ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Приключение под връх Пирин

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Приключение под връх Пирин
Автор Съобщение
nickbaizel



Регистриран на: 08 Май 2011
Мнения: 56
Местожителство: София

Мнение Приключение под връх Пирин Отговорете с цитат
https://www.facebook.com/photo/?fbid=10232138659356314&set=pcb.10232138661956379
Миналата седмица. За съжаление не успях да се кача, докъдето исках. Но си направих удоволствието да изпробвам новите инструменти и да се занимавам с боядисване(подновяване на маркировката, за някои субекти мацане) За хората, които използват бои на сперй(в полева обстановка е по-удобно)-останах с много неприятно впечатление от боята на спрей на Akfix и за в бъдеще няма да я използвам. Самата боя не е лоша, но самият флакон не е добър-непрекъснато прави проблеми. Може и да съм попаднал на дефектна серия, но много ме разочароваха. За критиците на начина на поставяне на маркировката: специално под връх Пирин НЕ Е за стандартна маркировка. Основно, защото гората е гъста и стандартна маркировка трудно би се виждала(проверено) Пролетта много закъснява и над Пределе приличаше по-скоро на края на месец ноември, не на начолота на месец май. Дори на места видях есенен минзухар. И то на 1300 м.н.в. На връщане реших уж за по-пряко да мина не по маркировката-ГОЛЯМА грешка. Не съкратих пътя, напротив удължих го. През какви храсталаци съм минавал, колко кал съм газил и как си видях стъпалата без навеждане-няма да разказвам. Другият път ще е за повече. Снимките са правени с телефон
Съб Май 06, 2023 8:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря Тигре. Кажи коя маркировка подновяваш точно, понеже не следя добре темата. И горе долу докъде си стигнал и какво предстои ?
Нед Май 07, 2023 1:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nickbaizel



Регистриран на: 08 Май 2011
Мнения: 56
Местожителство: София

Мнение По-подробно описание Отговорете с цитат
Поднових маркировката между пътя, отиващ към Брежани от Предела(отклонението е точно от автобусната сперка покрай хотелските комплекси) и заблатеният терен по-горе(300 метра денивилация). Специално при къщите, тъй като един си е згадил терен точно на пътеката-направих и допълнителни марки, за да си личи точно откъде се минава. Въпреки че е най-добре да се засече азимутът от началото на пътеката, за да може да се хване пак по-горе. Предстои поставянето на новите табелки(готови са-дървени, лакирани двукратно с яхтен лак), отделно освежаване на маркировката по-горе. Което не свърших поради липсата на време. Полагане и на маркировка между двете поляни(намиращи се на около 2000 м.н.в) По камъните се планира и поставянето на абсолютно трайна маркировка-парчета керамична плочка боядисани в тъмносиньо(готови) и подобна по улея, по който се качва към върха от циркуса под него. И дано успея тази година!
Нед Май 07, 2023 8:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Re: По-подробно описание Отговорете с цитат
nickbaizel написа:
Поднових маркировката между пътя, отиващ към Брежани от Предела(отклонението е точно от автобусната сперка покрай хотелските комплекси) и заблатеният терен по-горе(300 метра денивилация). Специално при къщите, тъй като един си е згадил терен точно на пътеката-направих и допълнителни марки, за да си личи точно откъде се минава. Въпреки че е най-добре да се засече азимутът от началото на пътеката, за да може да се хване пак по-горе. Предстои поставянето на новите табелки(готови са-дървени, лакирани двукратно с яхтен лак), отделно освежаване на маркировката по-горе. Което не свърших поради липсата на време. Полагане и на маркировка между двете поляни(намиращи се на около 2000 м.н.в) По камъните се планира и поставянето на абсолютно трайна маркировка-парчета керамична плочка боядисани в тъмносиньо(готови) и подобна по улея, по който се качва към върха от циркуса под него. И дано успея тази година!


Не знам дали ще успея да ударя едно рамо от към работа, но за материали мога да се включа със средства. Щото да не е само от теб всичко.
Нед Май 07, 2023 8:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nickbaizel



Регистриран на: 08 Май 2011
Мнения: 56
Местожителство: София

Мнение може би евентуално откъм синя боя Отговорете с цитат
Повечето неща са налични. Може би само откъм синя боя. Последният път тази, която взех на спрей се оказа не толкова добра. Т.е не самата боя, флаконите фабрично не ги бяха напълнили като хората. И се оказаха не с 5 флакона(какъвто беше планът) а с 2. Маркировката гълта страшно много. Въпреки че на пръв поглед не е така. Може би ще направя още една табела за лавинна опасност-да я закача на последното дърво под камъните. Но може и да не правя. Евентуално ми се върти идеята, в гората на горната поляна(поляната Уиски), където е последната вода да направя и наклонен заслон. Но е само идея засега. Имам моторна резачка(неизпробвана все още) но това не е работа за сам човек. навремето хижарят ма хижа "Предел" ми каза, че идеята на хижата(тя е строена 1985-1985та, на картата от 1985та тази хижа не е отбелязана)е била нагоре да се направи заслон и туристите да спят на хижата, после на заслона горе и да продължат към "Яворов" Дори да е правен такъв заслон няма оставени следи от него. Странна история.
Нед Май 07, 2023 9:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov