвам, едни момчета от фейсбук се хвалят колко бързо го направили ком-емине , ама заобиколили целия етап, отдолу по асфалта. Това да не минеш риш е все едно, че не си правил ком-емине.
Вто Сеп 12, 2023 11:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Снимката от Узана е добра новина. Много се радвам, че Бай Петко е бил на Узана Very Happy
Тази година нямаше и следа от него. Питаха ме за него дъли съм го мяркал по Планината...

Живи и Здрави Бъдете !
Сря Сеп 13, 2023 9:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aliosha77



Регистриран на: 31 Дек 2019
Мнения: 191

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте!
Малко встрани от темата, но все пак касае прехода Ком-Емине и маркировката.
Миналия месец вървях по отсечката хижа Бузлуджа - хижа Партизанска песен. От изток на запад. В линка ще ви покажа една отсечка - там, където пътеката сече големия завой на
асфалтовия път между Бузлуджа и Шипченския проход - от местността "Конака", подсичайки връх Малък Търсовец.
Проблемът е, че първоначално пътеката изобщо не може да се открие. На пътя има табела, но тя праща надолу по един черен път, обозначен със синя маркировка. А червената марка никак не се открива.
Движех се по GPS, по едно време хванах нещо като пътека, но беше брутално обрасла и - понеже беше валял дъжд малко преди това - се измъкнах от нея мокър като кокошка.
Въпросът е, аз ли нещо съм объркал или просто това е пътеката? - пак казвам, движех се по червената пътека на BGMountains, но маркировка май не видях.
Ето това е отсечката:

https://kade.si/#map,user-data=17/2821746.91/5272735.18/0
Сря Сеп 13, 2023 7:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Следваща
Страница 11 от 12

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov