ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Къде в Пирин?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Къде в Пирин?
Автор Съобщение
Elitsa



Регистриран на: 14 Май 2023
Мнения: 5

Мнение Къде в Пирин? Отговорете с цитат
Интересувам се от мнение за хижа Бъндерица ,или хижа Вихрен за нощувки. Ако някой има скорошни отзиви за стаите(дали има такива за по двама души ,евентуално със собствена баня и тоалетна).Всички коментари и отзиви на които съм попадали до сега са ,,меко казано'' ужасни,и съм леко наплашена. Планирам лек(ако може така да се нарече) поход до Бъндеришки езера в един ден ,а ако имаме сили и за още нещо на втория ден.Ще съм благодарна на всички отзовали се които имат информация за хижите ,приемам предложения и за маршрути,които са за начинаещи туристи Smile Благодаря предварително !
Сря Май 17, 2023 10:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Силно препоръчвам палаткуване предвид странностите напоследък около тези две хижи.
На завоя под х. Бъндерица има палатков къмпинг.

Относно банята - примус, тенджерка, водата наоколо е неизчерпаема...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Май 17, 2023 11:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Elitsa



Регистриран на: 14 Май 2023
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Силно препоръчвам палаткуване предвид странностите напоследък около тези две хижи.
На завоя под х. Бъндерица има палатков къмпинг.

Относно банята - примус, тенджерка, водата наоколо е неизчерпаема...



Какво имаш предвид странности? Very Happy Не съм подготвена за палатка и затова питам за състоянието на хижите Smile
Сря Май 17, 2023 11:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milen_kb



Регистриран на: 14 Авг 2010
Мнения: 85
Местожителство: София, Габрово

Мнение Отговорете с цитат
До хижа Бъндерица има нещо като дълго бунгало с 10-12 прилични стаи, всяка с по три легла, но без отделна баня и тоалетна. Прилична тоалетна има на 20 метра в хижата (или по-скоро на ресторанта на хижата). Баня има в хижата, но аз не съм я ползвал и не й знам условията, но сигурно става. В самата хижа може и да има по-нови стаи, но сигурно са с повече легла. За мен тези отвън са си супер за нивото на хижа. Най-добре е през делничен ден да отидете, че няма много хора. За леки преходи може да отидете до Бъндеришките езера (2-3 часа в едната посока) или Муратовото езеро (2-3 часа в едната посока). За по тежки, да качите връх Вихрен (3-4 часа в едната посока) или Муратов връх (3-4 часа в едната посока).
Сря Май 17, 2023 11:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Elitsa



Регистриран на: 14 Май 2023
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
milen_kb написа:
До хижа Бъндерица има нещо като дълго бунгало с 10-12 прилични стаи, всяка с по три легла, но без отделна баня и тоалетна. Прилична тоалетна има на 20 метра в хижата (или по-скоро на ресторанта на хижата). Баня има в хижата, но аз не съм я ползвал и не й знам условията, но сигурно става. В самата хижа може и да има по-нови стаи, но сигурно са с повече легла. За мен тези отвън са си супер за нивото на хижа. Най-добре е през делничен ден да отидете, че няма много хора. За леки преходи може да отидете до Бъндеришките езера (2-3 часа в едната посока) или Муратовото езеро (2-3 часа в едната посока). За по тежки, да качите връх Вихрен (3-4 часа в едната посока) или Муратов връх (3-4 часа в едната посока).


Благодаря за отговора! Предвиждам уикенда на 24,25 юни Smile Да Бъндеришките езера са ми целта по принцип+муратово езеро .Вихрен ще го оставим за друг път засега .Ако не сме много изморени си мисля за Муратов връх .По големият ми проблем засега е спането...другото ще го оправим ..... Very Happy
Сря Май 17, 2023 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение що не пробвате друго Отговорете с цитат
Аз отдавна не спя по хижи, особено ако ще се правят неща като описаните от вас. Оставане на хижа - само по изключение и ако наистина няма накъде повече.
Това което разбирам от писанието, е че се каните да ходите на някакви езера, на час или нещо над пътя. Ми защо не идете на някой приличен хотел из околията, където има такива условия, каквито искате, не станете рано, докато не е тръгнала всичката гмеж нагоре, да посетите това, което ще посещавате, и вечерта даже ако щете, си се върнете да спите в хотела.
Така няма да се налага да се разправяте с пияници и мизерия, характерни за повечето хижи, особено петък-неделя...
milen_kb написа:
Муратовото езеро (2-3 часа в едната посока).

Да не е станал някакъв геоложки катаклизъм, че даваш такива времена. За толкова време ще идеш зад спано поле, в едната посока.
Сря Май 17, 2023 12:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Elitsa написа:
dido написа:
Силно препоръчвам палаткуване предвид странностите напоследък около тези две хижи.
На завоя под х. Бъндерица има палатков къмпинг.

Относно банята - примус, тенджерка, водата наоколо е неизчерпаема...



Какво имаш предвид странности? Very Happy Не съм подготвена за палатка и затова питам за състоянието на хижите Smile


Хижа Бъндерица последно беше притежание на местен тартор, който не посреща външни хора-туристи с голяма охота, т.е. очаквай проблеми. Дали с баня, дали с храна, дали с условия за спане - какъвто джакпот удариш.

Хижа Вихрен е разделена на две - Банско-Софийска. Управлението също. Ако не бъркам, чух за проблем с хижаря на едната част...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Сря Май 17, 2023 12:18 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Май 17, 2023 12:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Elitsa



Регистриран на: 14 Май 2023
Мнения: 5

Мнение Re: що не пробвате друго Отговорете с цитат
[quote="vladofff"]Аз отдавна не спя по хижи, особено ако ще се правят неща като описаните от вас. Оставане на хижа - само по изключение и ако наистина няма накъде повече.
Това което разбирам от писанието, е че се каните да ходите на някакви езера, на час или нещо над пътя. Ми защо не идете на някой приличен хотел из околията, където има такива условия, каквито искате, не станете рано, докато не е тръгнала всичката гмеж нагоре, да посетите това, което ще посещавате, и вечерта даже ако щете, си се върнете да спите в хотела.
Така няма да се налага да се разправяте с пияници и мизерия, характерни за повечето хижи, особено петък-неделя...
milen_kb написа:
Муратовото езеро (2-3 часа в едната посока).

Да не е станал някакъв геоложки катаклизъм, че даваш такива времена. За толкова време ще идеш зад спано поле, в едната посока

Благодаря за отговоря ,ще помисля и за този вариант .Иначе за Муратово езеро ,като за новаци,и аз съм виждала такова време Smile
Сря Май 17, 2023 12:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Elitsa



Регистриран на: 14 Май 2023
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Elitsa написа:
dido написа:
Силно препоръчвам палаткуване предвид странностите напоследък около тези две хижи.
На завоя под х. Бъндерица има палатков къмпинг.

Относно банята - примус, тенджерка, водата наоколо е неизчерпаема...



Какво имаш предвид странности? Very Happy Не съм подготвена за палатка и затова питам за състоянието на хижите Smile


Хижа Бъндерица последно беше притежание на местен тартор, който не посреща външни хора-туристи с голяма охота, т.е. очаквай проблеми. Дали с баня, дали с храна, дали с условия за спане - какъвто джакпот удариш.

Хижа Вихрен е разделена на две - Банско-Софийска. Управлението също. Ако не бъркам, чух за проблем с хижаря на едната част...


Ще го имам предвид
Сря Май 17, 2023 12:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Re: що не пробвате друго Отговорете с цитат
Elitsa написа:
Благодаря за отговоря ,ще помисля и за този вариант .Иначе за Муратово езеро ,като за новаци,и аз съм виждала такова време Smile


Рибно Бъндеришко езеро - Муратово езеро има пряка пътека.
1 km е, под половин час с минимално слизане и качване.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Май 17, 2023 12:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Re: Къде в Пирин? Отговорете с цитат
Elitsa написа:
Интересувам се от мнение за хижа Бъндерица ,или хижа Вихрен за нощувки. Ако някой има скорошни отзиви за стаите(дали има такива за по двама души ,евентуално със собствена баня и тоалетна).Всички коментари и отзиви на които съм попадали до сега са ,,меко казано'' ужасни,и съм леко наплашена. Планирам лек(ако може така да се нарече) поход до Бъндеришки езера в един ден ,а ако имаме сили и за още нещо на втория ден.Ще съм благодарна на всички отзовали се които имат информация за хижите ,приемам предложения и за маршрути,които са за начинаещи туристи Smile Благодаря предварително !


Аз най-добре мога да разбера от какво имаш нужда. Затова ти предлагам най-добрия вариант, в който ще пожертваш само сутришното ставане. Отиваш в Банско и си взимаш най-тузарския хотел със спа-ма и тн .. Там си действаш с всичките неща както си му е реда. Ставаш сутринта в 5.30, оправяш се до 6.00, палиш колата и от там газ до хижа Вихрен. След това поемаш към езерата или където ти видят очите... Няма нужда да ми благодариш, ако имаш нужда от хотели и цени насреща съм.

Просто не разбирам тези хора които явно не са туристи какви предложения ти дават за палатки и разни порутени хижи, личи си че нямат идея за какво става на въпрос.
Сря Май 17, 2023 12:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dilaro2



Регистриран на: 17 Апр 2010
Мнения: 126

Мнение Отговорете с цитат
аз съм от района и също подкрепям колегите със препоръка за хотел във вашия случай, наблегнете също на спа център според мен(във село Баня или Добринище)
Сря Май 17, 2023 2:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Аз това го написах на майтап, да не вземе някой да се засегне. Иначе дори и да не е хотел , а къща за гости е по-добре в банско да се спи, който иска да има малко повече удобства.
Сря Май 17, 2023 4:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1512
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Уф, има риск да се представим като дървени философи, но ето и моето мнение.
Ако сте относитилно млади или съвсем млади хора, което предполагам заради вашата неопитност, не ви трябва да спите високо, за да понесете "Височината". Аз 25 години не съм спал на хижа. /Форумци, не ми припомняйте "Узана", избягах и бях на хотел./
Вземете си хотел в разложката котловина, СПА не ви трябва, младите ходят от гъзария и за Фейсбук, ние вече ходим от зор и затова не се хвалим.
Не се притеснявайте, че има противоречиви мнения за времето до ...... Нещо си. Приемете по-дългото време, като пристигнете по-бързо, кажете - във форма сме!
Не се изчанчвайте и не подценявайте прогнозата за времето, макар че може да е грешна.
Приятна разходка в любимия ми Пирин! Punk
Сря Май 17, 2023 4:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 566

Мнение Отговорете с цитат
Бря, оставам с впечатление, че вече е неприлично да се спи на хижа?
Сря Май 17, 2023 8:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov