ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Форумна среща на хижа „Аида“ – 20-21 май 2023 г.
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Предишната тема
Следващата тема
Форумна среща на хижа „Аида“ – 20-21 май 2023 г.
Автор Съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Форумна среща на хижа „Аида“ – 20-21 май 2023 г. Отговорете с цитат
Форумна среща на хижа „Аида“ – 20-21 май 2023 г.

Време е за нова форумна среща!

Ще се радвам да се съберем, видим, поприказваме...

Тази пролет продължаваме офанзивата по премаркиране на Европейски маршрут Е-8 в Източните Родопи.

Така и така ще се съберем на едно място доста маркировачи, реших да направим и форумна среща.

Форумната среща и маркирането не са непременно обвързани. Форумната среща е отделно.
Който иска – може да се включи в маркирането и да помогне, който не желае – не е задължително.

Разбира се, срещата е не само за членове на форума, добре дошли са роднини, приятели, домашни любимци.

Нямаме голям избор за дата на форумната среща.
Говорих с хижаря на хижа „Аида“. Хижата е свободна на 20-21 май 2023 г. и е заета след 27 май 2023 г.
Съжалявам за тези, които няма да могат да присъстват на 20-21, но те могат да организират следващата среща в удобно за тях време.

Хижа „Аида“ се намира на 760 м н. в.
До нея води асфалтов път, който на места има дупки, но е проходим и за ниски коли. Има голям паркинг.
Хижата разполага с около 30 легла за туристи. Нощувката по последни данни беше 25 лева.
Ако местата не стигнат – около хижата има подходящи места за разпъване на палатки и спални чували.

Хижа „Аида“ се намира на билото на рида Мечковец (Аида), който е в крайния северозападен край на Източните Родопи.
Наблизо има интересни туристически обекти като скални ниши, шарапани, светилища, язовири... За тях ще напиша по-късно.

***

В България маршрут Е-8 започва от Боровец, преминава през Източна Рила, през Западните Родопи, през северната част на Източните Родопи и приключва в село Мезек до Свиленград. Създаден е от БТС и е маркиран и картографиран през 1993 г.

От хижа „Аида“ до село Мезек маркировката на Е-8 беше в окаяно състояние (на практика липсваше).

По-миналата година започнахме да разучаваме и премаркираме някои от най-проблемните участъци от маршрута.
Досега маркировката е почти напълно възстановена между хижа „Аида“ и селата Спахиево – Сираково – Долно Сираково – Тракиец, както и между селата Текето – Орлово – Долно Войводино – Царева поляна – Кладенец – Лясковец.

Промените са нанесени в картата БГМаунтийнс:
https://www.kade.si/index.html#map=16/2820908.79/5145321.77/0

Остават за премаркиране още много километри, но началото е поставено. Smile


Изгрев от обзорно място на 1 км североизточно от хижа „Аида“ (https://www.kade.si/index.html#map=19/2817224.99/5146886.63/0):



Още снимки от района на хижа „Аида“ от есенното премаркиране миналата година – в темата:

Хижа „Аида“ – премаркиране на европейски маршрут Е-8



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Май 08, 2023 11:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1512
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Бас мааата! Напрао ме вкарахте в...къча! Shocked
На 21 май имам имен ден и с радост бих почерпил. Обаче..... имам местни приятели, колеги.... Не мога да съм на няколко места едновременно. Добре, ще се опитам да измисля компромис. Да, има и друг проблем. Можех да дойда на 20-ти, но племенникът ми има абитуриент и прави... семеен бал ли се казваше? Добре, вие направете моабет, аз ще видя кога мога да се отчета. Не е от пинтилък.
Вто Май 09, 2023 8:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
И аз идвам!

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Чет Май 11, 2023 12:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Така, срещата се очертава да бъде интересна. Smile

Връзка към събитието за форумната среща във Фейсбук:

https://fb.me/e/SmcmLbz4

Вече има няколко записали се, че ще присъстват, а 10-тина са в групата "Заинтересовани".

Tortomanin, само да не вземеш да направиш като миналата година - да дойдеш и да помагаш при маркирането, пък като стана време да седнем на трапезата, ти си тръгна по други ангажименти.

Ако сте свободни със Stealth тази неделя - 14.05.2023 г. - можем да отскочим до село Тракиец и да помаркираме малко (главно по електрическите стълбове, ще бъде лесно). Разбира се, ако времето е хубаво. Аз планирам да пристигна в Хасково още утре вечерта. Така следващата събота и неделя, когато ще бъде форумната среща, ще има по-малко за маркиране и повече време да се видим с хората. Smile



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Май 11, 2023 6:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 230
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Може. Ще звънна в събота след обяда да уточним бъдещите творчески планове Smile
Чет Май 11, 2023 7:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
И на мен ми се ще да дойда, да се пораздвижа, но ще пиша по-късно. Аз съм за масата, такива маркирания и подобни, не за момента Smile
Чет Май 11, 2023 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1512
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
"Tortomanin, само да не вземеш да направиш като миналата година - да дойдеш и да помагаш при маркирането, пък като стана време да седнем на трапезата, ти си тръгна по други ангажименти."
==========
И тази година се очертават СИГАНСКИ РАБОТИ. Освен ангажиментите с имен ден и някакъв бал, нямам и кола. От 27 април е в един сервиз за обслужване и още не е в халето. Twisted Evil
Пет Май 12, 2023 7:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
...
И тази година се очертават СИГАНСКИ РАБОТИ. Освен ангажиментите с имен ден и някакъв бал, нямам и кола. От 27 април е в един сервиз за обслужване и още не е в халето. Twisted Evil

Еееее, спокойно, няма да е цялата година така! Smile
Ние няма за последно да идваме в твоя район, работа ще има и за догодина.

Относно колата - мога да ти дам моята кола, аз не обичам да шофирам.

kaloyanv написа:
И на мен ми се ще да дойда, да се пораздвижа, но ще пиша по-късно. Аз съм за масата, такива маркирания и подобни, не за момента Smile

Калояне, значи те назначаваме за отговорник за трапезата! Smile Научи се от коя страна се поставя вилицата, от коя лъжицата и ножа. Smile И много важно е да разучиш къде се слагат кристалните чаши, че Цецко без кристални чаши не сяда на маса! Smile Пък дали ще има скъпо винце да напълним чашите - чакам плевенчаните да пишат. Smile

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Май 12, 2023 9:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Недялко Маринов



Регистриран на: 18 Мар 2013
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
Ще се включа и аз. Ще пътувам с автомобил от Карлово,за сега сам, ако има някой по трасето е без транспорт да пише. До скоро.
Съб Май 13, 2023 3:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1695
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Аз пропускам, но може по Калоянчик да Ви пратя от скъпото не е проблем, само кажете какво червено, бяло или и от двете, че той сезона сега е един такъв размит. Месец Май се е самоопределил като Ноември според Истамбулската конвенция.
Вто Май 16, 2023 9:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Аз пропускам, но може по Калоянчик да Ви пратя от скъпото не е проблем, само кажете какво червено, бяло или и от двете, че той сезона сега е един такъв размит. Месец Май се е самоопределил като Ноември според Истамбулската конвенция.


Първо трябва да има пиячи, че като гледам работата е слаба. Второ ще трябва да ми го пратиш по еконт навреме, че не съм по плевен, а в софия в момента. Smile ... Големите пиячи дето сме двама-трима не пием много вино.... Шефа пие едно кило водка, аз пия половинка ракия 50 градуса и малко бира и това е ... Виното само го опитвам леко, ако има подходящо мезе.
Вто Май 16, 2023 1:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
philm



Регистриран на: 06 Сеп 2015
Мнения: 56
Местожителство: София / Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Ще дойдем с Ина и кучето Пучи; като май ще сме на палатака / в буса, според условията.
Сря Май 17, 2023 4:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1512
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Момчета и момичета, няма да имам кола на 20 май. Ако намеря познат да ме кара, ще дойда за малко да се видим и да почерпя.
Инак, минусите са при мене и ще се отчета.... друг път. Понякота стават и такива, но майсторът ми се вкарал в болница, не мога да му се сърдя. Crying or Very sad
Сря Май 17, 2023 4:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 230
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Добре е да се знае, че гугъл няма да ви изнавигира до хижа Аида. От години там се предлага маршрут по черен път от село Спахиево ( съвпадащ с Е8 ), който не препоръчвам за придвижване с автомобили.
Ползвайте асфалтовият път, който минава през Горно Брястово и стига до хижата.
До събота Smile
Сря Май 17, 2023 6:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
stealth написа:
Добре е да се знае, че гугъл няма да ви изнавигира до хижа Аида. От години там се предлага маршрут по черен път от село Спахиево ( съвпадащ с Е8 ), който не препоръчвам за придвижване с автомобили.
Ползвайте асфалтовият път, който минава през Горно Брястово и стига до хижата.
До събота Smile


Добре че си писал, иначе щях да се закова 100 процента.... То на гугъл даже пише Брястово а не Горно брястово... Ще пуснеш ли една снимка на картатата откъде точно трябва да се мине ?
Чет Май 18, 2023 8:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov