ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ретро книги
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Ретро книги
Автор Съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Зацето ли пак изкочи* от клозетната чиния😍
*изплува
Чет Фев 23, 2023 12:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Зацето? Пак? Shocked
Чет Фев 23, 2023 12:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Леле, сущий Савонарола се е развихрил в темата.
Чет Фев 23, 2023 9:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 566

Мнение Отговорете с цитат
Нека не разваляме хубавата тема.
Аз не случайно питах как е предаден учебния материал. Възрожденският учител Димитър Маринов си спомня така за учебниците, по които е учил (някъде 1860-62 г.)
Подчертаването е мое.
>>>>>>>>>>>>>>

„ПРОСТРАННА ЧИСЛИТИЛНИЦА, също издание на Хр. Г. Данов. И тоя учебник имам го и днес пред очите си.
… ако покойните Хр. Г. Данов, Йоаким Груев, единият преводач, другият издател и нашият любезен учител ако бъдат нещо грешни, не бих желал да им даде Бог друго наказание, освен това: да научат тази пространна числителница наизуст, както ние бяхме длъжни да правим с всичките правила, упътвания за решения и пр.
Аз учех и знаех тази числителница наизуст, а когато баща ми ме накара един ден да реша практическата задача 15 оки сол по 15 пари аз познах всичкото свое невежество.“
Чет Фев 23, 2023 9:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Другарю Димитров, що не споделите в "БГ-мама" своите солидни знания в пропедевтиката? Тука няма да Ви оценят. Игноранти сущи, търсещи утеха от незнанието си в планинските шубраци. Имайте милост! Crying or Very sad
Чет Фев 23, 2023 11:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Кир Спитама



Регистриран на: 05 Апр 2018
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
"Хахо хихи айларипи по курорти, ривиери и Алпи си угаждат на душата, днес за риба, утре на ски, вдругиден на спа, другия месец- круизче до Нова Зеландия...
...предпочитам да карам без история, велики учени и ханове и открития...но да водя един нормален живот"
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Като виждам заслепението и развалата на човека, като гледам безмълвна цялата вселена и човекът без светлина, изоставен на себе си и невям изгубен в тоя затънтен кът от вселената, без да знае кой го е турил там, за какво е дошъл, какво ще стане с него когато умре, неспособен на каквото и да е познание, аз изпадам в ужас, като човек, когото са закарали на пуст и страшен остров и който се събужда, без да знае къде е и без да има възможност да избяга от там.
Аз виждам други хора около себе си от същата такава природа.
Аз ги питам дали знаят нещо повече от мен, те ми казват – не.
И въпреки това, тия заблудени клетници, като са се огледали околовръст и като са видяли няколко приятни неща, са се отдали и привързали към тях.
Що се отнася до мен, аз не можах да се привържа към нищо.
Ние ставаме смешни като почиваме спокойно в обществото на себеподобните си: нещастни като нас, безсилни като нас, те не могат да ни помогнат; всеки ще умре сам.
...
И като гледам колко признаци има да съществува нещо повече от това, което виждам, аз търся дали Бог не е оставил някой знак за Себе си."

Различни ценностни системи г-н dimitrov_35.

Колкото до политическите убеждения, в сайтът към който сте поставил препратка има друг аватар, на - https://en.wikipedia.org/wiki/Wolfsangel и кореспондира със съвсем други политически убеждения.
Разделът е "Лафче", но въпреки това мисля, че е неуместно да задълбаваме в тази насока.

П.П. "...от 7 деца са оцелели 4. Остават сираци, когат най-малкото е на 6месеца щото баща им умира във военнопленнически лагер от дифтерит. След 10дена умира и последния възрастен мъж в семейството- брат му- при завоя на река Черна. Моя дядо оцелява на късмет след операция от апендицит.."

Моят прадядо загива при завоя на река Черна октомври 1916, интересно Вие на колко години сте щом дядо Ви е оцелял след операция от апендицит.

Никога не съм си позволявал и не си позволявам да давам квалификации на който и да е, просто горните цитати, изразени мнения и т.н. предизвикват някакви съмнения. Дано да са само у мен.
Чет Фев 23, 2023 12:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3044

Мнение Отговорете с цитат
dimitrov_35 написа:
В цялост битието определя съзнанието...

А в частност, според Витя Резун, след престоя му в Киевския гарнизонен арест, "в социалистическия бит, биенето, а не битието, определя съзнанието..."
Чет Фев 23, 2023 12:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Това го имаше още в един от най-големите филми на Валери Петров, "Слънцето и сянката": "Колкото повече те бият, толкова по-съзнателен ставаш", казваше младежът.
Чет Фев 23, 2023 12:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, дали не е време да топнеш синьото мастило? Все пак темата е за ретро-книги, а не за ретро-плачове по комунизма и нацизма! Още по-малко пък за кадрови характеристики на участници във форума.
Чет Фев 23, 2023 1:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1695
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
ОТКЪДЕ ИЗЛЕЗЕ ТОВА ЧОВЕЧЕ ???????????? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Чет Фев 23, 2023 2:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Дидо, дали не е време да топнеш синьото мастило? Все пак темата е за ретро-книги, а не за ретро-плачове по комунизма и нацизма! Още по-малко пък за кадрови характеристики на участници във форума.


Наслаждавам се на абсурда на ситуацията все още... Tooth

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Фев 23, 2023 7:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Сотиров написа:
Дидо, дали не е време да топнеш синьото мастило? Все пак темата е за ретро-книги, а не за ретро-плачове по комунизма и нацизма! Още по-малко пък за кадрови характеристики на участници във форума.


Наслаждавам се на абсурда на ситуацията все още... Tooth


Човека нищо лошо не е казал.
Не знаем кво му има😎
Химикалка нали е в тебе ко😛
Почти сяка пролет тук някой нещо го прихваща😇
Биохимия. Физиология.😇
Чет Фев 23, 2023 7:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3290
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Понеже последните две страници мнения не са по темата „Ретро книги“, не ли по-добре тези мнения да се преместят в нова тема?

Какво ли име да се даде на новата тема? Think

П.П. Имаше един потребител във форума – ray, който също пишеше мнения с повод и без повод в много теми, накрая отделиха мненията му в отделна тема – относно някои неща.




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Фев 23, 2023 7:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Kent написа:

...
Почти сяка пролет тук някой нещо го прихваща😇
Биохимия. Физиология.😇

А пролетта даже не е дошла.
"...
То ли ещё будет
Ой-ой-ой!" Smile
Чет Фев 23, 2023 7:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Понеже последните две страници мнения не са по темата „Ретро книги“, не ли по-добре тези мнения да се преместят в нова тема?

Какво ли име да се даде на новата тема? Think

П.П. Имаше един потребител във форума – ray, който също пишеше мнения с повод и без повод в много теми, накрая отделиха мненията му в отделна тема – относно някои неща.


Разумно от Стефан
"Мисли от всички гънки - съединявайте се" .



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!

Чет Фев 23, 2023 8:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 2 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov