ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине (Е3): 2023 г.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине (Е3): 2023 г.
Автор Съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Дерзай, Калоянчик! Огън, служба не остана!
Включваме живото предаване от Емона, където се построяват тъплите от привърженици водени от главен радетел от форума:



Чака те да завършите заедно, но имай едно наум, че може да те отпрати кръгом, за да го минеш в правилната посока. Ако не знаеш до момента се движищ в обратната HarHar

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Сря Сеп 13, 2023 9:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
aliosha77 написа:
Здравейте!
Малко встрани от темата, но все пак касае прехода Ком-Емине и маркировката.
Миналия месец вървях по отсечката хижа Бузлуджа - хижа Партизанска песен. От изток на запад. В линка ще ви покажа една отсечка - там, където пътеката сече големия завой на
асфалтовия път между Бузлуджа и Шипченския проход - от местността "Конака", подсичайки връх Малък Търсовец.
Проблемът е, че първоначално пътеката изобщо не може да се открие. На пътя има табела, но тя праща надолу по един черен път, обозначен със синя маркировка. А червената марка никак не се открива.
Движех се по GPS, по едно време хванах нещо като пътека, но беше брутално обрасла и - понеже беше валял дъжд малко преди това - се измъкнах от нея мокър като кокошка.
Въпросът е, аз ли нещо съм объркал или просто това е пътеката? - пак казвам, движех се по червената пътека на BGMountains, но маркировка май не видях.
Ето това е отсечката:

https://kade.si/#map,user-data=17/2821746.91/5272735.18/0


Не си объркал нищо , там е гадно. Това е отбелязано като път, ама са секли и сега е един храсталак. Туристическите пътеки в източната част са върху горски такива и познай какво става като се сече.
Сря Сеп 13, 2023 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
Дерзай, Калоянчик! Огън, служба не остана!
Включваме живото предаване от Емона, където се построяват тъплите от привърженици водени от главен радетел от форума:



Чака те да завършите заедно, но имай едно наум, че може да те отпрати кръгом, за да го минеш в правилната посока. Ако не знаеш до момента се движищ в обратната HarHar


Аз още миналата година се коригирах Smile с посоките. Въпреки че покрай Добродан, пак се въртях като пумпал.
Сря Сеп 13, 2023 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Ден 12 май се пада. Люляково - Емине - 95 км 2264 м денивелация. 10 часа и 30 минути в движение + още 2 часа почивки.

Утре ще метам камика, че стигнах по тъммо.
Сря Сеп 13, 2023 11:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 295

Мнение Отговорете с цитат
Успя! Браво на теб! Много ме зарадва, а и явно си инат.
ПП: На Емине в хоремага има ли ракия?
Чет Сеп 14, 2023 8:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Дойдох, видях, метнах. Кой каквото има Smile

https://drive.google.com/file/d/14wJVUjU2Svj0FEVpOk0Y4jf1Azc7eOSb/view?usp=drivesdk
Чет Сеп 14, 2023 11:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:

Ришкия проход ме изненада с това че северния път е много по чист от миналата година и се кара яко.

Аз се позачудвам, едни момчета от фейсбук се хвалят колко бързо го направили ком-емине , ама заобиколили целия етап, отдолу по асфалта. Това да не минеш риш е все едно, че не си правил ком-емине.


На северния път първата половина е хубав път, ама е само нагоре и не можах да карам. Има и вода баш в средата. Втората половина беше пообрасла юли месец, сега може и да има отъпкано.


А с двете варненски гларусчета, дето се хвалят, че го минали за 6 дни и 16 часа (ама от Бабой слезли до Върбица и заобиколили през селата Бяла река и Риш) само аз се задрънчих във фб-ка, че така не трябва, те заплашиха да ме бият, докладваха ги за агресия и админа изтри целия спор... Laughing

Иначе - честито завършване! И мен ме сърби пак да направя някоя отсечка докато е топло още, ма не мога да се организирам да тръгна..
Чет Сеп 14, 2023 2:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
kaloyanv написа:

Ришкия проход ме изненада с това че северния път е много по чист от миналата година и се кара яко.

Аз се позачудвам, едни момчета от фейсбук се хвалят колко бързо го направили ком-емине , ама заобиколили целия етап, отдолу по асфалта. Това да не минеш риш е все едно, че не си правил ком-емине.


На северния път първата половина е хубав път, ама е само нагоре и не можах да карам. Има и вода баш в средата. Втората половина беше пообрасла юли месец, сега може и да има отъпкано.


А с двете варненски гларусчета, дето се хвалят, че го минали за 6 дни и 16 часа (ама от Бабой слезли до Върбица и заобиколили през селата Бяла река и Риш) само аз се задрънчих във фб-ка, че така не трябва, те заплашиха да ме бият, докладваха ги за агресия и админа изтри целия спор... Laughing

Иначе - честито завършване! И мен ме сърби пак да направя някоя отсечка докато е топло още, ма не мога да се организирам да тръгна..


Аз не те знам какво се занимаваш въобще, просто отбелязвай нещата във фейсбук, без да навлизаш в подробности. Аз поне знам от хижарите в какво състояние идват по хижите. Така или иначе планината ще ги научи, че там се ходи не заради лайкове или фейсбук Smile… В момента в който станат прекалено много “рекордьорите” те просто ще отпаднат, понеже ще има прекалено много хора. Ще останат останат историитр като твоите на тито и на други хора във форума.

Да си чул кандидати за рекорди тази година ? Няма, защото хората започват да осъзнават колко е безмислена цялата работа. Имаше един дето го дрънках по фейсбука, дето щял да го прави за 6 дни бягайки. Ама я го питай в какво състояние е стигнал на една от хижите. Не му е за първи път, дано се осъзнае за негово си добро.
Чет Сеп 14, 2023 10:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Стига ти засега. Прави си по едно преминаване всяка година, като те кефи толкова, тренирай си и не се вчаниячавай Smile да не вземе да ти омръзне Smile
Чет Сеп 14, 2023 10:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Значи имах и ден 13 Smile много лежерно от Емона по пътя към Елените и от там по асфалта до Слънчев Бряг. С много мотане 22 км ги взех за 2 часа и 10 минути в движение, иначе 3 часа с почивките за кафе и тн ..

В слънчев бряг пуснах колелото по еконта. После с автобуса до бургас. От там 14:40 влака и с 2 прикачвания стигнах плевен в 21:15 ... Много добре се получи последния ден, аз останах във Villa Entre (на bgmountins е отбелязано като Health Center Vita Rama), където са една млада двойка. Момчето е работило като готвач и управител в чужбина и е истински мастор. Хапване и пийване на корем, не е много евтино, обаче гледка и един перфектен завършек.

Много е готино да минеш по пътя от Емона до Елените, много е обзорен и има уникални гледки към морето. Малко ми е кофти че нямаше как да остана 1,2 дни малко по морето, ама нищо. ю

И сега слушам разни хора по ком-емине слапад с 5-7 кг някои и повече Smile)) Аз няма и 2 кг съм свалил Smile ... Тоо голямо ядене и пиене беше. Айде ядене не толкова, ама пиене .. Обаче кутурно пиене, на обяд не пипах нищо .

Иначе последния ден карах и малко по-тъмно и целия зоопарк реши да ми се изсипе. Диви прасета с малките през пътя, аз газ те бягат, добре че не ме нападнаха. После коне, крави и всякакви други животни .. Пък коня само пръхти, пробяга 500 метра, спре и така сума му и време. Бях подкарал и едни овце по пътя, за малко до Емона да ги закарам ... Имам го на видео всичко това ..
Пет Сеп 15, 2023 5:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Руми Христова ми даде един трак за безопасно минаване с колело от Поморие до ж.п.гарата в Бургас. Така че е вариант човек да се прибере от Емона заедно с двуколесното, стига да оцелее от Свет Влас до Поморие Laughing Два пъти съм въртял до Бургас по шосето, ма одъртях и вече ме е страх Laughing
Иначе от Емона до Свети Влас пътя не е лош, ама ако си въртял 80-100 км преди това и е юлска или августовска жега, си не е работа... Laughing
Пет Сеп 15, 2023 5:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 566

Мнение Отговорете с цитат
Жалко, че не си имал 1-2 дена да олабиш на морето.
Пет Сеп 15, 2023 6:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
didkopitko написа:
Успя! Браво на теб! Много ме зарадва, а и явно си инат.
ПП: На Емине в хоремага има ли ракия?


Аз стигнах по-късно и той затваря по-рано. То се вижда по-долу къде съм отседнал. Тези на хоремага ме загубиха още миналата година, като се опитах да прая емине-ком. Отидох там вечерта а те ни хвърлиха ключовете и казаха че нямат храна, да ходим на вила Емона за вечеря. А там въпреки че храната беше хубава, ни гледаха накриво и ни накараха да си ходим, понеже имаха семейно тържество .. Да се ..... всичките ... Сега съм писал там за вилата, където е супер, тая година ги прескочих направо и вила емона и хоремага . И така ще бъде и занапред, както и едни хижи около узана района, дето са им големи претенциите, а явно вече са кръчми.
Пет Сеп 15, 2023 8:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:


И сега слушам разни хора по ком-емине слапад с 5-7 кг някои и повече Smile)) Аз няма и 2 кг съм свалил Smile ... Тоо голямо ядене и пиене беше.


Не си сам на този свят. Аз след всяко "Е" традиционно свалям по 1 кг, не повече. След тазгодишното Е3 обаче 2 кг свалих и странното е, че до ден днешен не мога да си върна килограмите. А си хапвах повече от добре! То от всичко ми се ядеше най-вече вечер ... Надеждите ми са за Коледа Smile

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Нед Окт 08, 2023 10:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Страница 12 от 12

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov