ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на GPS приемник.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 24, 25, 26  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Избор на GPS приемник.
Автор Съобщение
tribaleo



Регистриран на: 27 Апр 2015
Мнения: 124
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Ясно Smile
Чет Май 07, 2015 6:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tribaleo



Регистриран на: 27 Апр 2015
Мнения: 124
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Много съм доволен, всичко стана повече от елементарно, а BGM е просто уникална, евала на всички хора, които я поддържат! Нямам търпение да я изпробвам Smile))
Пет Май 08, 2015 9:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Радослав георгиев



Регистриран на: 18 Яну 2015
Мнения: 23
Местожителство: чипровци

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте някой да има информация този gps дали става за ком емине http://olx.bg/ad/rachen-gps-ID4kY6I.html
Съб Май 30, 2015 7:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ifcho



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
За България изборът ти на GPS приемници в общи линии е сведен до една марка - Garmin. Алтернативата е телефон с Андроид и OruxMaps + BGMountains, или някоя от другите топо карти (които също са във формат за гармин).
Съб Май 30, 2015 10:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
yuport



Регистриран на: 30 Юли 2015
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Ползвам Garmin 60CSx и смартфон Samsung с Орухмап. Планинарската карта е и на двата и искам да кажа едно голямо Благодаря на създателите и авторите на тази уникална и толкова полезна карта!
Пон Сеп 07, 2015 4:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Lyubomir



Регистриран на: 04 Окт 2015
Мнения: 16
Местожителство: София, България

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,

не знам дали питането ми е много много за тук, но ще пробвам да потърся мнения и съвети.

Тъй като е доста сложно да се намери употребяван до 150тина лв. Garmin GPSMap CS60x, реших да пробвам с бюджетен заместител.

Единствените варианти, за които се сещам са Garmin Nuvi и стар смартфон (Nokia Е серия със Symbian или Xperia с Android)

1. По-старите Nuvi-та изглеждат добре, предлагат до четири часа батерия, което предполага, че става за едно и двудневни преходи, а ако хижата е електрифицирана може и докато се нощува да се ползва за да се зареди за следващия ден;

2. Смартфоните от друга страна освен GPS-а, предлагат и бърза връзка в случай на екстремни ситуации.
Голям въпрос е, че не знам обикновено колко издържат батерията докато им се ползва GPS-а и най-вече дали са им силни приемниците (т.е. могат да пробият през облаците, в случай на есенно-дъждовен сезон). Голямо предимство на тези телефони е, че струват доста евтино и дори и да го загуби човек или счупи, винаги може да си купи друг и няма да го е толкова яд, колкото примерно, ако счупи или загуби Garmin-ски GPS приемник.

Въпросът ми е, става ли това нещо за туристически преходи или не?
И какво бихте ме посъветвали вие?

_________________
С уважение,
Любомир.
Пет Окт 09, 2015 12:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Lyubomir написа:
Здравейте,

не знам дали питането ми е много много за тук, но ще пробвам да потърся мнения и съвети.


Мнения и съвети да искаш Smile
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=658
Пет Окт 09, 2015 12:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Lyubomir



Регистриран на: 04 Окт 2015
Мнения: 16
Местожителство: София, България

Мнение Отговорете с цитат
О, благодаря за линка. Извинявам се, но не съм я видял тази тема.

Веднага сядам да я прочета и да видя кой какво е споделил като опит.

_________________
С уважение,
Любомир.
Пет Окт 09, 2015 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
netman220



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 147

Мнение Отговорете с цитат
Lyubomir написа:
Здравейте,
Тъй като е доста сложно да се намери употребяван до 150тина лв. Garmin GPSMap CS60x, реших да пробвам с бюджетен заместител.

Единствените варианти, за които се сещам са Garmin Nuvi и стар смартфон (Nokia Е серия със Symbian или Xperia с Android)


Здравейте, Любомир.
Накратко: Моят съвет е да спестите още 50-100 лв. и да си купите употребяван eTrex 20, eTrex 30 или Dakota 20. Иначе за тези пари може да си купите на старо Etrex Legend HCx или eTrex Vista HCx.
Ето сравнение между уредчетата:
https://buy.garmin.com/en-US/US/catalog/product/compareResult.ep?compareProduct=8701&compareProduct=8703&compareProduct=87771&compareProduct=87774

Не се занимавайте с Nuvi, защото батерията държи малко, не е водозащитено и на силно слънце не се вижда нищо на екрана. Това са само фрапиращите недостатъци. Nuvi-то си е за автомобила. За планината не става. Изпитал съм го лично. Някакво изключение е Nuvi от серията 500. То е водозащитено и батерията държи 8 часа.
За смартфоните няма да кажа нищо. Не искам тук да отварям старата тема "специализиран навигационен уред срещу смартфон". Само една препоръка: Ако се спрете на Sony Xperia, изберете Z серията, въпреки че за тези пари ще Ви е трудно да намерите.

Разбира се тези съвети важат, ако използвате навигацията сериозно, а не епизодично.

Поздрави: Александър
Пет Окт 09, 2015 9:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Lyubomir



Регистриран на: 04 Окт 2015
Мнения: 16
Местожителство: София, България

Мнение Отговорете с цитат
Здравей Алекс (надявам се не е проблем, че те наричам така),
Благодаря за споделеното мнение.

И аз обмислях вариант, да спестя някой друг лев за нещо повече, но всичко изцяло зависи към конкретния момент на какво ще попадна. Като цяло клоня към 60CSx, на скоро имаше един, но много бързо замина.
Дори онзи ден разглеждах из ebay, но там машинката си държи цена (около 300лв в немския и английския), за съжаление.

В съседната тема писах, че смятам да заложа на Xperia Tipo (която и да загубя или счупя/залея, надали ще страдам толкова заради ниската й цена).

_________________
С уважение,
Любомир.
Съб Окт 10, 2015 7:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
netman220



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 147

Мнение Отговорете с цитат
Здравей, Любо.
Идеята да си купиш Xperia tipo не е лоша, ако смяташ да го ползваш само за временни справки.Имай предвид, че ако телефонът не успее да изтегли алманаха (A-GPS) на параметрите на спътниците, може да имаш проблеми при определяне на положението (забавяне до няколко минути). От друга страна водозащитеността при туризъм е важна, както ти е писал Ведрин в другия пост.
60-ката със сигурност е класика, но може да помислиш и върху моите предложения.
Поздрави!
Съб Окт 10, 2015 11:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Здравей Любо,идеята да се мъчиш да заместиш специализиран уред с разни измишльотини, не е особено добра.Това се вижда от практиката.Ако мислиш да ходиш редовно в планините и при всякакви условия,единствено истинския специализиран уред ще ти свърши работа.Много хора минаха до сега по този път и мога да го опиша с няколко думи.Първо си купуваш и експериментираш с разни боклуци (заместители),докато правиш експерименти даваш пари почти за един читав уред.В един момент разбираш,че така няма да стане и най-после си купуваш истински ГПС , който вече ти струва почти двойно заради експериментите.Аз също съм минал по този път макар и с друга техника.Ако наистина ходиш или ще ходиш сериозно,по-добре изчакай,събери пари и си вземи истински уред. Very Happy
Нед Окт 11, 2015 12:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jack



Регистриран на: 31 Юли 2016
Мнения: 2

Мнение gps garmin etrex summit hc Отговорете с цитат
Здравейте.Подариха ми този модел на gps .Работи без проблем,но имам въпрос към знаещите и пробвалите-дали може да се сложи карта или част от нея говоря за планината Витоша като се има предвид малката памет 25мб.Ако някой знае или е пробвал нека ми помогне .Благодаря предварително за отговора Razz Laughing
Нед Юли 31, 2016 6:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Имам същия - става да сложиш листи от BGMountains, Lite варианта, до 2-3 бройки според планината.
Не записва автоматично тракове в GPX файл, във вътрешната памет. Трябва да сваляш текущия трак-лог на ръка през МапСорс след всяко ходене.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Юли 31, 2016 9:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Използвам:
dido на 31.08.16 написа:
Имам същия-gps garmin etrex summit hc

Познавам въпросният уред само по снимки,ревюта и някой клипчета, за това имам два въпроса?
Серията eTrex поддържа SBAS корекцийте под формата на опция.При активация на на същата /WASS-EGNOS/има ли промяна в точността на локацията, софтуерно и&или реално на терена.
Указва се,че еTrex рабати на два режима "GPS" и "GPS + GLONAS",каква е разликата,в смисъл точност на локацията.


Уредът вижда сателит 33/NMEA 33-EGNOS сателит Inmarsat.../,по скалата го отчита,като "студен", върху "небесния хоризонт е "топъл". Между впрочем всички появяващи се геостационарни сателити на SBAS се виждат по същия начин, сигурно това е нормално, което в някаква степен зависи от отговора на първия въпрос.
Чет Авг 04, 2016 6:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 24, 25, 26  Следваща
Страница 18 от 26

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov