ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Алкохол и секс...

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Алкохол и секс...
Автор Съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Алкохол и секс... Отговорете с цитат
Една статия, която си заслужава да се прочете :
http://diy.aresistance.net/content/view/297/262/

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Чет Яну 07, 2010 12:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Прилича ми на лош превод от американски. Една-две истини и после някакви параноични сексистки глупости.
Алкохолът в популярният начин ан употреба е долнопробна история, не знам защо намесват секса в това.
Пет Яну 08, 2010 7:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Горе има линк към една статия за алкохолизъм с пропаганден тон. Казват, че жените като се напиели, мъжете използвали ситуацията да ги чукат. Или пък мъжете като се напиели, и имало насилие.. .и иначе пак имало насилие... Празнодумие някакво.
В статията не става дума за секс, ами за пиянство - тука с това заглавие само набират посетители на онзи сайт със статията.
Сря Мар 31, 2010 3:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
georgiperov80



Регистриран на: 22 Дек 2010
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Тоя, човек писал статията, май иска да живее в утопично общество. Не знам какво му пречи алкохола. Има хора на които не им действа добре, но на повечето нищо им няма.
Сря Дек 22, 2010 1:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Криси



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 144
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Алкохолът няма нищо общо. Познавам много хора с буйно пиянство, но нито един не би ударил жена. Това е въпрос на ценностна система.
А ето например, тук е обяснено по какъв начин е прието да набиеш жена си. http://vbox7.com/play:c02c5b35

Very Happy


Последната промяна е направена от Криси на Чет Дек 23, 2010 2:00 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Дек 23, 2010 11:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Криси написа:

А ето например, тук е обяснено по какъв начин е прието да набиеш жена си. http://vbox7.com/play:c02c5b35

Very Happy


Нямам думи...баси доктринерското обяснение. Голям фанатизъм.

А относно цитираната статия мнението ми е,че колкото е истината толкова и безумието.Синтетичната дрога се използва много повече за "да ти пуснат" от младото поколение от алкохола...без да изпадам в конкретика.

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Чет Дек 23, 2010 1:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Който е чел Коран е наясно и няма да се учуди на думите на този духовник от видеото. Там наистина се упоменава правото на мъжа да бие жената.

Има различни преводи на Коран, аз не зная кой е по-правилен. Ако знаех арабски щеше да е друго. Мисълта ми е че има разлика в превода на текста.

Примерно в Коран, който аз съм чел, в Сура 4 Ан-Ниса (Жените), ает (аят) 34 преводът е следния:
"Мъжете по-нависоко са от жените, защото сътворил е Аллах една част от хората да бъдат по-горе от другите. Те и от имането си разходват за тях. Ето защо покорни и послушни са жените благочестиви. Тях Аллах ги закриля, но те пък трябва да си пазят онова, което е скрито. Отправяйте добри съвети към жените, за които се безпокоите, че може да надигнат глава; оставяйте ги сами в леглото и ако това не помогне, бийте ги. Ако отново станат послушни, не търсете по-нататък други пътища, за да вървите против тях, защото благороден и велик е Аллах."

В електронния Коран който съм гледал пък, текста на същия ает от тази сура е преведен така:
Мъжете стоят над жените с това, с което Аллах предпочете едни пред други и защото харчат от имотите си. Целомъдрените жени са послушни, пазят съкровеното си, както Аллах ги е запазил. А онези, от чието непокорство се страхувате, увещавайте, [после] се отдръпнете от тях в постелите, и [ако трябва] ги удряйте! А покорят ли ви се, не търсете средство против тях! Аллах е всевишен, превелик.

Такива ми ти работи Laughing

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Дек 23, 2010 4:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov